Odrzavanje i informacije 320d


Recommended Posts

Potrebna mi je pomoc oko sledecih stavki jer ide leto i zelim da sredim svoj auto sto je najbolje moguce,naravno u okviru mojih finansijskih sredstava... U pitanju je 320d 00' 100kw

1.Castrol ili Bmw ulje za motor? (do sad sam koristio mobil,nemam nikakvih zamerki)

2.5-30 ili 5-40?

3.Da li postoji mogucnost reparacije jabucica na viljuskama i gde ili moram celu viljusku da kupujem?

4.Koje ulje ide u menjac,a koje u diff,hteo bih i to da zamenim.

5.Marka fabrickih amortizera za ovaj model i broj telefona gde mogu da ih narucim (original,+po mogucnosti popust za fan klub jer nameravam da se uclanim)

6.Isto pitanje i za paknove.

7.Samostelujuci ili fabricki amortizeri? (Imam felne 17' + 15' za zimu)

8.Citao sam nesto oko vadjenja nekih delova iz turbine radi njenog ocuvanja,nisam bas siguran sta,savet za to?

9.Posle startovanja motora pali se zuta lampa za ulje i gasi se nakon 4-5sec.Medjutim nivo i viskozitet su ok,jel otiso merac ili je nesto oko elektronike?

Trenutno studiram u Nisu,tako da ako ima neki Nislija voljan za razgovor i pomoc neka pusti pm,rado cu platiti pice.Pozdrav :)

Link to post
Share on other sites

Ja koristim Mobil 1 turbodiesel 0-40w i odlicno je...

amorte biras po stilu voznje

delove mozes u BMW Line, javi se kod Lidije a ako si clan kluba imas dobar popust na sve sto uzmes kod njih...

Ne vade se delovi iz turbine nego klapnice iz usisne grane, googlaj swirl flaps on e46 i sve ce ti biti jasno...

Lampica se pali na 80% 2.0d e46 ,tako je i kod mene, imaju gresku na senzorima a popravka kosta od 80-160e i nema garancije da nece da rikne opet, tako da sipku u ruke i proveravaj ulje cesce.

Link to post
Share on other sites

1. mislim da je bmw-ovo ulje ustvari castrol sa nekim promenama, imas ovde na forumu

2. po castrolovim preporukamaza taj motor prvo 5-30 pa onda tek 5-40

3. imas u komrenu servis koji reparira cele viljuske

ako se setim jos necega pisem

Link to post
Share on other sites

BMW Line

Sarajevska 44, Beograd

Prodajni asortiman:

auto delovi za BMW vozila

Radno vreme:

09.00-19.00 radnim danima

09.00-15.00 subotom

Telefoni:

011/361 95 95, 011/361 88 28

Fax: 011/361 93 43

Link to post
Share on other sites