BMW & Other cars


Recommended Posts

Imam "pitanje" u vezi misljenja ljudi koji imaju malo vise iskustva, ne samo onih koji voze BMW vec i drugih.

Zanima me, koliko je u stvari isplatljivo kupiti BMW 2002-2004 godiste sa predjenom kilometrazom skoro 200.000km ili nesto malo manjom. Realno, za taj novac se moze kupiti veoma dobar polovnjak sa mnogo manjom kilometrazom koji je cak 2008-2009 godiste (naravno, opet zavisi koja marka je u pitanju) znaci, svega 4-5 godina star automobil, ili BMW koji ima 9-10 godina. Zanima me, da li mislite da postoji neka razlika u voznji BMW-a starog deceniju ili novog fiat brava uzmimo primera radi... da li mislite da je kvalitet BMW-a starog deceniju i dalje "bolji i kvalitetniji" od npr. citroena C4 2006-2007 godiste, gledajuci u svim aspektima (kvalitet plastike-zveckanje u kabini, sigurnosti, motora, uzivanja u voznji ).

Po mom misljenju, treba imati u vidu starost automobila. Na tom BMW-u postoji mnogo veca mogucnost kvara iz prostog razloga sto je presao toliko koliko je presao, a druga stvar je nekako logicna, a to su godine. Hmmm, zanima me, da li neko moze i dalje da konstatuje da je BMW deceniju star siguriniji, i da moze da se kaze da vas nece izneveriti pre ovog "novijeg" automobila?!

Da dodam, shvatam cinjenicu da sve ovo sto sam rekao zavisi od mnogo faktora ali zelim samo da cujem vase misljenje i sta bi ste pre odabrali.

Uzmite u obzir da je taj BMW u dobrom stanju, ocuvan. Koji bi vas izbor bio, i zbog cega ?! Ako ikako mozete, ostaviti na stranu ljubav prema BMW automobilima, iznesite samo konkretne cinjenice, zasto i zbog cega ?!

Link to post
Share on other sites

lele brate,pa sta mislis zasto BMW recimo star 10 godina ime vecu cenu nego neki hyndai ili slicno govno koje je staro 2,3 godine,kvalitet prijatelju kvalitet

upravo to me i zanima, samo malo konkretnije :)

Hvala na odgovoru.

Link to post
Share on other sites

konkretno,pa ajde,moj je presao 250000 i radi kao sat,i bez trunke razmisljanja mogu krenuti na kraj sveta,drugar ima ono govno daciu staro 2 godine i mrzi me da pisem sta je sve menjao ali da je moja ja bih je zapalio do sad,drugi jedan ima peugeot 607,kupljen nov,podizac prozora recimo crkao na 10000,bombine menja mesecno itd itd

Link to post
Share on other sites

Definitivno bih izabrao bmw-a u poredjenju sa svim tim "krsevima" (fiat,citroen...) Prvo c4 i bmw 3 nisu u istoj klasi, u bmw-u je sve od plastike do trapova kvalitetnije nego u citroenu, nije bezveze razlika u ceni i godinama tolika, sto se sigurnosti tice meni je stvarno glupo da poredim to, a i prosto receno BMW je BMW, kad te neka devojka pita sta vozis i ti kazes BMW-a nece te pitati za godiste, a ako kazes citroen :lol: moze on da bude i 2015 godiste :lol:

Osecaj u voznji ne moze da se poredi, ja sam vozio c3 2007 god. i vozim bmw star 25 godina, mozda jesam pristrasan ali osecaj u kocki je mnoooogo bolji nego u onoj kanti... :)

Kod bmw-a jos nisam video da kad stisnes kocnicu da se pali migavac ili rikverc svetlo, a kod fiata je to fabricki :lol:

Ali na sve to, ja ipak mislim da si na pogresnom mestu postavio ovo pitanje... :)

Link to post
Share on other sites

Kod bmw-a jos nisam video da kad stisnes kocnicu da se pali migavac ili rikverc svetlo, a kod fiata je to fabricki :lol:

Hahahahahaha ovo si definitivno u pravu :D

Ali na sve to, ja ipak mislim da si na pogresnom mestu postavio ovo pitanje... :)

Dvoumio sam se gde da postavim pitanje pa sam ga postavio ovde jer nisam naisao ni na jedno slicno..

Hvala vam na odgovru, takodje mogu reci da delim vase misljenje u potpunosti samo sam to zeleo cuti ;)

Link to post
Share on other sites

Sto se mesta pitanja tice, mislio sam na celokupan forum, kada bi isto ovo pitanje postavio na fiatovom forumu naravno da bi dobio odgovor da je fiat 500 bolji od bilo kog bmw-a... :)

Link to post
Share on other sites

Sto se mesta pitanja tice, mislio sam na celokupan forum, kada bi isto ovo pitanje postavio na fiatovom forumu naravno da bi dobio odgovor da je fiat 500 bolji od bilo kog bmw-a... :)

Nisam imao na umu nikoga da provociram niti da blatim BMW ili sta vec..samo sam trazio vase misljenje koje je u potpunosti kao moje ;)

Inace, kad bi na fiatovom forumu postavio ovo pitanje, rekli bi da je fiat odmah ispod bmw 3 po pouzdanosti i da su istrazivanja pokazala da ce prevazici bmw..ali necemo dalje :) Hvala jos jednom (:

Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, jos jednom, kupi dobro ocuvanu e46-icu i bices prezadovoljan... Koji god drugi auto da kupis, uvek ces razmisljati o tome kako si ipak mogao da vozis BMW-a i bice ti krivo... :lol:

Link to post
Share on other sites

Uh....teško pitanje.

Odgovor u mnogome zavisi od razmišljanja pojedinca.

Najviše od samog održavanja automobila.

Punto klasik vozim svaki dan.

Posao-kuća.

Sutra ga vozim na servis, za dve i po godine sam prešao 75000.

Ugrađen BRC sekvent. Svaka pohvala.

Nikada ne prelazim 3000 obrtaja sa njim.

Išao sa njim u Grčku, pravio krug do Holandije preko Nemačke i Francuske.

Nikada ni jedan problem sa njim nisam imao.

Prezadovoljan sam, ali napominjem, strogo pazim na servisne intervale.

I strogo u zvaničan servis.

A opet, poznajem ljude koji sa istim autom, bez plinskog uređaja, imaju

neviđene probleme.

Vozio sam kocku.

Krš neviđen bila kad sam je uzeo.

Doveo je u "red".

Spucao gomilu para, mogao sam sigurno kupiti novi auto,

i opet nikada nisam bio zadovoljan.

Uvek je nešto škripalo, lupalo, krckalo...

Kum vozi Lagunu 2003 godište.

Lep auto, pristojan, porodični...

1,9 dizel.

Platio ga 3500 eura.

Jeftinoća bre.

Mene ako pitaš, malo veći Punto.

Ima kompjuter, seli u auto, pokazuje mi šta ima sve na kompjuteru.

"Aj sad dođi da ti pokažem šta ima kod mene na kompjuteru."

'98 godište!!!!

Koja su oni rešenja tad imali, a Reno ga nema u Laguni 2003 godište!!!!

A sad ona slađa strana.

Leonov E36, '98 godište.

Kupljen totalno van svakog plana, uvalio me u veliki minus...

Videlo se da je pažen auto i nisam smeo da ga propustim.

Ma što volim kad sednem u njega!!!!

Kad potrpam ženu i decu i zapalimo negde.

Do sada sam sa njim najdalje išao do Bugarske.

Planiram da se provozam do Norveške.

Nadam se ove godine.

Kupio ga u avgustu, do sada prešao nepunih 10000.

Nikakvih problema.

Curio je hladnjak, mogao sam da prođem bez menjanja, ali ja sam takav.

Ne volim ono "Rekao majstor, može da se budži".

"E taj ko ti rekao da može da se budži, on nek ti budži."

Eto, Punto star dve i po godine, i BMW star 13 godina.

Punto samo manje troši.

Ništa više.

Ne sumnjam ja u Fiatova vozila, ali kad pogledaš ozbiljnost kojom je rađen BMW '98 godine,

i neozbiljnost kojom se radi NOVI Punto.

Na kakvim glupostima se skidaju troškovi, a prodajna cena ostaje naduvana!!!

Pa za 9500 eura (u kešu), koliko košta novi Punto sa "Full" opremom, razmisli kakav BMW možeš

da uvezeš!!!!

I koliko star. Sigurno ne preko deset godina.

Kilometraže do 200000, prilično podnošljive za održavan auto.

Pa pogledaj samo u oglasima za koju bagatelu možeš da uzmeš sedmicu u Srbiji!!!

Jeste, registracija je ubistvo, ali uzmi 9500, otvori autoscout i vidi kakav

BMW do 2000 kubika možeš uvesti.

Ma kakav Punto!!!

Zaključak je da svega ima.

Moraš da tražiš i da imaš spremnu lovu.

BMW-a mogu da poredim samo sa Mercedesom.

Ni sa čim drugim.

Ali i to su automobili različito zamišljeni.

Koliko se isplati kupiti BMW star desetak godina?

Najviše zavisi od tebe samog.

Koliko si spreman da ga platiš u startu, i kako

si spreman da ga održavaš?

Kako ćeš da ga voziš?

Šta očekuješ od njega?

Malo sam udavio, izvinjavam se. :prankster2:

Ja sam komplikovan čovek. :blink:

Link to post
Share on other sites

Razumem sta si hteo reci..

Od BMW-a najvise ocekujem preformanse, i ocekujem da lepi kad potopim papucicu gasa, iskreno nije me briga ako ce tad da trosi 9 ili 15l..mislim da vredi :D

Hvala na odgovoru

Link to post
Share on other sites

Tu si se u startu zeznuo, ako hoces da lepi kad stisnes papucicu onda moras da uzmes neku azdaju koja ti sigurno nece trositi samo 15l konstantnim pritiskanjem papucice gasa...

Link to post
Share on other sites

Zaludjenici ko zaludjenici, svuda nas ima i svako o svom favoritu uvek najbolje, moj primer...

PT Cruiser 2.0 benzin 2003g bolesno dobro stanje, spusten ,nafuran, ma ko lutka, vozio se pola godine, fino ide, trosi ko alav, na 200kmh moras rukama i nogama da drzis volan inace ode u bankinu, sve ostalo ne mari sem velikog servisa koji nepitaj kolko kosta..ja njega zamenio za e39 540i 98g i to bez minuta razmisljanja...

drugi primer

smucila mi se stara kola, odem na plac i kupim Astru H 2007g, vozio je pola godine i poklonio caletu da se vozi a ja otiso i kupio 2003 e46 320d i evo posle pola godine nemam nameru da ga menjam, prezadovoljan sam.

e sad...

ako sam ja lud i glup, onda je takva najmanje polovina foruma...

Link to post
Share on other sites

Zaludjenici ko zaludjenici, svuda nas ima i svako o svom favoritu uvek najbolje, moj primer...

PT Cruiser 2.0 benzin 2003g bolesno dobro stanje, spusten ,nafuran, ma ko lutka, vozio se pola godine, fino ide, trosi ko alav, na 200kmh moras rukama i nogama da drzis volan inace ode u bankinu, sve ostalo ne mari sem velikog servisa koji nepitaj kolko kosta..ja njega zamenio za e39 540i 98g i to bez minuta razmisljanja...

drugi primer

smucila mi se stara kola, odem na plac i kupim Astru H 2007g, vozio je pola godine i poklonio caletu da se vozi a ja otiso i kupio 2003 e46 320d i evo posle pola godine nemam nameru da ga menjam, prezadovoljan sam.

e sad...

ako sam ja lud i glup, onda je takva najmanje polovina foruma...

Ovo je nas covek :lol: :lol: :lol: :worshipbmwts9:

Link to post
Share on other sites