Da li je pametna kupovina :)


Recommended Posts

Znaš šta, kad odeš i probaš, ako ti se auto zaista svidi, ništa te ne sprečava da ponudiš 6500e, odnosno 10% manje od tražene cene. Danas nije lako prodati auto, to verovatno i prodavac već vidi, pošto ga prodaje barem ta 4 meseca... Često prodavci ipak pristanu na korektne ponude kada im kažeš da plaćaš keš, odjednom, odmah. Možda se na kraju nađete na 6700e ako ipak bude tvrd, što opet nije loše ako je auto toliko dobar koliko kaže.

Link to post
Share on other sites

Ako kupe dolazi u obzir, možda ovo - nije restyling ali jeste prelep

http://polovniautomobili.com/oglas1849496/bmw_320_ci_2000ccm/

Nego možda i onaj crveni, koji se tebi prvi i svideo, trebalo bi otići, pogledati i provozati, možda nije loš.

Stavi i ovde, na forumu, oglas da kupuješ E46 benzinca, restyling, možda nekom ko nije dao oglas padne na pamet da proda auto.

Takođe, jesi li siguran da nećeš dizel? Nema prefinjen zvuk kao benzinac, ali ima druge prednosti:

- manja potrošnja

- veći obrtni momenat i bolja dinamika

Na primer:

http://polovniautomobili.com/oglas1849658/bmw_320_restajling_110kw/

http://polovniautomobili.com/oglas1671423/bmw_320_d_restyling/

http://polovniautomobili.com/oglas1849285/bmw_320_d_6_brzina/

Link to post
Share on other sites

Hvala na linkovima ... stvarno ima lepih primeraka, ali ja trazim 2003.-2004. godiste, i to mi je nekako matoro, ali toliko mi budzet za sada dozvoljava. ;)

A sto se tice dizela, ne znam nista o njima, nikad' nisam vozio dizelasa ... zato sam se odlucio za benzinca, ali nije konacana odluka ... verujem da nije los ni dizel.

Cujem da je odrzavanje skuplje ... ali je zato potrosnja manja. :)

Link to post
Share on other sites

Dizelaš manje troši a održavanje je nešto malo skuplje, prevashodno ako ti nedaj bože rikne turbina, neka dizna, boš pumpa ili zamajac. Na duže staze, sa polovnim dizelašem, barem neki od ovih skupljih kvarova ti sleduje, tako da sve u svemu, tu si, oko nule. Ako se izvučeš bez ovakvih kvarova, bićeš u plusu, ako te potera baš maler, možda sveukupno malo u minusu... U principu, ako naletiš na nekog dobro održavanog dizelaša, ne treba da bežiš od njega... idi probaj ga, možda ti se i svidi.

Link to post
Share on other sites

:prankster2: Uvek su podeljena misljenja sto se tice vrste goriva :D

2 ortaka me ubedjuju da uzmem dizel, dvojica kazu da bezim sto dalje ... ja nikad' nisam vozio dizel pa ne znam,

ali sa ovim cenama benzina, nekao mi se cini da je dizel isplativiji, barem sto se potrosnje tice. Dok, na benzincu

sta god da rikne, nece me opravka kostati 1000e ;)

Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo benzinca, ne toliko zbog održavanja, nego zbog uživanja... Jednostavno 6-tak benzinac pruža neuporedivo više uživanja od 4-cilindraša dizelaša.

Ako ti auto treba samo da te što jeftinije preveze s tačke A na tačku B, dizelaš je verovatno bolji izbor (naravno, neki dobro održavan, pažen i mažen), a ako pored toga želiš da uživaš i da ti srce zaigra dok pališ auto, ništa osim benzinca (po mogućnosti 6-taka ili 8-maka) neće biti dovoljno dobro...

A istina je za benzinca atmosferca, šta god da ti rikne, neće biti ne 1000, nego neće ni 500e (pod uslovom naravno da ne "pregoriš" motor). Mada i kod dizelaša, dizne se sređuju, turbina remontuje, zamajce imaš i polovne itd... ma šta ja znam, u principu najbitnije je da je auto redovno održavan, po mogućnosti u ovlašćenim servisima i sa originalnim delovima, da je pažen i mažen i ne mnogo gažen... Ako nađeš takav za pare koje imaš, bio dizelaš ili benzinac, uzimaj!

Link to post
Share on other sites

a lepo ugradish sekvent u benzinca pa se vozis jeftino (u ceni tog dizelaza pa i jeftinije) a i odrzavanje jeftinije . . .

inace casper ovog coupe-a cu najverovatnije ja da pazarim (auto je od lika od kog sam kupio onaj e36 cabrio) a ovo vagonce je od clana foruma supersilja

Link to post
Share on other sites

Heheh, cudan smo mi narod :)

Hocemo da auto vuce nenormalno, a da pri tome ne torsi mnogo.

Ako je moguce, da mu ni ne treba servisiranje i da ujedno bude izuzetno pouzdan,

a da pri tome i lepo izgleda, da ase svi okrecu za njim. :D

Posto to tako ne ide ... ja vise gledam na estetiku nego na performanse.

Ne divljam nesto mnogo, i moje potrebe sasvim moze da zadovolji 1.800ccm. :)

Ali prvenstveno volim da je enterijer lep i ocuvan, naravno i spolja treba da mi se svidi,

ali kljucnu ulogu mi igra enterijer. :)

Link to post
Share on other sites