Recommended Posts

e ovako drugari,danas sam ugazio u malo dublji sneg i jedva prosao kroz njega,tacnije kroz celu ulicu koja nije ciscena.nakon te egzibicije imam osecaj da ne mogu da smotam pun levi,probao sam da brojim krugove volana kod motanja i cini mi se da desni mogu da smotam za pola kruga vise.prvo sto mi je palo na pamet je da su mi se napunili blatobrani snegom,proverio sam i nisu,cisti su.kontrolu nad autom ne gubim,sve izgleda normalno,osim kad treba da smotam pun levi,cini mi se da ne dobijam pun ugao :( pricao sam sa jednim starijim majstorom ovde,koji na zalost ne radi samo bmw,nego radi u glavnom sve zapadnjake i kaze mi da je to sigurno bilo i ranije,ali da na suvoj podlozi to nisam primetio i da se taj problem resava optikom.mene interesuje,dali postoji neki kvar oko upravljackog dela na bmw-u koji se tako manifestuje,dali je moguce da sa nesto oko letve zaledilo ili napunilo snegom i sta se moglo desiti??? svi odgovori i saveti su dobro dosli i hvala u napred :pleasantry: :e30:

Link to post
Share on other sites

I meni se desilo isto to danas u desno namotam dva kruga a ulevo jedan,kolko sam ja primetio desna manžetna mi se pocepala na letvi volana i unutra sve zaledilo kao i ona.moguće da je to problem????pomagajte ljudi!!! :)

Link to post
Share on other sites

I meni se desilo isto to danas u desno namotam dva kruga a ulevo jedan,kolko sam ja primetio desna manžetna mi se pocepala na letvi volana i unutra sve zaledilo kao i ona.moguće da je to problem????pomagajte ljudi!!! :)

i ja proverio,i moja desna je pocepana :( upomoc!!!!!

Link to post
Share on other sites

sve u svemu,ako sam dobro ukapirao,ne treba da brinem :pleasantry: sacekam da malo otopli i odledi se led i onda pravac majstor na zamenu manzetni :dance3: sreca,vec sam se oladio da je nesto ozbiljnije,al ako je samo manzetna,onda je ok :e30: :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Pa u u principu koliko ja znam nije dobro da dođe u dodir s vodom ona mast(Grafitna-ako ne grešim) što je u manžetnama,tako ta bi bilo dobro kad budeš menjao manžetne uzmi i grafitnu mast i dobro napuni manžetne a onu svu staru mast pokupi nekom krpom kolko možeš,pošto je puna prašine i ko zna čega,a to ne valja....A sve to i mene čeka.. :(

Link to post
Share on other sites

Pa u u principu koliko ja znam nije dobro da dođe u dodir s vodom ona mast(Grafitna-ako ne grešim) što je u manžetnama,tako ta bi bilo dobro kad budeš menjao manžetne uzmi i grafitnu mast i dobro napuni manžetne a onu svu staru mast pokupi nekom krpom kolko možeš,pošto je puna prašine i ko zna čega,a to ne valja....A sve to i mene čeka.. :(

ja vec dogovorio sa majstorom,sutra na pauzi za dorucak oteram auto,i kad zavrsim sa poslom,idem po njega :pleasantry: ja ne volim da cekam,volim da mi je sve to pic,pic :dance3: inace,ovde kod mene u mestu ne mogu da nabavim original od e30,nemam ih gde kupiti,ali da nebi cekao,kaze majstor da odgovaraju od golfa II,pa da stavim njih privremeno,a kad malo otopli,da nabavim original,pa zamenim :e30:

Link to post
Share on other sites

ja vec dogovorio sa majstorom,sutra na pauzi za dorucak oteram auto,i kad zavrsim sa poslom,idem po njega :pleasantry: ja ne volim da cekam,volim da mi je sve to pic,pic :dance3: inace,ovde kod mene u mestu ne mogu da nabavim original od e30,nemam ih gde kupiti,ali da nebi cekao,kaze majstor da odgovaraju od golfa II,pa da stavim njih privremeno,a kad malo otopli,da nabavim original,pa zamenim :e30:

Ma guma ko guma,odradiće posao sigurno.Ija sam kontao da tražim nešto slično BMW-ovoj...aj pa javi šta je bilo....

Link to post
Share on other sites

hvala na informaciji i naravno,sutra uvece javljam sta je uradjeno :dance3: samo se iskreno nadam da mi nece reci da moram da menjam celu letvu :(

Link to post
Share on other sites

e,kvar otklonjen :dance3: :pleasantry: samo se dobro uhvatilo leda,manzetna zamenjena,napunjena grafitnom masti i volan radi extra :e30: :dance3:

Link to post
Share on other sites

aha,od golfa II,ali je nabudzena,treba original,ali dok ne prodje ovo vreme i malo otopli,bice dobra,izdrzace 2-3 meseca,pa cu onda da skinem celu letvu i stavim obe original :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

rece mi majstor,da sam za prvu ruku mogao samo da ga podignem na dizalicu,ubacim onaj mali elektricni kalorifer i pustim ga da jedno sat vremena duva,kaze da bi led otpustio i bez problema bi doterao auto kod njega,posto sam se zalio da sam jedva dosao,a i realno,pa nisam mogao da motam u levo :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Pa i ja kontam da zbudžim samo dok ne prođe ovo "zlo" od vremena a na leto lepo sve skinuti podmazati staviti original manžetne i najverovatnije na optiku,ako se ne vrati letva onako kao što je bila.Pozzzz

Link to post
Share on other sites

bez obzira,cim se jednom skine letva,optika obavezno,pa makar to bilo i preventivno :pleasantry: jeftinije je uraditi optiku,nego kupovati nov par guma :e30:

Link to post
Share on other sites