Recommended Posts

ajd i ja da se ubacim sa svojim pitanjem,posto vidim da se u temi spominjalo :pleasantry: drugaru na autu je posle ovih zima i hladnoca,auto poceo da dize temperaturu iznad normale na leru,do duse,treba mu dosta da je podigne,od prilike pola sata kada se upali hladan motor,pretera temperaturu preko normale na leru,u voznji je sve ok,i u prve 4 brzine ne dize temperaturu,kad ubaci u petu i pocne da vozi petom,motor pocne da se greje,sta to moze biti??? hvala na odgovoru

Link to post
Share on other sites

ajd i ja da se ubacim sa svojim pitanjem,posto vidim da se u temi spominjalo :pleasantry: drugaru na autu je posle ovih zima i hladnoca,auto poceo da dize temperaturu iznad normale na leru,do duse,treba mu dosta da je podigne,od prilike pola sata kada se upali hladan motor,pretera temperaturu preko normale na leru,u voznji je sve ok,i u prve 4 brzine ne dize temperaturu,kad ubaci u petu i pocne da vozi petom,motor pocne da se greje,sta to moze biti??? hvala na odgovoru

Koji je auto u pitanju??

Ako je bmw,onda termostat ne otvara ili zatvara ili visko.

Link to post
Share on other sites

lako moze da testira visko, A cudi me da niko ne cuje pumpu za vodu. Moze cak da se oseti jel se spaner ili kako se zove klacka?

Ako je u pitanje m10 kao tvoj, onda moze da se obidje termostat. Ako se zaglavi termostat onda ili greje previse jel nije dovoljno ako uposte otvoren, ili motor ne moze lako da se ugreje ali onda posle nebi dizalo temperaturu. A za m10 termostat nije bas jeftin...

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

upravo se vratio od majstora ,u pravu je bio casper procurila vodena pumpa ,blok je u redu :dance3: ,hvala na savetima svejedno ,sad da se pristeka malo kinta pa da se sredi :D

Link to post
Share on other sites

solidan mada ima jos dosta sitnica na njemu da se rade da ga spuckam da bude bas ono, imao sam jednog identicnog pre ovog ali je taj bio bombona a kad ovaj doteram tako onda cu biti zadovoljan

;)

Link to post
Share on other sites