Opel omega B nece da upali


Recommended Posts

E posto vise ne znam sta da radim trazim pomoc strucnjaka elektrike za auto. Naime imam opel omegu 2.5 turbo dizel sa bmw-ovim motorom koja nece da upali na kljuc.Probnom lampicom je provereno bravica salje signal dalje i neki releji se cuju da odrade ali da alnasuje nece kontakta ima normalno. u pitanju je omega b iz 94 godine mozda je i 95 ali 4 je na staklima. Kad je upalimo na direktno upali ali se u roku od 2-3 sekunde ugasi.auto je normalno dosao iz italije znaci to je bilo ispravno.

Sta se dogadja? Mislim da ona ima neku elektronsku blokadu koja joj neda da upali sija joj neka kontrolna lampica na tabli ispod prekidaca grejanja (slika ispod). auto nema imobilajzer niti u privesku mesta za cip. Na daljinski nece da otkljuca i zakljuca menjao sam baterije opet isto.

ispod imate nekoliko slika pa hajte da pokusamo da nesto resimo.svaki pametan predlog dobro dosao jer ko je elektronicar on se mozda i sreo sa ovim problemom..pa da vidimo ...neka je glupost pretpostavljam cim na direkt upali na pola kriga pa se odmah ugasi za 2-3 sekunde

Hvala Boki

slike:

ovo je ta lampica sto sija kao neka blokada covek sto bezi dabogda nogu slomio :D

img01600201202201619.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img01598201202201618.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img01602201202201619.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img01603201202201619.jpg

Uploaded with ImageShack.us

u pitanju je ovaj model auta

img01604201202201621.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to post
Share on other sites

meni sve to mirise da nemas kod u kljucu koji bi trebao da imas. jer ti auto do sada palio na tom kljucu?

pitam te zato sto sam ja idiot pre nekog vremena kada sam imao audi a6 imao slican problem. ofucao mi se kljuc pa ajde da uzmem rezervni koji sam dobio uz auto, stim sto sa tim kljucem auto mi zavergla upali i odmah se ugasi. muku sam mucio , doveo i nekog nazovi majstora dok mi nije kvrcnulo u glavu da probam sa ofucanim kljucem. cim sam probao odmah je uupalio.

Link to post
Share on other sites

nemam drugi kljuc to mi je jedan jedini kljuc nema imobilajzer oko bravice zato sam slikao i jbg.drugastvar prethodni vlasnik mi tvrdi da su i u italiji imali problem i onda otisli "kao"kupili nove baterije za centralnu i otkljucali na daljinac i upalili problem je sto ja ne mogu da je otkljucam na centralnu bravu preko kljuca kad ubodem kljuc u vrata otkljucavam i zakljucavam ali na daljinac nece. znaci sledece on (prethodni vlasnik0 mi tvrdi kad je otkljucas na daljinski ona ce da upali sad se ubismo ne znamo sta je...

mozda je nekada i skinut imobilajzer ali na kolima oko bravice ga nema

Link to post
Share on other sites

ako ne nadjem neko pametno resenje i sta je kad popizdim uzmem od komse veliku brusilicu i iskasapicu je kao jedan dva...a steta motor dobar ali me nerviraaaaaaaaaaaaaaaa

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

upaljena tema moze lock :dance3:

Link to post
Share on other sites