Recommended Posts

ljudi BMW je neke svoje modele radio u kooperaciji sa BAUR,kompanijom koja je radila usluzno za BMW ovakve izvedbe automobila.

moj model ima oznaku BMW E21 BAUR TC1,TC2 je E30,za TC3 nisam siguran,ali TC4 je E36 i tu se zavrsava prica sa BAUR izvedbama.

pre mog modela je postojao i 2002 BAUR.

Link to post
Share on other sites

motor je 320/6,karburator sa 122ks i hvala na cestitkama.

targa je bila kod porsea,a baur kod bmw,ali fazon je isti izmedju a i b stuba je tvrdi krov koji se skida i ima svoje leziste u gepeku,a od b stuba je klasican harmonika kabrio.

Link to post
Share on other sites

Sve pohvale gospodine Dusane na ovoj restauraciji, vidi se da je ovo cista ljubav, mogu slobodno reci prema egzotici, jer za ovo vecina nas nije ni cula. Srecno i da uzivate u voznji ! Evo, ako vam ne smeta, ja bih stavio slike po redu par modela koje je radila kuca BAUR. 2002, e21, e30, e36:

bmw_baur_targa_6_73.jpg

baur_tc1_based_upon_bmw_e21.jpg

jos jedna od e21

0601_02z+bmw_baur_convertible+rear_right.jpg

m3baur2.jpg

BMW-BAUR-TC4(2).JPG

A ovo je gorespomenuti BMW BAUR TC3, za koji priznajem, prvi put cujem, i vidim.. na stranu sto mi se ne dopada! ;)

baur-front-6551403092905339034.jpg

Link to post
Share on other sites

ljudi hvala vam na pohvalama i verujte sem hrpe ljubavi,volje,strpljenja,otisla je i hrpa para za ovako nesto.

i posto volim te starije,a malo redje modele automobila(a mislim na bmw)imam i 2002tii,ali on je u losem stanju i ceka da prvo baur bude gotov.

iskreno se nadam da ce baur biti gotov do pocetka leta,jer dzaba sav posao itrud ako ga preko leta ne uradim.inace proces restauracije traje vec nepune 3 godine,tako da,ono sto gledamo po tv-u,je show,a za ovakav posao treba vremena.barem je to slucaj kod mene.

naravno da mi ne smeta Ognjene sto ste postavili slike i priblizili svim clanovima situaciju sa BAUR-imam.

Link to post
Share on other sites