Recommended Posts

Radi se o kockici(e-30,316),sajla brzinometra se olabavila ili vec sta,pa je spala dosta od standardnog polozaja i sada me vara sigurno nekih 20-tak km\h??Jeli normalan polozaj da kazaljka stoji na pocetnoj crtici tj"0" ili malo ispod??Kako je kod vas,i kako resiti problem??!!Ona radi,reaguje...ali je dosta spala!!! :o

Link to post
Share on other sites

Ne znam kako ti rade druge stvari na satu,on unutra ima baterije koje kad oslabe sat pocne da brljavi.Ako nije do baterija najbolje je da nadjes drugu polovnu tablu ali pazi da bude od tvog modela jer moze da ti se desi da sat pogresno meri.Na dnu sata stoji EG..............(EG na jednom i drugom satu treba da se poklapaju)

Ne znam kako ti rade druge stvari na satu,on unutra ima baterije koje kad oslabe sat pocne da brljavi.Ako nije do baterija najbolje je da nadjes drugu polovnu tablu ali pazi da bude od tvog modela jer moze da ti se desi da sat pogresno meri.Na dnu sata stoji EG..............(EG na jednom i drugom satu treba da se poklapaju)

Link to post
Share on other sites

ja sam otvarao moju tablu na e30.

moras skroz da je rasturis, i probaj da malo pomeris kazaljku rukom slobodno. trebalo bi da stoji na nuli, ne ispod.

Link to post
Share on other sites

trebace ti strpljenje, i nemoj da zuris zato sto mozes lako da polomis plastiku u dnu table. treba prvo da nadjes dva duza srafa ispod table, pa da skines plastiku na dnu, i onda ces videti srafove. poskidaj ih i izvadi tablu, ne moras da skidas volan kao sto sam ja radio. e kad skines tablu onda imas brdo srafova da poskidas,poenta je da moras da skines prednje staklo, ma provalices i sam kad budes poceo da cupas.

Link to post
Share on other sites

Pokusao sam danas,oslobodio sam tablu,ali nikako ne mogu staklo da pomerim,kao da je zalepljeno...,ipak me volan jako ometa...,da treba da stoji na pocetnoj crtici,meni je dosta ispod...najvise mi je zbog pandura!!!Da li da idem do nekog elektricara,mehanicara..?? :)

Link to post
Share on other sites

nece to niko da ti radi! svi majstori su isti! ustvari mozda i hoce ali odrace te! znaci:sam svoj mastor! i j sam svoju skidao i okozio sam se od muke ali moralo je tako! prvi put je najteze! :)

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Ja sam imao slican problem kod mene nije brojao predjene kilometre pa sam rasturao kazaljka ne moze sama od sebe da padne ispod nule osim ako je neko na silu ne pomeri,osovina kazaljke ima nehanicki granicnik tako da ne moze da spadne ispod nule cak i ako je problem u elektronici

Link to post
Share on other sites