Problem sa kljucem za BMW 320d


Recommended Posts

Ne radi mi daljinsko zakljucavanje na kljucu (imam samo jedan trenutno). Odkljucavanje i otvaranje gepeka radi, ali nece dugme za zakljucavanje. Sta moze biti problem? Kako da se resi?

Link to post
Share on other sites

ako nije elektronika negde, onda mozda propao klik ili otpao ceo prekidac (dugmence malo)... resava se u svakom slucaju otvaranjem kljuca i zamenom dela koji je bacio kasiku ili kupovinom drugog kljuca! :)

Ovde mozes videti sta i kako sa zamenom prekidaca u slucaju da je propao ili se odlemio - bice ti potrebna duvaljka ili spic lemilica sa dobrim vrhom!

P.S. predopostavljam da imas ovakav kljuc jer ako se ne varam ti su od E46! :)

Link to post
Share on other sites

Takav je kljuc, samo sto je amblem izgleda odpao :) Probacu da ga otvorim i da vidim da li je do prekidaca.

Inace gde bi mogo da nadjem prekidac, ako je on u pitanju?

Hvala u svakom slucaju.

Link to post
Share on other sites
http://www.mikroprinc.com/proizvodi/elektromehanicke-komponente/tasteri/mikro-tasteri/mt-3x6-h=0.8/index.php evo ima nesto sto bi mozda moglo da pase... 14 dinara je, pa kupis i vidis oce moci nozice da dohvate kontakte kad se rasire i da li je prekidac dovoljno nizak da moze da se zatvori kuciste posle odnosno dovoljno visok da moze da odradi klik kad stisnes... ili vidi sa nasim drugarima sa foruma sto rasturaju kola u delove pa mozda imaju od nekog stranca kljuc viska pa da kupis pa da rasturis i prelemis... mada i ja pricam svasta! Ako je samo otpao a klik inace ispravan samo ga zalemi ponovo bez puno filozofiranja! Javi sta si uradio... ;)
Link to post
Share on other sites

Ne radi mi daljinsko zakljucavanje na kljucu (imam samo jedan trenutno). Odkljucavanje i otvaranje gepeka radi, ali nece dugme za zakljucavanje. Sta moze biti problem? Kako da se resi?

Me ni se pre neki dan dogodila ista stvar samo mi nije radilo otkljucavanje, zakljucavanje i gepek su radili. Kljuc sam reporgramirao i sad sve radi.

Link to post
Share on other sites

Me ni se pre neki dan dogodila ista stvar samo mi nije radilo otkljucavanje, zakljucavanje i gepek su radili. Kljuc sam reporgramirao i sad sve radi.

Kako si ga reprogramirao?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Ma druze nemoj bit lud pa dat toliko parra,odnesi ga kod nekog malo boljeg elektricara,mozda koji ubacuje centralne brave ili alarme oni se kontaju u to,kontam da je neki kontak popstio ...ako je to,to ne moze vise od 500din da izadje..

Link to post
Share on other sites