Wireless signal


Recommended Posts

Jel zna neko, ko se malo bolje razume, kako najlakse da pojacam wireless signal koji hvatam na laptopu?

Odnosno, da signal iz susedne zgrade :prankster2: koji je na terasi odlican, "dovucem" unutra, jer unutra mi je kvalitet tog signala na Very Low

Kontam neki recimo usb wireless adapter, koji bih stavio na terasu, ali ne znam da li mogu da razvucem 4-5 metara usb kabla, tj. da li ce da radi onda kako treba.. Ili je dovoljan isti taj adapter samo da ima antenicu, da li bi onda bio dobar signal unutra? Ili sta vec treba :)

Link to post
Share on other sites

TP-Link TL-WN882N-mnogo dobra stvar,imam ga godinu dana 24h je ukljucen,radi bez ikakvih problema,mislim da sam ga platio oko 2000. S obzirom da je internet valjda 1000 ako ne i vise dinara onaj najgori,na 12 meseci mi se i vise nego isplatilo :D

Link to post
Share on other sites

Ili da pravis KANTENU ako si vican elektronici ili da zamenis antenu i stavis neku sa vecim pojacanjem(tipa mesto 3db, stavis 8db ili ako imas para jos bolje 12db i to bi trebalo da bude bolje), mada je kantena majka! :D

Link to post
Share on other sites

casperu kupi ruter koji u sebi ima ap klijent i kraj price sa antenom na ruteru hvatas i samo utp ubodes u laptop

Link to post
Share on other sites