KITCAR sa bmw motorom


Recommended Posts

Mnoge teme sam otvarao,ali nikako da se nadju strucni ljudi da malo objasne mehaniku,prvi forum mi je bio pikectuning,de sam sa debelim pikecom na kraju morao da se raspravljam,javljao se i jovovic.com DUTCHMAN koji je radio locost7,niko da pomogne.

DUTCHMAN locost7

Yugo fan klub,ZFC,ford club,blindman seljaci me nisu ni primili na forum jer volim Bayerische motoren Werke,cak sam 2009 napravio HD1080p ultimativni video materijal o ekskluzivnim i odabranim bmw karoserijama,citroen forum,alfisti srbije...

Sta vi mislite Bavarci mozda ce ovde da zazivi tema,prvenstveno da se upoznamo svi oko KITCAR-a,verujem da neznaju bas svi za taj podatak.

Srbija ima 21-jedno kitcar vozilo,jagodina ferrari,bg Lamborghini murcielago kitcar sa bmw v12 motorom,ima dosta projekata.

Ja razvijam od 2007 jedan projekat,ali nemogu da saznam oko neke mehanike,da li je izvodljivo,jer agregat je bmw.

Imam tuce specifikacija,ali samo mi bmw odgovara...nisam pomenuo Mercedes-Benz srbija i Porsche club srbija.

Link to post
Share on other sites

Nemogu direktno,da se izjasnim.

Kao sto si video,otvorio sam temu HHO,jer hho je zastupljen svuda oko nas.

Ubacujem se u neke teme,dajem sta znam neke odgovore,nesto pitam jer neznam,da ti pomognem,pravim karoseriju da tako kazem X-modela.

BMW fan klub je forum namenjen automobilima,pa se X-model odnosi na model automobila,koji je potrebno HOMEMADE izraditi,jer je kitcar.

Mozda deluje nemoguce,mnogo para,ali nije tako,zavisi koji kitcar,zasta,koje osobine,sta od opreme,sta se kupuje,sta se pravi.

Mene interesuje sve sto moze HOMEMADE,jer rucna izrada je rucna izrada,ko je poznavalac oldtimera zna sta hocu time da kazem.

Link to post
Share on other sites

druze pozdrav iz jagodine ,i ja se vec duze vreme nosim mislju kako bi bilo da se napravi jedan kitcar ,nabavio sam dosta literature u vezi sa onim engleskim Caterham-om imam neku knjigu sa svim specifikacijama kako se pravi spaceframe i ostale sitnice ako te interesuje pusti cu ti pa se zanimaj,u kjnizi je sve lepo objasnjeno ,duzine cevi uglovi secenja i jos stosta ,ja sam hteo nesto sam da petljam ali nisam vican varenju (cale mi je bravar a od njega slaba vajda ,zauzet covek)pa sad stagniram, imas i dosta toga na yutubu ,ima neki lik ja bi reko da je amer on je ubacio zadnje vesanje od mazde mx5 tako da ne mora sve da bude kao iz knjige probacu da nadjem link da vidis sta je sve lik radio, e evo ga

nadam se da sam ti pomogo bar koliko toliko :D

Link to post
Share on other sites

e bas nocas sam nesto cackao po netu i naletim na neki novosadski forum da ga ne reklamiram sad lik napravio spaceframe ima dosta slika a za pogon je koristio fiat argentu probaj da pronadjes forum pa vidi ,mislim da ce ti i to korisititi pozz

e da aj pusti neku sliku tog ferarija sto je rucno radjen u jagodini ja ga jos nisam video ,znam za jednog lika u jednom selu tu blizu grada sto je radio nesto na platformi austin moris-a zuto jedno cudo mozda si video ako nisi ubacicu slike,taman da vide svi koji su zainteresovani

Link to post
Share on other sites

http://img196.imageshack.us/img196/3906/dsc00102resize.jpg

http://img607.imageshack.us/img607/3264/dsc00104resize.jpg

jbg nisam mogo bolje da ga slikam bio je u garazi nisam imao mesta da prdnem a kamoli da se okrenem ali eto sta moze uz malo dobre volje i znanja :preved:

Link to post
Share on other sites

Jagodinac mora da se udruzimo nekako nas vise za izradu replike i od prodaje prosirujemo masine sta ja znam,ja sam teo sa nekim albancima to da radim ali je bio nepovoljan uticaj oko nabavke sirovina,a i problem oko infrastrukture samog objekta jer za masine treba i dobar dovod naponske energije jer je standardni 17.5kw/h isuvise malo za neki ozbiljniji biznis.

Ja uskoro krecem sam ako se neko pridruzi sta znam mozda ce da uspe,oko 8k eura ulozicu u masine i posebno neki objekat za pocetak.

Nisam ja zato otvorio temu,hteo sam da dignem na visu svest da sam siguran da znaju svi,meni je u interesu da svi voze kitcar automobile,jer tada usavrsavanje i tehnika se podize na visi nivo,nece biti ono kupio neki baja novi bmw i sad u jeee,ako me razumete,svako ima svoj kutak.

Imam prijatelja u USA on je recimo drzao jos 2003 SUC malu korporaciju od malog je poceo Super Replica Corporation,pa posle i SR su poceli,da rade replike.

Citam u novinama Italijani firma Danijels,ulagace u srbiju,nasli su kao povoljno mesto za proizvodnju autodelova,a plac oko 150000m2 pored sapca.

Ja sam mali da dajem predloge ali mozda ima ljudi koji hoce nesto,da bilo sta krenu a neznaju sve nemaju podrsku nisu o tome profesionalno upoznati.

Link to post
Share on other sites

zajedno smo jaci u svakom slucaju :D mada malo je ljudi koji vole da se akaju sa tim stvarima ,bar ovde kod mene, a i koliko sam provalio generalno u celoj zemlji ima mnogo malo entuzijasta svi bi nesto na gotovo ,samo da kupe pa posle kao fora e vidi sta ja imam ,nije to sustina nema nista dok sam ne zamazes ruke do laktova pa kad sednes u njega posle zavrsetka rada samo da pisnes u gace od srece, pomenuo si neke masine i cuda ,jos smo ti mi sica sto se toga tice (govorim u svoje ime) ,za tu lovu sto si spreman da ulozis u postrojenje mozda mozes da napravis 2-3 komada kitcar-a (po nekoj mojoj laickoj proceni) osim ako imas na umu masovnu reprodukciju pa ti treba mini pogon, nemam pojma ni sam sta i kako,mnogo tesko ovde idu stvari, za neku kotaricu od auta za donor vozilo ljudi ti traze neke nenormalne cifre ,cevke su jos i najmanji problem,treba prvo da se napravi jedan ono kao pokazna vezba pa ako bude sve kako treba lako ce se ici dalje u prosirenje posla,a tu je i drzava koja ce ti odrati kozu sa ledja za razne idiotske takse i ateste ko da pravis spejs satl a ne kitcar, jbm li ga sta je sad tu pametno da se radi,jedan cisto za svoju dusu ili neka linija pa ko voli nek izvoli.

A sto se tice strucnih ljudi nijedan kvalitetan mehanicar sto se razume u materiju nece da trosi svoje vreme za dz ,znaci sam pa sta ti bog da i uci usput.

Link to post
Share on other sites

Varas se da nema nisi obavesten,ako pocnem da ih nabrajam,bolje da objavim roman,ali nisu to oni koji hoce to su ljudi koji vec poseduju sklopljene,polusklopljene,ljudi koji su vec upoznati sa time,ja recimo sam maher za karoseriju i izradu kalupa za ceo automobil,ali nemogu sam da napravim odlivke nemogu sam da ucestvujem u izradi jer 20litara zelkota ide da ne sad ulazim dublje u temu,ja imam spisak svih firmi i sirovina da sastavim koju oces repliku,ali imam nekih problema oko agregata,neznam sve,nemogu sam da proizvedem automobil,gledaj samo 200m duznih kablova tu ide,pa led svetla pa xenon projektori to je sve 150e,ceo auto kao ultima kao na video snimku se napravi za 5000eura bez motora,a za troslojna security stakla imam coveka koji to samo radi xD

sredio sam ja i premeravanje sasije i imam ljude za atest sa masinskog fakulteta iz nisa ima i u kragujevac rade neki premeravaju na vw bubu to je najmanji problem imam coveka za to,to se sredi nego je problem samo ljudi koji ce da priskoce da pomognu zajednicki da se organizira jedno KITCAR drustvo,hteo je pikec da me uposli,trebao sam GIU da mu radim pa jednu cobru,ali je njemu mnogo para a oce od aluminijuma,MADJARO nisu ljudi

Link to post
Share on other sites

Nerazumem te uopste ja sam otvorio temu jer sam ljubitelj kitcar-a,jagodinac predlozio neke stvari ajde da dodam,pa normalno da ima ljudi,sta ga je u bor replika samo,ima gde oces toga,ja tragam za menjacem koji bi upasovao sa nekim bmw motorom,i moram da resim sistem sta cu sa karterom da bude flat ima sistem sa posudom i pumpom za profi podmazivanje i to kosta nego nemogu nesto slicno da izvedem,visok je motor kako ce tek sasija da lici

Link to post
Share on other sites

naj jednosstavnije resenje, ujedno naj jeftinije jer nije da bas se razbacujs parama

zadnja osovina komplet ford, siera ili nesto slicno, motor fiat 1.6 1.8 ili 2.0 menjac lada lako se upasuje malo prepravke, prednju osovinu pravis sam, kardan skracujes, karter prilagos sasiji i jako prosto sve povezati

da napravis sasiju golusamo sa cevima treba ti oko 300e sa sve majstorom i njegovim placanjem

Link to post
Share on other sites

ovo je extra...

samo mi smo trula drzava sa 300e platom i ljudima koji jedva prezivljavaju...nema ko to da plati/kupi za neku ozbiljniju proizvodnju...nismo mi truli ameri ili nemci koji ovo kupuju od jedne do dve plate i imaju vikend zajebanciju...

Link to post
Share on other sites

naj jednosstavnije resenje, ujedno naj jeftinije jer nije da bas se razbacujs parama

zadnja osovina komplet ford, siera ili nesto slicno, motor fiat 1.6 1.8 ili 2.0 menjac lada lako se upasuje malo prepravke, prednju osovinu pravis sam, kardan skracujes, karter prilagos sasiji i jako prosto sve povezati

da napravis sasiju golusamo sa cevima treba ti oko 300e sa sve majstorom i njegovim placanjem

Dry Sump Oil System,ali to je skupo mnogo,ako se ima naci povoljno onda je ok,nisko teziste motora pa zato.

Sto od forda gore sam postavio od bmw E46 zadnji trap jer ima viljuske kolko sam primetio,svi rade dvostruka ramena od cevi,ja hocu fabricki a da menjam ko na redovan automobil,a imam ultra nisku karoseriju.

Kardan normalno da se mora skrati da se priblizi diferencijal menjackoj kutiji,kosta vise karoserija kakvih 300e,ja sam limar nije to tako,necu ja sve cevi space frame,ici cu aluminijumom,odgovara mi lakoca sasije,nemoram da zasticujem i da vodim racuna o detaljima korozivne zastite,planiram da radim monoblok kokpit iz jedne celine sa prikljuckom na nosece grede trapova,tako se rade lamborghini i ferrari modeli mladji od 2003.

2dbjq0o.jpg

Link to post
Share on other sites

drugar nemoj me shvatiti pogresno ali sa tim novcem zaboravi da ces stvoriti biznis.

prvo sto bih te pitao kako mislis da dobijes atest za sasiju? nikako. postoji resenje ali sa mnogo mnogo vise novca. prodaju tih vozila akonebudu imali atest za sasiju neces moci da registrujes samim tim neces imati kome ni da prods.

lepa je to ideja i veliko zadovoljsto i sam sam bio zaludjenik za to ali kada sam uzeo papir i stavio koliko ulaganja treba da bi napravio 5-6 auta , koliko papira, koliko dozvola, plus sto tijh 5-6 auta ce biti unisteno dolaim do ogrooooomne cifre koju mi obicni smrtnici nemozemo uloziti

jedino resenje da ostvaris svoju zelju a da bude legalno, da moze da se registruje je da uzmes sasiju od vec postojeceg auta, najcesce vw bubekii da polako radis kit kar za svoju dusu , naravno u saobracajnoj ce se voditi kao buba.

postoje kit koji se narucuju koji god auto zelis i najpovoljniji su u africi

Link to post
Share on other sites

Afrika znam to je otvorio biznis jedan sa pikec tuninga i sad radi replike,znam ja sve,sam ja napisao u gornjem postu da se sasija premeri na vw bubu vi mi to isto ponavljate,nemoguce,ne ja cu na mazdu mr2,a drugo pa atest kosta 2500e samo on to je u redu,za to znam.

Imas ti i u poljskoj kitcar McLaren,za oko 16500eura.

Sve znam gde sta ima po svetu,ne planiram odma 5-6 prvo jedan pa njega prodam,ali planiram neku malu seriju lotusa super 7,jer vec sam u magacin skladistio tonu cevki uzeo u jeep commerce i to mi tako stoji.

Ako moras da radis biznis moras i da ulozis.

Ja na sve rizikujem i nikada ne pogresim.

Link to post
Share on other sites