Recommended Posts

Posle 238.000 km prvi problem:)Jutros upalim da idem na posao sve u redu pali na pola kljuca kao i uvek....Podigo obrtaje na 900 prvih par sekundi i onda poceo da trokira 850-750....i sve tako dok se nije ugrejao.Posle sve u redu vuce normalno,ubrzava cak sam ga istero na auto put gas do kraja nabija bez problema ne dimi...Stignem na posao ostavim da odstoji 10 sati...krenem kuci opet ladan opet ista prica....900 obrtaja par sekundi onda pocne da samara 750-850 dok se nije ugrejao i onda opet normalno radi.....Imam termin u petak da menjam usisnu granu i grejace ali sad me ovo dobro zabrinulo da nisu dizne kaput gegangen.....Na jednom Nemackom forumu rekose da je neki senzor pritiska goriva u jednom postu dok u drugom neki strucnjak kaze sipaj na pun rezervoar goriva celu flasu sintetickog dvotaktola i bog te veselio hehehehhe????Kaze da dovtaktol cisti kompletan sistem za gorivo podmazuje pokretne delove pumpe visokog pritiska i posle tretmana dizel se umiri da se na njega moze staviti metalni euro uspravno i da tako celo vreme stoji kao nema ama bas nikakvih vibracija:)))

Sad je kasno da zovem u Bmw da se zalim ali sutra moram da zovem da zakezm i testiranje propustnosti dizni cisto da budem siguran.....

Sta vi mislite sta bi mogao da bude problem????

Danke im voraus

Link to post
Share on other sites

izvini , koja je zapremina te flase sintetickog dvotaktola , koja ide na pun rezervoar ? ... planiram da "uskoro" izadjem na jednu duzu voznju , pa mi svi preporucuju sredstva za ciscenje , "protiv" crnog dima i ostalo ...

Link to post
Share on other sites

Pa ne znam sta da ti kazem.....Upravo citam na nemackim forumima ima jedno 20 razlicitih postova na temu.Znaci ljudi kazu na pun tank 65-70 litara cela flasa dvotaktola znaci 0,5 litara.Kazu da dizel extra mirno radi posle tretmana i da to ne treba raditi uvek nego jednom u 6 meseci dovoljno......Kazu da je zimi posebno umanjeno brundanje dizela dok je hladan motor ako se koristi dvotaktol.

E sad ovo je sve rekla-kazala na forumima bas kad odem u Petak kod majstora prosucu mu pricu da vidim kako ce da reaguje.

Ah da....na wikipedi sam na brzinu nasao da dvotaktol lakse sagoreva nego dizel....e sad mozda tu ima nesto....

Link to post
Share on other sites

Samo da se prijavim...Problem resen posle zamene grejaca koji su bili defektni.Zamenio sam usisnu granu....nosace auspuha i rebraste flex cevi na prednjem katalizatoru.Auto se preporodio puca od snage i opet ga volim:)

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...