Opadaju obrtaji kada je vruc


Recommended Posts

Zdravo svima! Kada se motor ugreje, na plinu pocnu da mi opadaju jako obrtaji..Primer: Vozim 100km na otvorenom i kada stanem na semafor on hoce da se ugasi i jedva da radi na 450obr. Na benzinu radi odlicno i nemam problema pa me zato buni i po meni, mislim da su membrane za zamenu..Potrosio mi 21L na 201km. Ekonometar se fino ponasa (100-110km je na 3crti ili nepunih 7l a izadje 10.5l na 100km a samo 30-40km grad) auto lepo vuce, nema detonacija, novi kablovi, ulje i ngk svecice..Je l moguce da se zavukao neki fals pa ja ne cujem ili bi trebalo sa membranama da probam? Nekada mi je u gornjem delu mokar isparivac,eto..Hvala puno.

Link to post
Share on other sites

Ako su membrane za zamenu, svakako ih zameni. Ako sumnjas da ti negde vuce fals vazduh uzmi start sprej i poprskaj gde bi mogao falsirati. Kad poprskas gde vuce fals motor ce podici za moment obrtaje.

Link to post
Share on other sites

Ako su membrane za zamenu, svakako ih zameni. Ako sumnjas da ti negde vuce fals vazduh uzmi start sprej i poprskaj gde bi mogao falsirati. Kad poprskas gde vuce fals motor ce podici za moment obrtaje.

Okej, ali ja i dalje mislim da nema fals vazduha jer sam milion puta pregledao svako moguce crevce i preslusao kao neki doktor al nista..Al logicno je da, ako je negde fals, on bi varirao i kada je u plavoj zoni a ne samo kada je vruc, nzm..

Link to post
Share on other sites

Rece da ti rosi isparivac, da li imas dovoljno rashladne tecnosti? Jesi li ispustao talog iz isparivaca? Ovo su neki od uzrocnika loseg rada na plin. To sto si opisao je kao da dobija previse plina. Amembrane svakako zameni.

Link to post
Share on other sites

Rece da ti rosi isparivac, da li imas dovoljno rashladne tecnosti? Jesi li ispustao talog iz isparivaca? Ovo su neki od uzrocnika loseg rada na plin. To sto si opisao je kao da dobija previse plina. Amembrane svakako zameni.

Imam, imam..Pre neki dan sam ispustao talog i bas dosta djubreta i ulja je izletelo napolje. Nzm, i ja mislim da dobija malo vise plina nego sto treba. Slabo mi i reaguje motor na onom metalnom srafcicu gore na isparivacu, to sam zaboravio da kazem iako nisam siguran za cega on sluzi..

Link to post
Share on other sites

Zamenuo sam membrane i vodena je bila malo ispucana, nista strasno..Najvise igraju ulogu one gumice sto su kod klackalica u isparivacu. Zamenio sam zaptivac na usisnoj grani jer je izgleda dotrajao i resio probleme..Ovo pisem da bi i drugi znali ako imaju slican problem :) 'Vranjin' hvala na savetu.pozz

Link to post
Share on other sites