Recommended Posts

E ovako, posto sam laik po pitanju mehanickih stvari na bmw-u , mozda ce pitanja zvucati nebulozno ili kako god vec ali bolje da pitam nego da kukam posle...

Dakle, u pitanju je bmw e34 518i 90' god... auto nije vozen niti paljen 4 meseca zbog zimskih vremenskih uslova itd... auto je bio u garazi i u medjuvremenu mi je iscurelo ulje za servo , mislio sam da je crevo u pitanju jer je bilo neverovatno masno i prljavo od ulja tako da sam ga ocistio , pogledao i video da je pocepano malo pri vrhu - crevo sam skratio i namestio sa novom selnom ali opet mi izbaculje ulje na istom mestu (na vrhu creva kod posude iako je stegnuto koliko god je moguce ) tako da ne znam kako da resim taj problem?!

Druga stvar je , na kontrolnoj tabli mi se upalila lampica > INSPECTION a sve ostale lampice (mislim prvenstveno na one 4 zelene kockice za ulje) su se ugasile... ulje je menjano pre 3000km i kada dam kontakt 3 zelene lampice mi svetle sve dok ne upalim auto a onda se desava ono predhodno navedeno... proverio sam ulje, antifriz odnosno obavio uobicajeni pregled i sve je u najboljem redu tako da ne znam sta moze biti u pitanju? Mozda nije nista vazno, ali posto sam perfekcionista to me jako nervira...

Usput voleo bih da mi neko od vas ko se razume naravno da konkretna uputstva u vezi sa autom i odrzavanjem, da mi kaze koji su delovi najosetljivije itd...

Nadam se da ce neko izaci u susret, unapred hvala ;)

Link to post
Share on other sites