Hladnjak klime na E36


Recommended Posts

Hladnjak vode i hladnjak klime su nezavisni i nisu fizicki povezani :lol:

Link to post
Share on other sites

Nesto sam se zbunio, na brzinu sam napisao pa to nije ispalo bas razumljivo....

Video sam na par modela E36 sa klimom da je skinut visko i da motor hladi samo ventilator na njemu (hladnjaku klime) ,zanima me da li je to preporucljivo i sta sve ide na taj hladnjak tj sa cime je povezan ?

Link to post
Share on other sites

Nesto sam se zbunio, na brzinu sam napisao pa to nije ispalo bas razumljivo....

Video sam na par modela E36 sa klimom da je skinut visko i da motor hladi samo ventilator na njemu (hladnjaku klime) ,zanima me da li je to preporucljivo i sta sve ide na taj hladnjak tj sa cime je povezan ?

Taj ventilator po potrebi hladi hladnjak klime i vode.

Kao sto su ti rekli u hladnjaku klime je freon koji je povezan sa ventilacionim sistemom odnosno klima uredjajem.

Princip paljenja je jednostavan i nije za objasnjavanje, pretpostavljam da zelis da skines visko zbog performansi motora ali to nece ici, te E36 sto si vidjao bez viska su motori sa 4 cyl, sa tvojih 6 mislim da ces imati problema sa grejanjem, mada ako nemas klimu treba probati kako ce se ponasati sa el. ventilatorom direktno naslonjenim na hladnjak vode ( bez hladnjaka klime izmedju koji slabi hladjenje hladnjaka vode )

Link to post
Share on other sites

Visko bih skinuo samo zbog toga sto sam imao problema sa dva do sada,ne bih rekao da dobija ne znam ti ja koju snagu skidanjem toga, a i nekako imam vise poverenja u el. ventilator, razlisljao sam da ugradim climu mozda a kao sto rekoh znam par njih koji tako voze (jedan je i M3 3.0) i decko mi kaze da se auto ne greje uopste kako god da ga vozi,ali ja se ne bih kockao sa tim, ako treba i dva bi stavio (jedan napred i jedan nazad)toga bar ima da se nadje u svakakvim dimenzijama !

Link to post
Share on other sites

Mozes skinuti visko ali nije to samo zakaci el.ventilator i toliko! Za el. ventilator ti treba termo prekidac koji stoji na hladnjaku a mislim da ti nemas mogucnost za postavljanje.Jedino resenje je da u kabini postavis prekidac sa kojim ces rucno ukljuciti el.ventilator ali to znaci da moras dobro da pratis temperaturu!

Zamisli da malo popijes i zaboravis ili budes sa nekom ribom na zadnjem sedistu, u hladnim danima, a auto ti radi u leru zbog grejanja! :P :D

Link to post
Share on other sites
Mozes skinuti visko ali nije to samo zakaci el.ventilator i toliko! Za el. ventilator ti treba termo prekidac koji stoji na hladnjaku a mislim da ti nemas mogucnost za postavljanje.Jedino resenje je da u kabini postavis prekidac sa kojim ces rucno ukljuciti el.ventilator ali to znaci da moras dobro da pratis temperaturu!

Zamisli da malo popijes i zaboravis ili budes sa nekom ribom na zadnjem sedistu, u hladnim danima, a auto ti radi u leru zbog grejanja! :P :D

mudro zboriš prijatelju ko će tad misliti na temperaturu :(

Link to post
Share on other sites