Grand Cherokee


Recommended Posts

Znam da nije mesto za ovakvo pitanje,ali brat Gugli nezna nista da mi kaze.Zesce sam se naprzio na ove Čiroki,ali me zanima par stvari a neznam nista ko *atina.

Kako funkcionise u praksi voznja tih jeepova registrovanih kao teretno vozilo?Jel cimanje oko toga,tj sta bi bilo kad bi bilo da me zaustave saobracajci da vozim sa sedistima a reg kao teretno,koji je to i kakav prekrsaj,kakve su sankcije npr?

Jel posedovao neko od vas ovo vozilo,kakva je situacija sa tim automatskim menjacima na njima,jer skoro sve koje sam video na oglasima su automatici,poneki matori je manuelni?

Link to post
Share on other sites

ako mislis na grand ciroki od kraja 98, pa do 2005?

sta reci za takav, dzip, po meni najbolji u klasi ali i najveci potrosac

imas ih u dve verzije dizela 3,1 koji je losiji i slabiji, ima problema sa glavom a i puno trosi, i 2.7 koji je po meni motor koji je stvoren za taj dip. tu su benzinci 4.0v6 4,7 v8. v8 je po meni neunistiv ali je poveci potrosac. vozio sam 4,7 sa plinom. ispod 16-18 l plina na otvorenom nije silazio a u gradu je znao da posrce i preko 25 -30l. po meni je najbolji odnos potrosnje 4.0 na otvorenom zna trositi i 12 l a u gradu ne bitrebao prelaziti 18l. registracija ubija za ove motore jer je legalno nesto ispod 1500e. mozes registrovati na teretno ali sa time dobijas samo dva mesta jer po novom zakonu kutija koja se pravi da bi atestirao vozilo na teretno mora uvek biti u vozilu,. za sada policija to tolerise ali pitanje je dokle. moj iskren savet ti je da bolje uzmes 2.7 dizel za koji ti je reg oko 800-900eura pak ako hoces benzinca i neces da placas toliku registraciju moj savet ti je da nadjes invalida jer tako ti auto ostaje ceo, sva sedista su ti u funkciji a i najbitnije mocices da ga vozis koliko hoces, tj koliko propisi dozvoljavaju a sa teretnim si ogranicen na 80km/h

od opreme imas tri paketa opreme, laredo, limited i overland, moj savet ti je da izbegavas laredo je r je oprema dosta siromasna, nema kozu , branici nisu u boji i razlikuju se od naprimer limited verzije koji su puno lepsi

biti vlasnik ovog dzipa zahteva dubok dzep zbog odrzavanja potrosnje i registracije za to bih ti rekao da dobro razmislis pre nego sto kupis ovaj auto

Link to post
Share on other sites

Meni se svidjaju i oni stariji 93-98 (ili kako vec ide godiste)ali oni su uglavnom svi 5.2 ,a jos vise i ovi 99-2000 noviji modeli,cene su od 3-5k E,kako sam ja razgledao

Link to post
Share on other sites

jel ima sasiju taj dzip?

Link to post
Share on other sites

imaju mizernu cenu zbog registracije,potrosnje i cene rez.delova...ako je reg na teretno postoji mogucnost da neki ,,brka,, ne primi 50e koju uvek drzis u dokumentima i otera te na vanredni tehnicki i iskljuci iz saobracaja....

obrati paznju na odrzavanost vozila ,zadnji trap i automatik menjac riknjavaju usled cestih naglih kretanja sa semafora a vrlo je tesko krenuti lagano :)

mali servis je oko 200-300e

potrosnja na auto putu za model od 4,7ccm je 11 lit na 150kmh,otprilike 1500-1700 obrtaja u gradu oko 20-25lit...

sve u svemu odlican dzip,ubrzava bolje od 535 e34 a o udobnosti je suvise pricati...imao sam 95g 5,2 i 2000g 4,7..oba modela su extra ako su odrzavani...

model 2,5 i 3,1 dizel izbegavaj jer su motori u Q...,

sve u svemu skup sport...

Link to post
Share on other sites

Dizel VEOMA nevolim nebitno koji je proizvodjac u pitanju,iskljucivo benz+gas. Jako su mi privlacni njihov odnos cene na trzistu i kvaliteta odnosno klase vozila koja se dobije za te pare.Ali isto toliko razmisljam da li bih bio u stanju da izfinansiram sve,jer autom idem i kod komsije na kafu 15metara dalje od moje kuce.Da nebude imam stroj al mi stoji u garazi.Zato se ceskam po glavi i neckam odavno.

Hvala M.G70

Link to post
Share on other sites

milance mislio sam na sasiju kao pajero ili patrol jel ciroki terenac ili ukrasni dzip?

Link to post
Share on other sites