Kako vozite?


Recommended Posts

Birate auto, čime... da bi bilo jasnije evo nekih komparacija:

e30 sa ~200+ks ili e36 2.0 ili e46 1.6i

tj u tom smeru...

Gledam po gradu novijih BMWa ko kusih pasa, serija 1 (svaki vozi devojka), e46 uglavnom mlađi od 23god(verovatno im kupili tata i mama, pa kad ih čuknu otpadaju uši), a ubedljivo najviše ima otkinutih e34, jedna m5 e34 crna, dok e36 ima dve koje se voze, plava je 1.6, silver je 2.5 motor je ok ali ostalo šit, vozi je neki klinac pravi sranjca po ulicama, stane i turira pred curicama, dok e30 sređenih nema, ima otprilike 10ak komada, od kojih su 2 ok.

Kako vi kola ganjate, birate... Moramo li svi da vozimo novije aute(kako bi bili u modi,fensi,lafo imamo keša, ma znate kako je u malom gradiću(seljački mentalitet)itd) i strahovati da li će neko da ih ogrebe, da ih čuknemo, da se desi neka nezgodacija...da strahujemo vazda, ili nešto starije pa se vozati opušteno, ako ode ode, male su pare....

Šta mislite, kako Vi to?

Ja bih voleo e30 sa v8 4.0i i nekog autića za svaki dan, ali nema se €.

Link to post
Share on other sites

Nekad vozio srcem a u novije vreme glavom.

BMW je inace jako opasan auto za napaljene klince. Ako nemas bar 5 godina vozackog iskustva i bar 50.000 predjenih km, bolje ne sedaj u BMW jaci od 100 konja. Obavezno kad je sbneg i led, otici na neki napusteni parking, i probati zanosenje, kocenje, drift. Tako cete kad izadjete na put, znati sta drzite pod kontrolom.

Link to post
Share on other sites

Nekad vozio srcem a u novije vreme glavom.

BMW je inace jako opasan auto za napaljene klince. Ako nemas bar 5 godina vozackog iskustva i bar 50.000 predjenih km, bolje ne sedaj u BMW jaci od 100 konja. Obavezno kad je sbneg i led, otici na neki napusteni parking, i probati zanosenje, kocenje, drift. Tako cete kad izadjete na put, znati sta drzite pod kontrolom.

Jasno to skoro svima, svi to odavno preskočili.

Rasprava o tome, da li voziti od srca, npr kockicu ili neki noviji a da stalno strepite dok ste u njemu...jer se sranja dešavaju i u novim i u "krševima" kako kažu neki pajtaši

meni je lep e46, al skup brate, žao mi ga itd, nisam ja persona za skupa kola

Link to post
Share on other sites

Model sam birao srcem i novčanikom, a konkretan primerak pored toga donekle i glavom. Oduvek sam želeo BMW i došlo napokon vreme da si jedan i priuštim. Imam 17 godina vozačkog iskustva da obuzdam i njega i sebe, iako istina, s vremena na vreme ga i oštrije provozam, naravno maksimalno pazeći da ne ugrozim ostale u saobraćaju. Provozao sam ga i 22.4 i na Navak stazi, dakle nemilice pun gas i kočnice, sada znam gde su mu granice i šta može a šta ne.

Bitno mi je da je auto u odličnom stanju i da mogu u njega da se pouzdam - prvo gume, trapovi, kočnice, ali i motor, menjač, a karoserija naravno zbog uživanja i lepote, pa i ne čudi da sam od kupovine auta pre 6 meseci uložio oko 2000e u "sređivanje" iako je već prilično dobar kada sam ga kupio. Sada su manje-više sve habajuće komponente zamenjenje novim, poneke i preventivno - gume, kočnice, diskovi, svi filteri, sve tečnosti, većina creva, većina dihtunga, pumpa vode i goriva, spone, plivajuće kugle, ramena, ispolirani farovi i nove ksenon sijalice, itd, itd... Otprilike to je to što se ulaganja tiče, sada nadam se samo redovno održavanje...

Inače, pri kupovini starije BMW-ove od otprilike 1999-te nisam razmatrao, tražio sam nešto od 5-7000e i da je motor šestak. E46 je lep, ali premalen, a E60 preskup, pa je dilema bila E38 ili E39, po mogućstvu benzinac eventualno dizel (max 3000ccm zbog registracije), prednost E39 ako je u M paketu. Opcije su mi dakle bile E39 525i, 530i/d ili E38 728i/730d... Posle par meseci potrage, lep, očuvan, crn, 525i u M-paketu mi se ukazao i nisam mnogo oklevao da ga kupim.

Link to post
Share on other sites

Nekad vozio srcem a u novije vreme glavom.

BMW je inace jako opasan auto za napaljene klince. Ako nemas bar 5 godina vozackog iskustva i bar 50.000 predjenih km, bolje ne sedaj u BMW jaci od 100 konja. Obavezno kad je sbneg i led, otici na neki napusteni parking, i probati zanosenje, kocenje, drift. Tako cete kad izadjete na put, znati sta drzite pod kontrolom.

Bas kako je cika Sima napisao.

Link to post
Share on other sites

pa sad bas 100 konja,malo je..meni je bilo sasvim normalno kad sam presao sa yuga sa 55ks u bmw sa 105ks,naravno zanosenje po parkingu i sirokim napustenim ulicama je bilo ne izbezno. posto sam prodao ovo moje cudo i posto mi je nekako e30 najlepsi bmw uzecu ga ponovo samo da skrpim jos kesa,2.0 na plin sa lsd sasvim dovoljno ;)

fuck new model cars am riding old school :lol:

Link to post
Share on other sites

Nešto pričah sa drugarima... Govori jedan da mlađa kola bolje primaju gas itd pa tako da 100ks u e46 nije isto "brzo,aktivno,živahno" kao 100ks u e30. Prednost ima e46. Kako to može ako su oba auta picikato, a kocka lakša ~200kg?

Link to post
Share on other sites

i jedno i drugo stoji, mada nije sve baš tako jednostavno.

- Što je auto lakši, bolje ubrzava.

- Što je auto stariji odnosno motor prešao više kilometara, to mu realna snaga pomalo opada (tipično recimo oko 10% za pređenoh 200.000km, mada to puno zavisi od održavanja, tipa vožnje, grad, put, broja hladnih startova itd itd).

- Ako je na motoru nešto neispravno ili poluispravno, performanse su manje ili više pogođene.

Link to post
Share on other sites

i jedno i drugo stoji, mada nije sve baš tako jednostavno.

- Što je auto lakši, bolje ubrzava.

- Što je auto stariji odnosno motor prešao više kilometara, to mu realna snaga pomalo opada (tipično recimo oko 10% za pređenoh 200.000km, mada to puno zavisi od održavanja, tipa vožnje, grad, put, broja hladnih startova itd itd).

- Ako je na motoru nešto neispravno ili poluispravno, performanse su manje ili više pogođene.

- Ako je gorivo nikakvo, performansi neam...

Link to post
Share on other sites