Recommended Posts

Dakle drugari, kao sto naslov kaze, M30B35 u E34 ima knedlu u smislu da kad radi na leru i dam mu gas na sec-onako brzo stisnem papucu, on se slogira (pomislim ugasice se) i posle sekundu-dve dodje sebi i pocne da dize obrtaje. Sa druge strane u voznji se oseca da ide malo slabije. Jel ima neka caka sta mu je? Protokomer nikad pipan, otvaran itd.

Link to post
Share on other sites

Nema fals vazduh, proverio sam. Ima plin, sekvent, skoro ugradjen, ali to je pocelo da se desava pre ugradnje plina.

Ranije je izuvao kako je isao. I na plinu mu malo kasni odziv na komandu gasa.. :huh:

Sto se tice ostalih stvari-svecice su nove, kablovi novi, sve ostalo menjano kad treba, potrosnja je ista kao ranije, ali nesto ga davi..

Link to post
Share on other sites

proveri mu ler ventil,meni se isto desavalo do juce.kada das naglo gas on se prvo udavi pa primi i krene da vuce ali i to sto vuce je slabo-muci se,slucajno sam skinuo gumu sa dzeka za ler ventil i vidim da je jedna zica izcupana iz dzeka,sredim to i auto ide ko provaljen.A mozda je i sam ventil riknuo

Link to post
Share on other sites

Meni je on delovao nesto slogiran pa sam ga ja ocistio i stvar se kao malo popravila, ali opet Boga pitaj dal je on u redu..

Pomisljao sam cak da nisu dizne dobile neku prljavstinu iz rezervoara posto covek stekne utisak kao da ne odgovore odmah na priliv vazduha kad se da gas, ali nisam ih jos proverio..

I sto je najgore na plinu je skoro pa identicna situacija.

Link to post
Share on other sites

Pa hajde, videcu i to. Sad mi kazi, sta se smatra zaglavljivanjem klapne:

-kad je bas zaglavljena da se ne pomera

-ili kad se pomera tesko pa pocne polako da se otvara kad motor bas krene da guta vazduh posle par trenutaka( mislim ako je ispravna pomerala bi se lagano i brzo, i otvarala bi se gotovo odmah posto se otvori klapna gasa)?

Link to post
Share on other sites

Klapna reaguje momentalno, bez ikakvog zaglavljivanja. A ako se uopste ne pomera onda ce tesko da ga nateras do crvenog. Odvoj kutiju filtera od protokomera, upali auto i sve ces lepo videti.

Nemoj samo dugo da ti radi bez filera da ne uleti neki golub unutra :-)

Meni je detonacija plina iskrivila klapnu.

Link to post
Share on other sites

Nisam sad gledao nista, ali on u crveno ulece, proradi blokada, podigne on tu obrtaje da kazem fino ali ranije je podizao malo brze i bio malo jaci u voznji.

Stos je sto se on slogira kad radi na leru i da mu se gas malo brze-strese da pomislim da mu malo fali da se ugasi. Kad se gas dodaje lagano on ne pravi nikakve probleme..

Link to post
Share on other sites