Recommended Posts

Promeni rucicu menjaca, stavi fabricku, ostalo je stvar ukusa.

P.S. Smetaju li ti bicepsi kada vozis.... I am joking... :lol:

Ne smetaju mi bicepsi.... Vise mi smetaju ledja kada hocu da se uvalim u sediste... jedva upadnem :lol:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Odlično izgleda auto, naročito spolja... Felne kao da su stvorene za njega!

Nisi rekao koliko je prešao. Ako je već neka ozbiljnija kilometraža, stavi full sintetiku 5w-40, mobil, castrol, elf, šta nađeš jeftinije. Može i original bmw performance 5w-40, imaš u bmwline za članove kluba jeftinije. Proveri i filtar vazduha, kao i filtre kabine. Njih možeš sam da zameniš u 5 minuta...

Uživaj!

Presao 188 000+ km .... Znaci bitno je da je 5w-40 i da je kvalitetna marka ulja. Koliko litara ulja treba da kupim tj. koliko staje u motor? :huh:

Link to post
Share on other sites

Moze li neko dami detaljno opise kako se skida Kasetofon..tj. korak po korak, jer bih hteo da vidim kakvi su prikljucci pozadi i da vidim odakle uopste dolazi taj USB... Ako taj USB ne radi, onda ozbiljno razmisljam o kupovini sledeceg.... http://www.auto-muzika.com/index.htm

1. Moraš prvo da skineš lajsnu/oblogu sa komandne kod suvozača,

2. Da bi mogao da skineš lajsnu koja počinje desno od volana i ide preko radia.

Lajsne su ti ubodne, pazi, polako ih skidaj da ne polomiš zube koje ulaze u tiple,

i da ne oštetiš komandnu. :superstition:

3. Kada skineš lajsne imaš po jedan krstasti šaraf sa obe strane radia da odvrneš,

i izvučeš ga.

... Ajde, polako ...

Link to post
Share on other sites

Što se sata tiče pomeraš polugicu (mislim desnu), kod brzinomera.

Okrećeš je levo ili desno i šteluješ vreme.

Može da te stoji na B.C.-u, i na radio displayu.

Link to post
Share on other sites

Vreme sam namestio, a test nisam ni pokretao.... Necu nista da diram..

Zanima me da li postoji mogucnost "resetovanja" tj. ponistavanja prosecne potrosnje, i da auto pocne da meri novu prosecnu potrosnju?

Link to post
Share on other sites

Vreme sam namestio, a test nisam ni pokretao.... Necu nista da diram..

Zanima me da li postoji mogucnost "resetovanja" tj. ponistavanja prosecne potrosnje, i da auto pocne da meri novu prosecnu potrosnju?

preko te tipke za komp dodjes do dela gde ti meri prosecnu potrosnju i zadrzis dugme 5 sec i to cudo se resetuje, isto vazi i za prosecnu brzinu i ostale funkcije u tom meniju... pozz

Link to post
Share on other sites

Zamenio sam juče ulje, u motor je stalo tačno koliko piše u prospektu tj 5,3 litara... ;)

Sipao sam mu Castrol full sintetiku 5w-40 po preporuci.... Uz to sam mu zamenio sve što može da se menja:

Filter vazduha

Filter za ulje

Filter za gorivo

Filter za klimu

Kajševe za klimu i alternator sam kupio, medjutim majstor mi je rekao da su moji u odličnom stanju i da nema potrebe još dugo da ih menjam...

Kada sam otvarao tj. skidao plastičnu masku sa motora, zamenio sam i "prelivno crevo" za dizne, jer kako reče majstor i ono je potrošni materijal tj. pojede se vremenom...

To je to za sada... Evo i par slika...

09052012105.th.jpg 10052012115.th.jpg 17052012122.th.jpg bmwlb.th.jpg

17052012123.th.jpg felna.th.jpg heartofthebeast.th.jpg racuni.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Znaci to mu je ta cena promene svih filtera i ulja (neko kvalitetnije)..... Ja sam prosao malo jeftinije jer mi je majstor prijatelj... :lol: Pouka - dobro je imati nekog dobrog majstora za prijatelja! :D

Inace narucio sam X-car Link, sutra bi trebalo da mi stigne, jedva cekam! :))

Link to post
Share on other sites

Stigao mi je X-car link... Krenuo sam sa ugradnjom, povezao sve sto mislim da treba, medjutim imam problem...

Snimio sam da vidite o cemu se radi, lakse mi je bilo tako nego da vam pisem i objasnjavam.... U svakom slucaju, pise na displeju da su pesme tu, ali zvuk ne krece nikako.... Evo pa pogledajte..

Mnogo bi mi znacilo kada bi neko od vas mogao da mi pomogne!

http://youtu.be/uGiaWNHXABg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...