Recommended Posts

Zamenio sam krajnicu letve i otisao na reglazu, rekli su mi da su mi tockovi pevise ukoseni gornji deo unuta donji spolja, i da moram to da sredim, sta da menjam?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

ako nigde nema lufta onda se verovatnu skupio na kosevima

Kolko su ga drndali sa pajserima, nema lufta u jabucicama, letva ima lufta ali ona nema uticaja na nagib tockova, a kosevi nisu tuli i ne vidi se da su kivi, ali moguce da je vreme ucinilo svoje

Sta da mu radim mogu li kosevi da se vrate, zao mi guma

Pozzzz

Link to post
Share on other sites

izmeri razmak izmedju koseva,od centra do centra kosa treba da ima 1001mm,ako je manje,(a sigurno jeste) mora na razvlacenje...

Smeta mi motor da lepo izmerim, kako da to precizno izmerim a i ko ce umeti da mi to razvuce i kako da pogodi precizno posto mi je jedan tocak 1,5 stepeni, a dugi 3 stepena kriv.

Pozdav

Link to post
Share on other sites

svaki ozbiljan limar sa šablonom može to da ti odradi...

eeeee marudza kod mene svega ima samo nema ozbiljnih, raspitacu se mada mrka kapa, mozda tek u cacku nadjem nekog, nego ima li neko tu kosku da stavim da se ne iskrivi ponovo.

Pozdddd

Link to post
Share on other sites

Borise imenjace jel ovo sa slike alatka s kojom se proveava kakvi su kosevi?

Marudza ni taktora kvalitetnog nema, sam neke kante :lol: , a svi kad vide :e30: kazu isto, doktore sto ne kupis nesto novije .

Link to post
Share on other sites

Merio sam danas i kosevi moaju da se razvlace, ima li neko neku semu sa dimenzijama da se oijentisemo, imam druga koji ima hidrauliku za razvlacenje ali nema sablon, a da merim sa drugog auta i taj je kriv.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Nasao sam tu sliku ali mi treba nesto sa vise mernih tacaka, pogotovu sa gonje strane, jer su meni nejednako pomereni kosevi. Valjda ima u autodati.

pozdrav

Link to post
Share on other sites

Danas ja biop na reglazi,i majstor mi kaze da isto imaju nagib ka unutra,kosevi su ok merio sa ima oko 102cm razmak,sve na trapu je ok,sumnjam jedino amortizeri ili solje? dali oni moze da prave problem ?

Link to post
Share on other sites

Danas ja biop na reglazi,i majstor mi kaze da isto imaju nagib ka unutra,kosevi su ok merio sa ima oko 102cm razmak,sve na trapu je ok,sumnjam jedino amortizeri ili solje? dali oni moze da prave problem ?

Ako ti je 102 cm onda su ti previse razmaknuti treba da bude 100,2 cm.

Meni su rekli da cizme mogu da budu krive u donem delu i da su menjali i to je ispravljalo tocak,a koliki ti je nagib vidi li se golim okom ili tek kad zakaci ona cuda sa libelama na tockove?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Stavio sam kosku koja je pravljena i ima 98cm i iso na reglazu, nagib je 1,15 i 1,16 stepeni sto je u granicama tolerancije, tako da bi trebalo da gume ostanu citave. Inace menjao sam i desnu cizmu jer mi se ucinilo da je moja kriva ali nije bilo do toga.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites