kodiranje za e39


Recommended Posts

Daklem, vozim e39 vec dugo, al evo sad 2002 530d uzeo i nesto me uhvatilo da hocu da ga sredjujem i sminkam tu i tamo...

Interesuje me da li bi neko mogao nesto vise da mi kaze o kodiranju na njemu?

ako se nisam dobro izrazio, evo na sta mislim npr:

-da mi angel eyes i pozicije pozadi ostanu 30 sec ukljucene, nakon zakljucavanja, moze i maglenke takodje (kao na audiju)

-da li postoji mogucnost da maglenke, kao npr na novijim meckama, golfovima ( na njima sam primetio), kako okrecem volan i skrecem, tako se i ta maglenka na toj strani pali

-da li moze ispod cajgera, da se digitalno prikazuje trenutna brzina ( video sam kod drugara na M5 e39)

-da li postoji mogucnost da mi se ubaci u komp, posto imam ekran i navigaciju, neki parking sistem onako vizuelno prikazan ko na novijim modelima, jer imam i senzore napred i nazad

-i ako jos nesto postoji sto moze a da neko zna, i da zna gde mogu to da odradim, bio bih zahvalan. :)

Link to post
Share on other sites

Sve moze samo je pitanje koliko si spreman da se pruzis.:)

Sto se tice prvog pitanja mislim da je u fabickoj varjanti moguce samo da ti rade oborena svetla to jest xenoni 10 15 20 ili 30 sekundi.Potrebno je kodirati LCM modul.Ako bas hoces ovo sto si napisao kao jedinu opciju onda na internetu potrazi E-Light Modul za e39.Tu mozes isprogramirati sta ti dusa hoce.

Drugo pitanje je u teoriji moguce u praksi malo teze ali ne i neizvodljivo samo kosta puno jel zahteva nekakve senzore upravljacki modul i ostalo.Naravno to nema nista od BMW-a jel ako si primetio Bmw ni na svojim najskupljim modelima ne ugradjuje tu tehnologiju.Prvi razlog je jer zeli da se razlikuje od drugih a drugi je potpuno nepotrebo sranje koje nista ne pomaze a dosta povecava cenu odrzavanja...

Trece je vrlo prosto i skroz moguce bez kodiranja....Znaci trebas uci u Taho meni i izabrati test 7 ili 8 i imaces digitalnu brzinu ako to bas toliko zelis....Izmedju ostalog imaces i digitalne obrtaje,temperaturu ulja,vode,napajanje akumulatora,kolicinu preostalog goriva u rezervoaru i jos mnogo drugih stvari koje ti mozda nece ni trebati ili ih neces razumeti.

Sto se tice zadnjeg pitanja.....Mogucnost ubacivanja bilo cega u komp je ogranicena pogotovu sto se tice parkiranja.Ako hoces nesto kao kod novih modela kupi obicnu kameru od nekih 90 ojra za parkiranje unazad ona vec u sebi ima softver koji ce crtati idealnu putanju parkiranja crvene i zelene linije itd....Sve se to lepo poveze na tv modul preko kabla koji kosta 15 eura....Ako nemas tv modul onda ce stvar biti dosta skuplja ali po meni zadovoljstvo nema cenu:)

A moze jos mnogo toga......da ne pisemo pretrazi forum na siroko je pisano o svemu.

Mozes da uradis sam....ako imas znanje i strpljenje ili da sve prepustis servisu koji ima znanje i cenovnik:)

Link to post
Share on other sites

hvala, probacu ovo se Taho menijem to sto si rekao, a ovo ostalo neka saceka malo, dao sam malopre 430e za obe pumpe (ona u rezervoaru, i ona ispod vozaca) riknule mi od loseg diesel-a, tj nesto je bilo u njemu, nesto je povukao pa se sjebalo... nocas u 3 mi je auto stao morali su me slepaju do servisa :(

Link to post
Share on other sites