Curenje hladnjaka nakon aditiva


Recommended Posts

Puštao mi je antifriz minimalno na dihtungu kod termostata, nije se ni dalo primetiti.

Pošto sam već radio servis, uzmem i nov termostat, ali i vodenu pumpu (pošto menjam i kaiševe, rolere...).

Zameni se nabrojano, stavim G12 (1:1). Sve u redu.

Posle 2 dana na ulazu kod hladnjaka počinje minimalno curenje. Važi. Ni prvi ni poslednji put posle zamene antifriza. Uzmem Wings-ov aditiv, ubacim ga, provozam 15-20 min, da se sve promeša, namesti.

Dignem haubu da vidim kakvo je stanje, kad` ono curi na sve strane !!?! :blink:

`Ajdemo ljudi. Nikad čuo. Dva puta sam ranije istu stvar uradio na svojim vozilima, plus kod prijatelja...

Šta je prouzrokovalo ovakvo curenje ? Pa nisam sipao aditiv za ispiranje, sa deterdžentima koji nagrizaju, nego aditiv, original, renomirane marke, protiv curenja, koji odgovara svim antifrizima.

Zašto je nastala ovakva reakcija ? Jeste li imali ovakav slučaj ?

Link to post
Share on other sites

dok sam imao 324d iz 87 godine problem sam resavao sa kafom i vodom, verovao ili ne.

pre 6 godina sam ga prodao i čovek ga vozi na isti sistem i dan danas.

koji auto je u pitanju nisi naveo u pitanju?

Link to post
Share on other sites

Ma znam, ima sto mogućnosti, ali uvek u svoj auto stavljam kvalitetne delove, ulje, antifriz, u ovom slučaju proveren aditiv (štaparska greška je bila u prošlom postu "Winn`s"-ov aditiv je u pitanju).

Kažem ti više puta puta sam u svoja vozila ga stavljao, plus kod prijatelja.

Postavio sam topic zato što mi nije jasno do kakve hemije je došlo ?

Vozilo je 318 M43TU, e46.

Link to post
Share on other sites

mozda si napravio problem sto si sipao antifriz odnos 1/1,mozda je trebalo malo vode.Znam da je neko pisao da nevalja bas 100% antifriz u sistemu

Link to post
Share on other sites

@ miksa

Slažem se da ne treba 100% antifriz.

Nije 100%, nego 1:1 (lit antifriza:lit destilovane). To je dozvoljen i preporučen odnos i uvek sam ga tako stavljao.

Link to post
Share on other sites

@ Nele

Znam druže, skoro uvek pri zameni ima problema.

Sledeći dan, nakon dva hlađenja vozila (višesatnog mirovanja) je situacija bolja, i ostalo je samo blago curenje na dva mesta

Link to post
Share on other sites