Recommended Posts

Drugari do danas je sve bilo u redu sa kolima i lepo normalno je islo na plin, bez ikakvih problema,stucanja i detonacija. Napominjem da radovno odrzavam plinski sistem. Juce i danas sam u rezervoar sipao 35 litara plina na NISovoj pumpi. I dok sam se vozao kroz grad odjedanput nesto detonira i auto se ugasi. Dignem ja haubu i vidim da je spao onaj gumeni "osigurac" sto se nalazi na crevu kod protokomera. Namestim ja to i nastavim dalje da se vozam. Nakon predjenih jos 100 km opet mi se desi ista situacija. Da li je moguce da se detonacije javljaju zbog loseg plina? jer osetam i kad dajem gas kao da slabije povlaci? Iskreno mislim da su ovi na NISu ubacili uz plin jos neko djubre i da zbog toga imam ovakvih problema, jer nikada ranije nije bilo ovakvih desavanja. Uhapred hvala na pomoci.

Link to post
Share on other sites

pa nije iskljuceno,ali moguce i da je nesto drugo

mislim da je do plina da bi ti stalno detonirao

inace detonacije se javljaju ili zbog slabe smese ili problema sa strujom

Link to post
Share on other sites

Pa nemam pojma, kada sam poslednji put menjao filter plina kompijuterski su mi nastelovali idealnu smesu. Zanimljivo mi je to da do sada nisam imao takvih problema....i da su se danas u 200 predjenih km javili 2x...

Link to post
Share on other sites

Nemoj se cimati oko toga, idi i naspi lepo plina na drugoj pumpi pa vidi kako se ponasa

Ja sam eto sipao redovno na Eko, rekoh dobar je, odem slucajno pre neki dan na OMV, razlika je bila ogromna koliko je bio bolji na omv

Link to post
Share on other sites

a to sto ti slabije povlaci proveri klapnu u protokomeru da nije zaglavila ili iskrivljena od detonacije,jer se desi da zaglavi pa se ne otvara protokomer i samim tim sjebe smesu vazduh-gas.

Link to post
Share on other sites

Pa druže u Somboru ti najbolji plin u auto moto savezu tamo na obilaznici kod kalossa,a dobrog majstora za plinski uređaj imaš u Milke Grgurove lik se preziva Laskač a Firma je Seqvent, sigurno najbolji u So.Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Ma vidim ja da cu ici preko u Hrvatsku po plin...kazu ljudi da je mnogo kvalitetniji i da se vise kilometara prelazi sa njihovim plinom u osnosu na nas. A kazu i da auto bolje vuce...

Link to post
Share on other sites

To je sigurno najbolja varijanta kad sam vozio moj 318 is nisam mogao spustiti potrošnju ispod 16, 17 litara plina a kad sam sipao preko 12,13.

Link to post
Share on other sites

Pa da, nije daleko, oko 30 km u jednom pravcu...isplatice se sigurno. Ja do sad nisam isao preko da sipam, ali kazu ljudi da je potrosnja manja i da auto bolje ide. Odem sipam do vrha i nazad kuci...

Link to post
Share on other sites

Pa videćeš nećeš prepoznati Auto, ako se i oni nisu u međuvremenu prilagodili pa prodaju neko đubre ja sam išao pre dve godine, sad vozim dizela.

Link to post
Share on other sites

Nema to veze sa kvalitetom plina,najverovatnije je problem u vazduhu tj smesi vazduha i plina,imas visak vazduha ili ti struja ne valja,inace ako je sekvent plin tu nema i ne sme da bude detonacije,a ako je obican plin i motor M43 onda moze da bude velike havarije u motoru,za njega je predvidjen sekvent i ako je metalna grana,pozdrav

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao običan plin u 318 is nikada mi nije pravio probleme za dve godine jednom je napravio detonaciju spalo crevo, posle toga nikad više, ali zato potrošnja svaki put kad sipaš drugačije, a ovo što kaže Dejan je tačno malo lošiji kablovi i evo problema,mada neznamo kakav uređaj ima Mare običan ili seqvent.

Link to post
Share on other sites

Da vam budem iskren ne znam da li je obican ili seqvent. Znam samo da se uvek pali na benzin i da kada das npr gas preko 2000 obrtaja on prebaci na plin...radi se o uredjaju Lovato...

Link to post
Share on other sites

Da vam budem iskren ne znam da li je obican ili seqvent. Znam samo da se uvek pali na benzin i da kada das npr gas preko 2000 obrtaja on prebaci na plin...radi se o uredjaju Lovato...

Ako prebaci uvek kad mu das preko 2000rpm onda je običan uredjaj.

Link to post
Share on other sites

Nema to veze sa kvalitetom plina,najverovatnije je problem u vazduhu tj smesi vazduha i plina,imas visak vazduha ili ti struja ne valja,inace ako je sekvent plin tu nema i ne sme da bude detonacije,a ako je obican plin i motor M43 onda moze da bude velike havarije u motoru,za njega je predvidjen sekvent i ako je metalna grana,pozdrav

Radi se o motoru M40, a kako Pavle kaze imam obican plinski uredjaj...zamenio sam svecice pre par dana i od tada sam presao preko 300 km, nije bilo problema. Naravno, promenio sam i benzinsku pumpu...kontam mozda su svecice pravile problem, a mozda i los plin...

Link to post
Share on other sites