Recommended Posts

eo ovako stoje stvari,predjem 50 km/h pocne da bruji ili kako vec da se izrazim u otprilike desnom tocku,skoro sam menjao kraj spone,malu kuglu,diskove i disk plocice jer mi je tresao volan prilikom kocenja i to sam sanirao,po mom proracunu ili po osecaju trebalo bi da je to neki lezaj u glavcini,obzirom da sam tezak pocetnik molim za savet,e da i gume nisu u najboljem stanju,a to brujanje mogu da osetim i u volanu..pa ako moze mala pomoc ko zna malo vise.. :rolleyes: hvalaaa

Link to post
Share on other sites

Lezaj bi trebalo da bruji i na manjim brzinama, tako da je moguce da je ipak guma, skini tocak pa zavrti lezaj-disk

da proveris da li je lezaj u pitanju, ako on izgleda dobar prednji tocak prebaci pozadi pa vidi onda sta se desava

Link to post
Share on other sites

ma gume 100%.... sta pise za dot na gumama? fazon 5001 ? verovatno su stare gume pa ti zato bruji, imao sam slicna iskustva 1000puta...

Link to post
Share on other sites

Što se mučiš, stavi drugi točak, rezervni ili sa drugog vozila i vidi.

Ako ti zuji i dalje onda je do ležaja, ako ne zuji, onda je do gume.

Link to post
Share on other sites

Što se mučiš, stavi drugi točak, rezervni ili sa drugog vozila i vidi.

Ako ti zuji i dalje onda je do ležaja, ako ne zuji, onda je do gume.

realno...:)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

U pitanju je lezaj,hvala drugari,bice zamenjen za par dana.

Evo jos jedne zanimljive cinjenice,bar koju sam ja primetio,zaletis masinu,pozatvaras prozore,isk muziku i izbacis iz brzine,za nijansu se menja zvuk,bude grublji cini mi se i to je proveren znak da je otisao lezaj.

Link to post
Share on other sites