Problem sa reset tasterima na instrument tabli


Recommended Posts

Pokusavajuci da ponistim ( da resetujem ) servis kilometrazu, i da izvrsim klaster test uocio sam da i levi i desni taster na instrument tabli ( kod cajgera ) ne reaguju. S obzirom da sam od skoro vlasnik E46 2003.god. nemam iskustva sta da radim i u kakav servis da se obratim. Ako neko ima neko misljenje, neka mi pomogne... Hvala!

Link to post
Share on other sites

Polomili se u donjem delu. Skines instrument tablu (drze je dva srafa gore) iscupas dzekove, rasrafis (stavis je na lice da ti ne bi ispalo nesto) izvuces tastere i videces o cemu se radi. Pipci su napravljeni bezveze od plastike pa se lome. Ja sam zabo spajalicu u taster i oblikovao je u donjem delu. To ti je to, kad skines provalices kako nejjednostavnije da ih nastavis jer se odlomili u donjem delu

Link to post
Share on other sites

Ja nisam video kako izgledaju tasteri na e46 pa ako neko moze neka ih uslika pa da vidimo kako moze da se resi.

Link to post
Share on other sites

Pokusacu to da skinem i da provalim o cemu se radi. Mada nisam neki majstor, ako nesto za..... kod majstora cu. :rolleyes: Vama drugari naravno hvala, kada resim problem izkomentarisacu. Pozdrav iz Nisa!!!

Link to post
Share on other sites

probaj malo jace da ih pritiskas.

Ma najbolje da uzme cekic, minimum od 2 kg i da sa njime udara. :acute: To je mana na e46 posebno kod vlasnika koji primenenjuju metodu stisni jace. Polomili su ti se plasticni delovi na kraju tastera, resicemo ih za 10 min.

Link to post
Share on other sites

Lepo pise malo jace a ne upri muski.

Zato se i lome. ispod je micko prekidac, koji reaguje i na najlaksi dodir.

Link to post
Share on other sites

DA SE POHVALIM...

juce sam resio problem sa tasterom. Tabla se lako skida, dva srafa, dva dzeka. Kada skines tablu na belom delu postoje toreks srafici, odvijes i rastavis. Sa tastera povuces gumenu oblogu kako bi mogao da skines staklo... Kada izvadis pipke, skontaces da postoji jedan ispust L profil koji pritiska prekidac, on se obicno polomi.

Drugar mi je lemilicom nalio malo plastike ( cvrste od plasticne zice trimera za kosenje trave) zatim profilisao, kada se ohladio, probali smo - sljaka!

Zatim je dosao drug leon63 i taj posao smo zalili pivom.

P.S. Dakle nista bez piva!!! :dance3:

Link to post
Share on other sites

DA SE POHVALIM...

juce sam resio problem sa tasterom. Tabla se lako skida, dva srafa, dva dzeka. Kada skines tablu na belom delu postoje toreks srafici, odvijes i rastavis. Sa tastera povuces gumenu oblogu kako bi mogao da skines staklo... Kada izvadis pipke, skontaces da postoji jedan ispust L profil koji pritiska prekidac, on se obicno polomi.

Drugar mi je lemilicom nalio malo plastike ( cvrste od plasticne zice trimera za kosenje trave) zatim profilisao, kada se ohladio, probali smo - sljaka!

Zatim je dosao drug leon63 i taj posao smo zalili pivom.

P.S. Dakle nista bez piva!!! :dance3:

:drinks:

Link to post
Share on other sites