Problem sa alarmom i centralnom bravom


Recommended Posts

Imam jedan problem, nije veliki, ali je ipak problem... A ja volim da je sve ko casa :prankster2:

Dakle, od pre mesec dana kad sam ovog bmw-a kupio od prethodnog vlasnika, auto ima problem kod zakljucavanja tj otkljucavanja.

Da pojasnim stvar:

Auto ima excalibur alarm sistem i daljinski za njega, takodje imam i kljuc na kome je dugme za otkljucavanje centralne brave.

Elem, sve radim preko alarma jer mi je baterija na fabrickom kljucu riknula.

I tu nastaje problem:

Zakljucam auto, on uvek sve uredno ukljuci alarm i zakljuca se, zatvori prozore itd.

Ali kod otkljucavanja, kad otkljucam na alarm auto, on samo iskljuci alarm i ne otkljuca mi bravu, a ja moram rucno da otkljucam auto (jer mi ne radi baterija na fabrickom kljucu).

Jedino ako u prvih recimo 5 - 10 minuta nakon zakljucavanja, probam da otkljucam auto na alarm onda i iskljuci alarm i otkljuca bravu.

Nadam se da sam koliko - toliko bio jasan i svaki predlog, savet i preporuka bi mi dobrodosla. Ako nisam bio jasan recite da pojasnim :-)

Zamislite, puna basta kafica, a ja na kljuc otkljucavam ko da vozim punto :lol:

Link to post
Share on other sites

Kod nekoga ko se bavi alarmima i centralnom, moguse da ima nekog ometanja za frekfenciju. Zamena baterije je vrlo prosta, kao i samo programiranje kljuca. Ima dosta postova oko toga ovde i na you tube.

Link to post
Share on other sites