Recommended Posts

pozdrav,

postao sam clan kluba ali jos nisam izabrao marku bmw da kupim...

planiram da kupim 320d limuzinu negde 2002-2003 god do predjenih 150000km tj.uvezem iz nemacke..

u nemacku moze da se nadje za nekih 3000-4000 evra pa konkretna pitanja su:

koliko kosta prebacivanje na nase tablice (porez,carina,registracija - otprilike?

koliko kosta mali servis i na koliko predjenih km se radi?

koliko kosta veliki servis i na koliko predjenih km se radi?

da li ima nekih cestih kvarova i mana koje su preskupe?

kako ide potrosnja za ovaj auto?

znam da je malo vise pitanja ali se nadam da cu dobiti koj odgovor.

hvala svim clanovima unapred

Link to post
Share on other sites

Gde ima za 3000 evra a da je ispod 150.000 km da odmah kupim 3 kom? Salim se naravno, ukoliko zaista zelis 320d restajling ispod 150.000 km onda spremi barem jos toliko para, ako ne i vise...

Mali servis radis na svakih 10.000 km (cena od 100-150 evra)

Kvarovi - los prednji trap (na 99% polovnih automobila to treba da se radi 250-400 evra)

Turbina - moze da predstavlja problem a i ne mora, zavisi kako je predhodni vlasnik odrzavao

Potrosnja - napunis pun i predjes 1000 km (od 5 do 8 litara, zavisi od nacina voznje a i gradske guzve)

Registacija - oko 27000 din (plus nove tablice)

Inace odlican auto, atraktivan i dalje iako ima vise od 10 godina, ukoliko se odlucis za restajlig, 150 KS je sasvim dovoljno, snage ima dosta...

Srecno prilikom kupovine :)

Link to post
Share on other sites

Ovde ti je stvarno sve MacMiki opisao detaljno,jedino što se tiče carine pitaj nekog iz špedicije,mada teško da ćeš naći za 3000-4000 dobar i sa 150000km.neka tije sa srećom i da kupiš dobar Auto :) :) :)

Link to post
Share on other sites

kao sto rece, macmiki, malo je skuplje to nego sto si ti spomenuo... za pocetak, ako nisi iskusan ili nemas nekog u nemackoj proverenog da ti to uzme, onda ti ne bih preporucivao to, mozes i ovde da nadjes finu pricu...

cena poreza i carine bez registracije ti je kad na cenu dodas 22% od neto cene... to ti je neka okvirna i gruba racunica...

i obavezno da bude ristajling od 150 ks, nemoj onaj pre od 136ks - taj ima vise mana...

Link to post
Share on other sites

Male korekcije...

U Nemackoj sam pre nepunih godinu dana,nasao E46, 320 d, proizveden 2002. g, prva registracija 2003.g, 149000km, ali za 5750 eura, u prilicno dobrom paketu opreme (Navy MK3, sa velikim displejom, MF volan, TV, telefon, fabricki xenon...)

Cena dovozenja ti je oko 500 eura,

Carina od 400 do 1200 eura,

Nove tablice sa registracijom 27000 dinara,

Veliki servis 320 evra, uradjen pre 11 meseci

Mali servis uradjen pre par dana 12000 dinara, radi se na 15000 km,

Portosnja u gradu ne moze ispod 9 litara, to potpisujem ( na bordu pise oko 7, ali po novcaniku je 9-10 litara),

Potrosnja otvoreno do 120 km/h oko 5,5 litara, magistrala oko 80 km/h, 5 litara,

Auto put 150 km/h, 7,5-8 litara sa ukljucenom klimom.

Pisem sve iz iskustva.

P.S. U pitanju je 320D od 110 HP , touring, automatik.

Link to post
Share on other sites

Veliki servis:

- Zamena kaiseva i spanera,

- Zamena separatora uljnih para,

- Zamena grejaca,

- Zamena ulja i filtera u menjacu,

- Zamnena filtera vazduha, ulja, goriva i kabine

- Zamnena ulja u motoru,

- Zamena antifriza.

Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu,moze li mala pomoc na koliko sta da menjam? Proslog meseca sam kupio 318d i prethodni vlasnik mi je dao knjizicu gde je upisao sta je kada menjao.Blizi se deset hiljada od zadnjeg servisa pa sam mislio da promenim ulje,filter ulja i goriva. Sta bih trebao jos? On je tada zamenio sve to plus filter klime i vazduha i antifriz kao i filter turbine a pre 17000 i ulje u menjacu i kocnicama.Hvala unapred na pomoci

Link to post
Share on other sites

Pa jel bolja plavuša ili brineta? Dakle stvar ukusa... automatik je lagodniji i lakši za vožnju, ALI je skuplji za održavanje ako nedaj bože bude problema, veća je potrošnja goriva i nešto je tromiji.

A što se manuala 5 ili 6 brzina tiče, naravno bolje je 6, naročito ako dosta voziš auto-putem, jer ćeš pri istoj brzini biti u manjim obrtajima pa stoga biti manja i buka motora a i potrošnja. Naravno, najbitije je da je menjač potpuno ispravan! :)

Kod benzinaca, koji imaju dobar obrtni momenat u relatino kratnom rasponu obrtaja (recimo 3500-5000rpm), bolje ćeš ubrzavati sa "kraćim brzinama", tj. sa 6 brzina, naravno ukoliko umeš dobro i brzo da šaltaš... Kod dizelaša, sa širim obrtnim momentom (reda 1750-4000rpm), ovo je manje izraženo, pa i oni sa 5 kao i oni sa 6 jednako dobro ubrzavaju. Ali ostaje prednost 6-taka u nešto manjoj potrošnji i buci motora pri većim brzinama.

Link to post
Share on other sites

pa jel bolji manual ili automatik?

AUTOMATIK... to potpisujem. Vozio sam dosta BMW-a, ali je automatik majka. A to da je tromiji, i ja sam mislio, dok nisam isprogramirao menjac, sada ni manuelac mi ne moze prici. Vozili su ga par ljudi sa foruma i znaju kako ide.

Link to post
Share on other sites

Kako si ga to isprogramirao? Svaki automatik radi kickdown, i ako držiš gas do daske šalta u visokim obrtajima, a ako lagano stiskaš gas šalta u nižim zbog manje potrošnje... Šta si to tačno preprogramirao a što fabrika nije a da sada daje bolje performanse? Da uvek šalta u visokim obrtajima? Ako je tako, onda će ti i potrošnja biti srazmerno viša nego po defaultu, a znatno viša od manuelca...

Pazi, i ja lično više volim automatik, jer zaista manje smara, a kada se ponekad baš uželim ručnih promena, uvek je tu tiptronik.

Link to post
Share on other sites

posto je neko u razgovoru spomenuo benzinca sada imam jos jedno pitanje :pleasantry:

koji je motor bolje kupiti dizel ili benzin - koji je istrajniji , jeftiniji za odrzavanje.... da li benzinski motor mnogo gubi ako se ubaci plin na primer-da li ga brzo upropastis posle.... koja serija je najbolja za koj motor a da je ispod 2000 kubika...

hvala ljudi

Link to post
Share on other sites

I ja mislim da je bolje uzeti automatik. Ja imam sa manuelnim sa 6 brzina, a imao sam do skora sa 5. ovaj sa 5 je bolji za izivljavanje, nesto su mu duze brzine dok sa 6 nesto manje trosi ali zacas dodjes do 4000 obrtaja, pogotovu 2 i 3 brzina. Ja kad bi sad birao uzeo bi automatik, dokurcilo mi je saltanje. A to sto neki kazu da je skuplji za odrzavanje nek se raspitaju koliko je set kvacila sa plivajucim zamajcem kod manuelnog menjaca.

Leon sta si dobio programiranjem menjaca?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...