Recommended Posts

usled cega nastane ovakav kvar i da li je to onaj problem kada cujemo lupkanje pozadi dok saltamo brzine ? ako je neko strucan nek napise, bice od koristi i drugim ljudima, ovo sam slucajno pronasao na netu.

Link to post
Share on other sites

To je silen blok, poznatiji kao veliki silen ili silen na zadnjem mostu, napravljeni su od gume, u sredini imaju aluminijumsku cauru

Kada guma propadne, ili se odvoji od caure desava se ovo sto se desava na snimku, ako bi se malo pozabavio fizikom video bi da sile i momenti koji deluju na tockove pri ubrzavanju i kocenju motorom imaju na drugoj strani "oslonac" bas na tom mestu, tako da oni propadaju i most onda skakuce gore-dole

Link to post
Share on other sites

buraz fala na info-u. Meni auto pliva pozadi i ceka me skidanje mosta da znas sta otprilike mogu da ocekujem, nasao sam neke ljude koji remontuju te silene ne bi li prosao nesto jeftinije. U pocetku sam mislio da to lupkanje moze biti to poluosovina, moze ne kazem, ali se nadam ovome. Hvala jos jednom, ako neko ima nesto da doda koje su mane na kupeu pozadi neka javi. Posto je taj veliki silen Kasper ?

Link to post
Share on other sites

da da vidim, ima ih boli glava.. dakle pune ruke posla. pa dobro, nadam se da ce majstori odraditi sto bolje posao :) kad bolje razmislim bolje i svi sileni da su pohabani sto je opet tesko, samo da nisu poluosovine pohabane pa da mi one prave problem. jedna poluosovina 49 000 dinara. jbt ko da je od zlata

Link to post
Share on other sites