Recommended Posts

Zna li neko koliki treba da je otpor davaca za temperaturu, onog koji salje informaciju na instrument tablu?

Evo recimo za M50 motor, nasao sam neke podatke ali nista se ne slaze sa onim sto sam izmerio

Na radnoj temperaturi 45 oma, na nekih 30 stepeni 435 oma, na 15 stepeni 835 oma

Radi se o ovom davacu

12621710512.jpg

A na internetu sam nasao ove podatke

X axis= Degrees Fahrenheit.

Y axis = resistance in OHMS.

BMW EFI I = OBD-I DME temp sensor.

BMW EFI II = OBD-II DME temp sensor.

BMW Gge I = OBD-I gauge temp sender.

BMW Gge II = OBD-II gauge temp sender.

LSx EFI = PCM temp sensor.

sndrn.jpg

Problem je u tome sto na jednom drugom autu (isto e30 m50) skala za temperaturu stoji na cetvrtini kad je hladan auto, to se odjednom desilo, a sve je bilo u redu, probali smo sa drugom tablom, ali isto se desava

Na tom davacu sam izmerio 535 oma na nekih recimo 30 stepeni i skala opet stoji na cetvrtini dok je recimo na mom motoru na 435 oma skala u plavom

Evo seme za skalu na instrument tabli

46445377.jpg

Treba mi neki savet, ima li jos nesto osim davaca i table, ili nesto slicno

Link to post
Share on other sites

da verujemo oovoj semi, instrument tabla, instalacija i davac. Proveri koji napon dolazi na tablu, ovaj tip instrumenta je dosta imun na variranje napona napajanja ali proveri za svaki slucaj da nije drasticno pao napon. Ako si siguran da nije tabla u pitanju ostaje sam davac ili instalacija. Za otpor davaca cu proveriti ujutru, kad dodjem s posla.

Link to post
Share on other sites

Na nekih 90 Celzijusa bi trebalo da davac ima itpor oko 450E. Prepostavljam da si merio na samom davacu, probaj da meris otpor davaca od same table. Tako ces proveriti i sve spojeve sa davacem. Znaci masa na instrumentalki i kontakt na konektoru instrumentalke prema davacu.

Link to post
Share on other sites

Meri otpor od table prema davacu. Kad otkacis davac kazaljka bi trebala da ostane u levom kraju a kad spojis kontakt na na davacu sa masom kazaljka treba da zakuca u crveno.

Link to post
Share on other sites