Recommended Posts

jedan problem koji ne mogu jos da proverim ali ako ima neko sugestije sta bi moglo da bude bilo bi mi korisno

u pitanju je bmw e46 318 karavan 2003 godiste 116000km .

i curi mu voda (barem mislim da je voda 100% nije ulje) i kaplje konstantno ispod auta negde na sredini posle kartera prema zadnje delu vozila bas na sredini. neki kazu da je neko crevo od klime ali klima radi perfektno za sada .stvarno nemam pojma ali dok ga ne podignem sto ne mogu u skorije vreme mogu samo da nagadjam ili da pitam ovde majstore :kiss3:

zna neko? ima neko ideju sta bi moglo da bude? merci

Link to post
Share on other sites

Taj ko ti je rekao za crevo od klime , sigurno je mislio na kondenz od klime.

kakav kondez od klime?

auto sam izlicitirao na nekoj aukciji koji je od mene 300 km e sad nemam pojma dal da ga tovarim na kamion ili da ga doveze lik do mene

ako si mislio na kondezaciju nije to to kapne koju kap ...

auto ispusta vodu na asvaltu , ispusta negde po sredini auta izmedju kartera i katalizatora .. <_<

on nema pojma sta je u pitanju tj cilja na neko crevo od klime kaze da ga je mozda ostetio ... e sad nemam pojma .

moram da doznam ovako nagadjanjima .

Link to post
Share on other sites

to verovatno curi samo kada koristis klimu?

ako je tako sta bi moglo ? klima radi normalno takodje kompresor i lepo hladi unutra ..

Link to post
Share on other sites

ako je tako sta bi moglo ? klima radi normalno takodje kompresor i lepo hladi unutra ..

ne mogu da nadjem neki dijagram da vidim dal se sistem klime proteze cak toliko do polovine vozila u pitanju je karavan a mozda curi od napred voda posto ima zastitnie panele od ispod pa cak docuri do sredine vozila

Link to post
Share on other sites

treba mi neka ideja solucije ,tesko je jer nije auto jos u moje ruke ali do ponedeljka bice ...pa nema pojma kao sto sam rekao oko transporta ako je klima nije frka a ako je nesto drugo za to drugo nemam pojma sta bi moglo da bude ,,,

ajde majstori :preved: ideje i sugestije . sta je to lupam glavu na nevidjeno kao i vi :)

Link to post
Share on other sites

ma sedi i teraj... to je kondez od klime.

nego samo mi nije jasno kako si dosao to tolikih zakljucaka da toliko curi a auto nisi ni video. O.o nije mi jasno moram da priznam. ako su ti snimali neki video da ti pokazu daj ovde i nama da vidimo O.o "vodopad"

Link to post
Share on other sites

prvo proveri dali gubis tecnost u posudi za antifriz. ako gubis moze biti svasta od creva do pumpe za vodu. meni je isto kapljalo u zadnjem delu i ispostavilo se da je racva na zadnjem delu motora gde se deli za grejanje auta. uspostavilo se da je bila labava selna i tu pustalo.

Link to post
Share on other sites

nije kondezacija od klime jer znam kako to curi tj kaplje , auto sam video pre aukcije ali nisam mogo da ga dizem na lift .

vlasnik nema pojma kaze da je od klime neki kur...

auto sam probam i cak u voznji ostavlja vlazan trag po putu..

Slobo koliko vidim mozda je i kod mene slican problem .Sta da radim da ga teram ili na kamion?

Link to post
Share on other sites

Možda je crevo od malog hladnjaka ili sam hladnjak za grejanje, neka šelna, račva... Proveri nivo rashladne tečnosti u sistemu.

Link to post
Share on other sites

pavle bice da je to jer sam sada maltretirao coveka da pali gasi klimu :)

kada se ukljuci klima bas pravi barustinu a kad se iskljuci kaplje po malo. dobeo je nije strasno u ponedeljak kad stigne sledi detaljan pregled i naravno pretstavljanje :preved: hvala svima na sugestijama ako nekom padne jos nesto na pamet neka javlja sta da gledam

Link to post
Share on other sites

prosto je,ako je slatko i ako gubis tecnost u sistemu za hladjenje onda je antifriz,ako ne gubis tecnost u sistemu onda je kondenzacija od klime,inace izvod za nju je negde ispod instrument table ispred rucice menjaca

Link to post
Share on other sites

ne gubi uopste vodu iz sistema za hladjenje . kao sto sam rekao kad je klima ukljucena onda curi a kad je ugasena onda kaplje po malo ... moje pretpostavke su da je negde nesto pokidano popustilo kod sistema za klimatizaciju ali opet cudno u sistemu se nalazi gas a ne voda i da je nesto pokidano sigurno bi u kratkom roku sav gas izasao (mozda gresim),..bizarno bizarno a lepo hladi klima unutravazno da nije kompresor . auto sutra popodne stize i odma ga dizem na lift i sledi detaljan izvestaj sa slikama i resenje nadam se.. a dotle mozemo da diskutujemo i nagadjamo ;) za sada nikada nisam imao takvih problema jesam na nekim autima punio klimu i to je to..

Link to post
Share on other sites

ne znam dali pricamo o kondezaciji tj kondenzat koji nastaje kao rezultat razlike temperatura, znam takodje da postoji neko crevo za odvod ...i trebalo bi tj normalno je da kaplje po neki put ali ovo bas pravi konstantne barustine .

Verovatno ce da iscuri sve po putu sutra dok ne stigne posle ce da budu tantalove muke dok se nadje gde pusta..

Link to post
Share on other sites

Ne curi ti gas iz klime nego dolazi do kondenzacije na hladnim delovima i stvaraju se kapljice vode. Upali auto bez klime pa vidi da li curi voda.

Link to post
Share on other sites

stigla bemba nije nista strasno nista pokidano popustilo na spoj ,,, reseno za 10 minuta ne curi vise :dance3: hvala svima

Link to post
Share on other sites