Preporuka za prvi automobil


Recommended Posts

Pozdrav, uskoro cu izgleda dobiti svoj prvi automobil , posto nemam mnogo iskustva zamolio bih nekoga ko se razume da mi preporuci neki model koji ispunjava sledece uslove :

1 .Budzet mi je oko 5000 eura , takva treba da bude i cena automobila (naravno polovnog)

2. Godiste ne starije od 2001 / 2002

3. Da mu potrosnja nije prevelika (citaj ispod 10 litara)

:)

Link to post
Share on other sites

BMW 3-ka, E46, 318i, restajling sa novijim N42B20 motorom (143ks), godište 2002-2004. Dizeli su ti velika mačka u džaku, ako naletiš na neki u odličnom stanju i dobro održavan, onda super, u suprotnom može lako da te zadese veći izdaci (turbina, dizne, zamajac, boš pumpa, itd...) pa bi ti moj savet pre bio neki solidan benzinac kao gore navedeni...

Npr ovako nešto: http://polovniautomobili.com/oglas2354603/bmw_318/

Prodavac traži 5900 ali možda bi pristao i za 5000e u kešu, teška su vremena za prodaju...

Link to post
Share on other sites

za 5000 dobar benzinac tesko. drugo, licno mislim da BMW nije za prvi auto. kupi ti brale nesto jeftinije na cemu ces da uvatis rutinu, nesto da ceses i lupas. trece, nikada se ne kupuje auto za sve pare koje imas na raspolaganju.

Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima

zverko uzeo bih BMW jer mi treba kvalitetan auto i znam da necu moci bar 3-4 godine da uzimam novi auto , sto se tice lupanja uglavnom to je stvar nepaznje i izivljavanja a ja tako ne planiram da vozim

gledao sam nesto po oglasima i mislim da je model 316 odlican za mene

http://www.polovniautomobili.com/oglas2256775/bmw_316_316i_e46/

da li neko moze da mi kaze potrosnju ovog auta i sta da gledam ukoliko ga budem uzimao ?

Link to post
Share on other sites

Ma svaki trosi sta god da uzmes, nema tu mnogo price. I nravano glupo je spucati sve pare koje imas na raspolaganju samo za kupovinu automobila, jer moras nesto i uloziti u njega valjda, pa makar samo registracija, mali servis, sve to kosta, sta znas ko ga je vozio pre tebe.

Link to post
Share on other sites

ma decko nije rekao da su mu tih 5000 sve pare nego da trazi auto do toliko ,preporucujem ti 318i koji ja imam on je 2000 godiste 1890cm3 118konja ,motor je stariji model i nije komplikovan ,trosi realno oko 11-12 plina registracija sa svom novom dokumentacijom i tablama je oko 28000, i da trazi sa vec ugradjenim plinom da se ne bi zajebavao kasnije posto nije ni jeftino,od ostalog proveri prednji trap posto mu je to jedna od slabijih tacaka mada je najbolje da nadjes nekog ko se razume ima tu dosta stvari koje se trebaju proveriti.srecno poz

Link to post
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima , imam jos par pitanja, pre par dana sam razgovarao sa jednim poznanikom ,on vozi BMW 320D

Cini mi se da je 2001 ili 2002 godiste

Kaze platio ga je 6000 eura full sredjenog (promenjeno je sve sto nije valjalo)

Ima 1995 kubika

Meni se njegov auto jako svideo ali mi se najvise svidela jedna stvar koju mi je rekao a to je da trosi izmedju 6 i 8 litara dizel goriva.

Zanima me da li je to moguce i kolika je potrosnja ovog modela?

Gledao sam po oglasima , cene su im od 4000 do 8000 ali nigde ne pise potrosnaja.

big_4970426-206c.jpg

Link to post
Share on other sites

E46 320d ako je skroz ispravan, može u gradu da troši oko 7L ako nema gužvi, ne radi klima, nisu kratke vožnje iz hladnog starta itd, ali realno u gradu sa laganom nogom može se bez problema izvući prosek 7.5L/100km... Na otvorenom putu, pri oko 80-100km/h troši ispod 6L.

Ono što može biti kvaka je da kao i većina modernih dizelaša ima neke skupe elemente (dizne, boš pumpa, zamajac, turbina,...), koji su na polovnjaku bliže ili dalje svom kraju životnog veka i kada se pokvare anuliraju svu tu uštedu na gorivu.

Link to post
Share on other sites