Recommended Posts

Pozzz svima,auto je poceo da trosi ulje,plavog dima nema ali smrdi na auspuh za medalju i to samo dok je u voznji,na leru se nista ne oseca,skinuo sam crevo sa ventil dekle koje vodi ka separatoru i tu je bilo svezeg ulja.Potrosnja je 1l na 1000km,inace auto ide skroz ok,lako pali,ne duva creva niti dize temp.motor je m52b20.jel moguce da su gumice ventila ili je prdno u fenjer :unsure:

Link to post
Share on other sites

Iskreno nema,teorije su im od gumica ventila pa do generalne motora,malo je velika razlika,kompresija je ujednacena oko 12 na svim cilindrima,ali smrdi da mi je zao ljudi iza mene,hladan nista ali kad se ugreje onda je pakao,pratim ga vec nekih 3000km,litra padne na 1000 obavezno,svecice su suve,ni jedna nije zamascena ali kad god gurnem prst u onaj izlaz iz ventil dekle tu uvek ima ulja i pomalo dimi,na meracu nista,nema duvanja

Link to post
Share on other sites

Danas primetio dim posle sat vremena voznje po gradu,kad sam krenuo sa semafora dimio je 15-*tak sekundi i prestao,vozio drugar iza mene i kaze nema nista od dima

Link to post
Share on other sites

Neverujem da postoji treca stvar zbog cega bi mogao toliko ulja da potrosi . Nigde ne curi , izlazi na auspuh , to bi bilo to , bez otvaranja i dobrog pregleda neces resiti ptoblem .

Mozda u voznji ne vidis dali dimi ali mozes da probas na ovaj nacin , idi trecom brzinom do nekih 6000 obrtaja i pusti ga da koci motorom do nekih 2000 i onda mu dodaj pun gas pa ces da vidis dali dimi .

To je to znaci da dimi , nakupi ulja u cilindru i izbaci ga kroz auspuh a ako uradis to sto sam ti napisao videces koliko dimi ali nemoj to da radis dok je hladan .

Link to post
Share on other sites

citam ovde pa vidim da ima raznih teorija o tome kada su gumice a kada karike pa nikako da pohvatam sta i kako,da znam da su karike sigurno trazio big drugi motor,ne verujem ja ovde u NS bas majstorima puno,nazalost

Link to post
Share on other sites

PROBAO SAM TO,NEMA DIMA,ALI NA 6000 ON MALO ZADIMI,NE PUNO ALI BUDE PLAVICASTOG DIMA,NE CURI ULJE NIGDE,NI KAPI ISPOD NJEGA NEMA

Link to post
Share on other sites

Ha ha ne vicem,omakla se velika slova,iskreno razocarao sam se u e36,dok je bila kockica i e34 sve se dalo opraviti i srediti,a na ovom niko nista ne zna,te vanos,te tefloni te 1000 stvari,izgleda da ce alfa da padne haha

Link to post
Share on other sites

ma da znam sta je ovom ostavio bih ga,ovako je skroz ok auto a da ga teram u bg kod majstora to mi se ne isplati bas ali ko zna,mozda naletim na neki ok motor iz stranca

Link to post
Share on other sites

ja sad bas nisam upucen u cene,jedan majstor mi je rekao da je cela obrada glave sa gumicama i dihtungom oko 200 evra a karike uljane navodno 70 evra,dok mi drugi kaze da su samo karike oko 200 evra,e sad jbg,da znam da je to oko 300 evra pa malo gore dole onda nije tako strasno

Link to post
Share on other sites