Recommended Posts

Preslatko...romanticno..rekoh vec da sam se jedino za ovim autom okretala na ulici jos 90-tih :)

Da li se secas salona Tehnounion na cosku Cvijiceve i 29 Novembra,mislim da je sada tu Eurosalon ali stub sa znakom BMW i dalje stoji! Tu su nekad stajali!

Link to post
Share on other sites

o, da...nemam ja problem da to priznam...

ako je prozvodnja bila 86-92 bilo bi interesantno imati podatak koliko ih je bilo kod nas...valjda su bile Lade najzastupljenije

Pre devedesetih bilo ih je vrlo malo.Ona vozila koja su nam prodavali Slovenci (Tehnounion Ljubljana) obicno su bila sirotinjske varijante (bela stakla,samo levi retrovizor,celicne felne)BMW 316 e30 je imao 55kw a ne 66kw kao u zemljama Zapadne Evrope.....Schiber,el.podizaci,klima servo su se doblacivali a cena zbog carina je bila visoka i bez opreme!BMW E 30 se proizvodio od 83-91(karavani malo duze).Od 83-87 imali su uske stopaljke i metalne branike da bi od kraja 87 bili restajlizovani (siri stop i plasticni branik).Interesantno je sto su sa e30 pravili i e21 ali samo kao 315 (do 84) za najsire narodne mase cak je i cena tog auta bila u rangu Golfa2 1.6 ali su ga isporucivali sa minimalcem od opreme (dva fara,levi retrovizor bez elektro-stelovanja,bez dzepova u vratima,rukohvata,niklovanih okvira prozora,sa najuzim mogucim felnama i gumama,bez alata na un. strani gepek vrata,bez zadnje balans stangle).Sve se to moglo dodatno doplatiti ali je to znatno povecavalo cenu!

Link to post
Share on other sites

jedan leek iz sela je imao 323 bmw novog kupio 83' godine ( stari mu je vlasnik benzinske tako da je i mogao) i jos prije nego sam u skolu posao slinio sam na tu kockicu znao sam da moram imati nesto slicno od tad je promjenila 2 vlasnika jedan je moj susjed a drugi sam ja :) ustvari to je jedna od prvih kockica koja se uopce vozala po mom kraju tako mi bar starija ekipa prica jer je starije avto od mene 3 dine :preved: ali kad se mogne ima da bljesti bolje nego davne osamdeset i trece :preved:

Link to post
Share on other sites

o, da...nemam ja problem da to priznam...

ako je prozvodnja bila 86-92 bilo bi interesantno imati podatak koliko ih je bilo kod nas...valjda su bile Lade najzastupljenije

Tih godina bilo je mnogo Stojadina,Yuga,Lada,Skoda,Moskvica,126p,125p,Poloneza....Slovenci su sklapali Renault4,5,18,19,21....Tas-ovi Golfovi su bili na ceni....Opel Kadett i Ascona su bili hit,funkcioneri su vozili Senatore,Commodore.Mercedes w123 je bio pojam iako je izasao w124.Ipak je istocni blok bio najzastupljeniji. BMW serije 3 je bio redak,petica jos redja a sedmica je samo mogla da se sanja!

Link to post
Share on other sites

Sta ti Titanic radis ovde u 3 ujutru? :) E...da...secam se Senatora... .pre neki dan videla jedan i bas mi bedno danas izgleda...za razliku od BMW kocke koja je imala shmek i pre 20 godina kao i sada...Pazi, kad sam trebala da kupim ovaj auto zvala par servisa radi provere i...jedan poznati sa Tosinog bunara me je otkacio sa pricom da ..."mogu oni da pogledaju i da servisiraju al nerado jer takvih modela ima tridesetak u Bgd...ja umalo ne odustadoh od kupovine...ali, sada, malo-malo pa vidim Kocku na ulici...samo u mojoj ulici ima 6-7 stalno parkiranih, fabrickih, voze ih penzioneri, nekad dobrostojeci prvi ili drugi vlasnici tamo neke 90-te godine

@Scaner...bas super, slatka prica o tvojim zeljama i tvom sadasnjem autu...

Danas malo pokusavala da vidim statistiku registrovanih vozila po modelima i po godinama...neuspesno..to verovatno samo MUP ima u bazi....stice se utisak da je osavremenjen vozni park..ali, to su vozila kupljena na leasing od strane firmi

Link to post
Share on other sites

Juce sam postavio rekord u nocnom internetu.Cudno mi je da ima penzosa sa BMWima,verovatno su ih kupili dok nisu bili penzosi.Sto se tice tih Senatora ,uopste kola sa velikim kubikazama su definitivno umrla usled sankcija i skupih registracija!

i

Link to post
Share on other sites

deda mi je do prije nekoliko godina imao senatora 2.5 matic ono izgled 0 ali u njemu udobnost ko u dnevnom boravku :)

ali kockica je svevremenska

ovde znam par likova M5 pred kucom i kod jednoga e46 do bola dobar

ali kockice u garazi stoje

Link to post
Share on other sites

@Titanic

Cudno mi je da ima penzosa sa BMWima,verovatno su ih kupili dok nisu bili penzosi.

Pa rekoh vec jednom...tip...oko 45 godina, dobar posao, spoljna trgovina, devizne dnevnice, genex, banke, sta-god, porodica itd...kupio BMW 90-tih i...bio najbolji shmeker u gradu..to je sad taj penzos koji i dalje vozi BMW-a fabricki izgled

Link to post
Share on other sites

@Titanic

Cudno mi je da ima penzosa sa BMWima,verovatno su ih kupili dok nisu bili penzosi.

Pa rekoh vec jednom...tip...oko 45 godina, dobar posao, spoljna trgovina, devizne dnevnice, genex, banke, sta-god, porodica itd...kupio BMW 90-tih i...bio najbolji shmeker u gradu..to je sad taj penzos koji i dalje vozi BMW-a fabricki izgled

U pravu si vrlo fin svet je tada vozio takve automobile,vrlo cesto su kola stajala u garazama dok su oni bili u belom svetu,to su uglavnom dobri automobili i ne isplati im se da ih prodaju.Takvi automobili su originalni i nemaju primese seljacizma kao nalepnice,kich patosnice,kich ratkapne i sl.Vec model iza kockice tzv E36 zna se kakav svet je vozio u doba najgorih sankcija,uglavnom su izraubovani do maksimuma,nisu odrzavani,lupani su dusmanski,od takvog auta samo mozes da ocekujes probleme.Samo da ti kazem da je legendarni fudbaler Dragan Dzajic vozio e21 kada ih nije bilo vise od pet komada u Beogradu.Ja sam kupio BMW 315 predprosle godine od supruge coveka koji je preminuo,Auto je kupljen u Libiji jer je on tamo bio vojni atase,On je bio 1948 godiste a auto 1983,znaci imao je 35 godina i vozio ga je do smrti.Posto je bio vojno lice auto je bio pustagrun (smb boja) svi su se okretali za njim.Zadnjh dana auto je poceo da vozi zet koji je bio rally vozac inace Crnogorac.Cerka od pokojnog vlasnika je uvek kritikovala svog muza da vozi brzo a njen tata je cuvao auto na sta bi joj on uvek odgovorio da su kola potrosni materijal. Posto sam upoznao i zeta Crnogorca on mi je rekao:"Mene brak dosao u krizu zbog ovog auta,ima da se proda i gotovo!I ja ga kupim....

Link to post
Share on other sites