Kontakt ima ali ne vergla?


Recommended Posts

Prva pozicija kljuca radi.. druga (kontakt) radi, sve u autu radi svetla podizachi, radio, sve ... kad okrenem kljuc u treci polozaj, auto ne vergla, ne cuje se nikakav zvuk, kao da nisam ni okrenuo kljuc u treci polozaj. Vratim kljuc probam nista... Da bi' upalio auto, moram vise puta da izvadim kljuc iz brave i probam paljenje, neki put proradi.

Zanima me dali je ulozak brave (ignition switch) ili nesto drugo?

Link to post
Share on other sites

UPDATE:

INPA pokazuje gresku 4A42 EWS (ili ti imobilajzer), reseno reinicijalizaciom (prvo sam ga ubio da vergla, ali da ne upali, pa zatim uspeo da ga restetujem, slabo razumem nemacki).

Zajebano je da se ovo desi a da nemam INPA-u, osta tu 'de jesi.

Vazno je da napomenem, da se ovo desava kada kljuc stoji non stop blizu mobilnog telefona, drugi kljuc pali auto normalno.

Tu vezu izmedju CODE kljuca i mobilnog mi je danas napomenuo i jedan majstor (elektricar).

Moj kljuc zaista stoji na 1cm od mobilnog u torbici, testiracu ovu teoriju sa lapom i kablom u gepeku, za ne daj Boze :)

Link to post
Share on other sites

ista stvar se meni desava na potpuno novom autu...sve je isto, samo sto se to nekada desava a nekada ne...nema pravila....kada je auto bio u servisu na testiranju nikada im se to nije desilo :lol: ...takodje su mi pominjali imobilajzer, mobilni, neki metal i sl....

ovo sto cu sada reci zvuci prilicno glupo, ali u mom slucaju uspeva (tako su mi rekli u servisu): kada se to desi, kljuc treba provuci par puta kroz neku pamucnu tkaninu...

Link to post
Share on other sites