Recommended Posts

Pozdrav svima

Ja sam Dule iz Beograda a detailingom se iz hobija bavim vec nekoliko godina a od skoro sam sredio garazu i poceo da radim i "za pare"

Sta je detailing?

Ukrato to je detaljno sredjivanje kako spoljasnjosti tako i unutrasnjosti automobila u sta spadaju pravilno pranje automobila, claying, smirglanje, poliranje, voskiranje, odrzavanje spoljnih plasticnih delova, stakala, svetlosnih grupa, ciscenje i voskiranje felni, dubinsko pranje unutrasnjosti, odrzavanje instrument table i panela na vratima, koznih enterijera...

Svaki od ovih postupaka cu detaljno opisati u sledecim postovima

P.S ako krsim pravila foruma,ili moderatori smatraju da temi nije mesto na forumu,slobodno neka obrisu

Link to post
Share on other sites

E pa da krenemo redom...

Pravilno pranje automobila:

Koliko god gornji naslov zvucao smesno, kod nas retko ko pere auto po propisima. Kad to kazem, ne mislim na pravilno pranje sa strane odstranjivanja necistoca, nego sa strane sto boljeg odrzavanja farbe na nasim ljubimcima.

Mogu da se kladim, da vecina vas, kada pere auto to radi po svima nama vec poznatom scenariju, tako sto sipa tecnost za pranje u kofu, napuni vodom, uzme sundjer i dalje je vec poznata procedura... To je mozda nama najpoznatiji nacin pranja, sto ne mora da znaci da je najbolji i najbezbedniji po farbu.

Na nasu veliku zalost, isti tretman dobijamo i u perionicama (bar u onima u kojima sam ja prao auto). Naravno da takvim pranjem dobijamo cist auto, ali time se steti farba i dobijaju se sitne ogrebotine po celom automobilu, takozvane “paukova mreza” i tzv “hologrami”:

svirls.th.jpg

Glavni krivac za ogrebotine je pre svega sundjer!

Ukoliko zelite da nakon poliranja kola zadrzite onaj “ogledalo” izgled, auto ne treba da perete sundjerom, nikako.

Zasto ne sundjer?

Zamislite uvecano, cestice prasine, peska, zemlje, koji su na vasem automobilu. Prilikom pranja sundjerom, te cestice bivaju zarobljene izmedju sundjera i povrsine koju perete. Struktura sundjera je takva da je manje vise tvrd, i te cestice ne mogu da udju u njega. Samim tim, povlaceci sundjer napred-nazad po povrsini, grebete istu tim cesticama koje su se nasle izmedlju sundjera i vaseg ljubimca. Na taj nacin nastaju one sitne ogrebotine, koje se najbolje vide na suncu ili kada se uperi svetlo u kola.

Da bi se to izbeglo, koriste se rukavice za pranje kola, kojih ima u razlicitim izdanjima. Najbolje su, kao sto sam spominjao u drugoj temi, rukavice od jagnjece dlake (lambswool), takodje su odlicne od ovcije dlake (sheepskin), a nisu lose ni one mikrofiber:

rukavica1.th.jpg

rukavica2.th.jpg

Ako pogledate te rukavice, videcete da se njihova struktura razlikuje dosta od sundjera. Mekane su, tako da imaju tu neku “dubinu” materijala. Zahvaljujuci tome, cestice prljavstine ne bivaju zarobljene izmedju rukavice i povrsine kola, vec “upadnu” u njenu strukturu i samim tim se lakse odstrane sa kola, ne ostecujuci farbu pri tome. Na taj nacin se izbegava grebanje povrsine, i savetuje se pranje tim rukavicama, kako bi se ocuvao savrsen izgled automobila.

Ali, to ne bi bilo sve.

Kako bi se jos vise smanjila mogucnost ostecenja farbe, pranje kola se izvodi metodom dve kofe. Ta metoda je izmisljena, kako bi se iz rukavice za pranje, odstranjivale cestice peska i prljavstine, koje su pokupljene za povrsine kola.

Metoda 2 kofe?

To je pranje, koje se sastoji kao sto naziv kaze, iz dve kofe. U jednoj kofi je sampon za pranje kola, a u drugoj kofi je cista voda. Pranje se vrsi tako sto se automobil pre svega pokvasi, zatim se rukavica natopi u kofi sa samponom, opere se deo automobila i nakon toga se rukavica ispere u kofi sa svezom cistom vodom. Na taj nacin se skupljene cestice prljavstine ispreru iz rukavice, u zasebnu kofu, sto ostavlja cistu rukavicu i cistu vodu u kofi sa samponom. Ta procedura se ponavlja dok se ne opere ceo automobil.

2kofe.th.jpg

Da bi se osiguralo sto sigurnije odstranjivanje cestica iz rukavice, prilikom ispiranja, postoje mrezice koje se stavljaju na dno obe kofe. Prilikom ispiranja, rukavicom se predje preko mreze, tako da cestice ispadnu iz rukavice, i samim tim ostaju na dnu kofe, a mrezica onemogucuje da se slucajno cestice pokupe nazad u rukavicu, prilikom potapanja iste u kofu.

2kofe2.th.jpg

Sistem je uzasno jednostavan, ali neverovatno delotvoran.

Ljudi koji se bave “detailing”-om su svoje musterije nakon poliranja savetovale da koriste gore navedene metode pranja, i kazu da su musterije koje su se pridrzavale toga postizale odlicne rezultate u odrzavanju povrsine nakon poliranja. Broj ogrebotina bi se smanjio drasticno, i desavalo se da ako ima nekih ogrebotina, obicno su uzrok neceg drugog.

one ''gume'' koje se koriste u praonicama za skidanje vode... jel' to ima neku pametnu namenu ili samo da im bude lakše da skinu vodu?

To ima namenu da ti izgrebe farbu

Sluzi samo za stakla, ali naravno, nasi strucni perionicari....necu da komentarisem.

Dakle, susenje automobila je najbolje raditi peskirima namenjenim za to. Mikrofiber krpe su odlicne, ali male, pa zato prave peskire koji su dizajnirani da upiju sto vise vode. Odlican primer je Meguiar's Water Magnet Towel.

Najbolja tehnika je da se peskir polozi na povrsinu, da upije vodu, i zatim skloni, bez preteranog trljanja.

Sampon za kola?

Sigurno mnogi od vas koriste fairy i njemu slicne za pranje. Necu da gresim dusu da kazem da to isto koriste u perionicama, posto ne znam sta ko koristi. Fairy je jak odmascivac. Drzite ruke malo duze u rastvoru vode i Fairy-ja i vidite kakva ce vam koza posle toga biti....suva. Isto tako ce da deluje i na vas automobil. U principu, nece mu skoditi, ali hoce vosku, ako ste voskirali/zastitili auto.

Postoji tehnika pranja bez dodira, koja se zove Snow Foam, o njoj cu kasnije. Profesionalci cesto koriste univerzalna sredstva za ciscenje koja su slicna fairy-ju, odmascivaci bas u toj fazi (Snow Foam), da bi skinuli ostatke starih voskova sa kola. Jedan od tih proizvoda je Meguiars All Purpose Cleaner (APC), koji je odlican za sve vrste ciscenja (pod krilima, motor, spojevi vrata...)

Ali, ukoliko ste sredili auto, oprali ga, ispolirali i zastitili, takvo sredstvo ce vam razbiti strukturu voska i skinuti zastitu, ili deo nje. Da bi se to izbeglo, automobil je najbolje prati samponom za kola, koji je PH neutralan. Vecina njih je takva, i oni su bezbedni po vas vosak.

Takodje, sampon koji dobro peni ne znaci dobar sampon. On pre svega treba da bude dobar lubrikant, kako bi pranje bilo glatko i lako. Na taj nacin ce se lakse oprati zeljena povrsina i odstraniti necistoca. Stavise, neki od odlicnih sampona za kola ne pene mnogo, pa ih to ne svrstava medju losije. Mnogo je vaznije to kakav je lubrikant, nego koliko peni, imajte to na umu.

Profesionalci, kada dobiju automobil na korekciju/poliranje/zastitu, skoro uvek pre pranja metodom 2 kofe, koriste metodu pranja bez dodira zvanu Snezna Pena (Snow Foam).

Postoje snow foam samponi, koji se koriste za to. Na perac pod pritiskom se dodaje cev sa bocom koja je pricvrscena za tu cev i koja sadrzi sampon u sebi. Taj sampon moze da se mesa sa resimo APC-om, da bi se automobil bolje oprao. Kada se pusti voda, pod pritiskom, ona se u cevi mesa sa samponom i pravi mlaz od pene. Na taj nacin se ceo auto poprska, ostavi oko 5min da pena odradi svoj posao i spere. Zatim sledi metoda dve kofe, kojom se na vec poznat nacin opere auto.

Vidjao sam da neki ljudi, jednom nedeljno operu auto Snow Foam metodom, bez ikakvog pranja posle toga. Brzo je i jednostavno.

foam2.th.jpg

foam1.th.jpg

Link to post
Share on other sites

O pranju se manje vise sve zna.....Samo tesko da svi imaju uslove da ovako peru svoje automobile realno.Ja ovaj sistem pranja koristim 3 puta godisnje ili i manje ostala pranja se vrse samo bezkontaktnim samponom i smrkom.Svakih pola godine kada se auto detaljno pere nanosi se i Meguiars Tecni Vosak i nema problema.Jedva cekam da cujem neki savet kako se odrzava koza pogotovu kako se odrzava kozni volan.....Ono zbog cega sam jos vise radoznao je da saznam cenu ovog pisanija jer se pisanije i pocinje zbog novaca ili gresim:)???Elem u nekom drugom forumu sam pratio ovakvu slicnu temu gde je nudjena usluga detajlinga za neku cifru koja je bila da kazem smesno bezobrazna sobzirom da je sve radjeno autokozmetikom made in buvlja pijaca Pancevo.O iskustvu i znanju onog koji je nudio uslugu nisam puno uspeo da saznam ali gledajuci kakvim se preparatima sluzi sve je manje vise jasno......

Al ajde da ispratim i ovo do kraja:)

Link to post
Share on other sites

Ovo je idealno pranje koje ni u kom slucaju ne ostecuje lak, sad ko moze tako da pere a ko ne to je diskutabilno...

Kozni enterijer pa samim ti i kozni volan se odrzavaju specijalnom hemijom za ciscenje i hranjenje koze. Prvo se tim cleanerom i cetkicom ocisti koza a zatim se nanese leather conditioner i izgleda kao nova

Cena pre svega zavisi sta se radi, koliki je obim posla i sta musterija hoce da postigne detailingom.Zavisi sta je kome skupo a sta ne... Vlasnik vozila koje vredi 500-600e sigurno nece da da 100e da mu se sredi auto, ali je isto tako greota videti auto koji vredi 6-7 pa i vise hiljada eura da je zapusten i lose odrzavan. Sto se tice kozmetike sa kojom radim, svu kozmetiku narucujem iz Engleske i korstim iskljuivo Meguiars, AutoGlym, Mothers i slicne proizvode

Link to post
Share on other sites

Idemo dalje... claying

Caying je obavezan korak koji predhodi svakom ozbiljnijem poliranju, voskiranju automobila a takođe se primenjuje posle pranja automobila koji nemaju garažu i nalaze se na parkinzima i izloženi su vremenski uticajima i "plaču drveća". Sama glina (koristi se sa lubrikantima namenjenima za tu upotrebu) sa laka automobila kupi prljavštinu koju obično pranje ne može skinuti a te prljavštine su u svetu detailinga poznatije kao kontaminacije. Kao što Vam je poznato lak na novom automobilu je savršeno glatak i prijatan za pod ruku. Kada se na tako čist lak nanese zaštita u obliku prirodnih voskova, sealant-ova ili nano tehnologije, zaštita popunjava svaku poru u farbi i traje znatno duže a sam izgled automobila kako vizuelni tako i na dodir je neuporediv. Glina se primenjuje kako na polovnim tako i na novim automobila. Poznato Vam je verovatno da na Vašem automobilu koji je perfktno čist i uglancan kada pređete prstima preko njega osetite prašinu i pesak a sigurni ste da ste ga dobro oprali. Upravo su to kontaminacije koje se ne mogu oprati a pod mikroskopom se vidi da su to sitni kamenčici i komadići raznih metala kočiona prašina itd. Glina prevučena preko takvog laka u sebe skuplja sve te kontaminacije. Ne bi ste verovali šta se sve može skinuti sa jedne perfektno čiste bele haube. Posle clayinga takva površina je neverovatno glatka, čista, daje osećaj novog automobila i spremna je za dalju obradu bilo da je u pitanju korekcija laka ili da je u pitanju zaštita.

Način upotrebe.

Clay bar se uoptrebljava tako što se na deo recimo 30x30 naprska namenski lubrikant te se glina prevlači pravolinijskim pokretima napred i nazad koristeći pritisak koji je dovoljan da glinu drži prilepljenu uz površinu i ništa više. Kada se počne claying oseti se kako skida kontaminacije da bi u jednom trenutku glina proklizala kada sve u sebe pokupi. Može se koristiti i sa vodom sa deterdžentom ali to znatno umanjuje vek clay bara. Glinu koristite dok se ne zaprlja, kada se deo zaprlja jednostavno je izmesite i dođete do čistog dela. Sa pakovanjem od 50 grama možete očistiti jedno pet održavanih automobila dok će te je uništiti ako je u pitanju auto sa parkinga. Glina Vam ne sme pasti na zemlju tad je gotova i možete je slobodno baciti.

Postoje razne gradacije gline od najgrublje koja će malo matirati kola do najfinije za detailing automobila.

Zašto?

Svaka kontaminicija laka će se prilikom poliranja ponašati kao obraziv koji će prouzrokovati swirl marks i druge razne defekte.

Jedan od razloga je čistoća i izgled novog automobila.

Cena?

To nije jeftina igračka. Ja koristimim Meguiar Mild Clay po mišljenju dosta detailera u inostranstvu kao i kod nas najbolji clay na tržištu. Da bi ste kupili clay i potrebnu količinu lubrikanta (koristim pakovanje od 200g gline) potrebno Vam je oko 50 evra.

Ja prilikom detailinga obavezno koristim glinu. Ogromna je razlika staviti polir mašinu na automobil očišćen glinom i na onaj koji to nije, a takođe i vosak. Claying je proces koji se brzo radi i npr za auto srednje velicine mi je potrebno 45 min detaljnog clayinga.

Link to post
Share on other sites

Evo kako izgleda jedna astra, radjen je claying, dva sloja voska I dresing spoljnih plastika I guma

astra1x.th.jpg

Lak bez imalo sjaja

astra2b.th.jpg

astra3o.th.jpg

astra4u.th.jpg

Hauba pre clayinga

astra5s.th.jpg

Meguiars Final Inspection i Meguiars Mild Clay

astra6e.th.jpg

Clay posle predjene haube

astra7r.th.jpg

astra8p.th.jpg

astra9.th.jpg

astra10.th.jpg

astra11.th.jpg

astra12.th.jpg

Posle dva sloja voska, pogldajte odraz plavih garaznih vrata na vozacevim vratima

astra13i.th.jpg

Nanet drugi sloj voska koji se susi

astra14.th.jpg

Hauba posle dva sloja voska, vidi se odraz zgrade

astra15p.th.jpg

astra16.th.jpg

astra17sn.th.jpg

astra18p.th.jpg

astra19h.th.jpg[/url

astra20o.th.jpg

astra21.th.jpg

astra22t.th.jpg Konacni rezultat, vrhunski sjaj i zastita

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

E sad smirglanje… jako bitan proces ako se zeli savrsen rezultat detailinga a opet I korak koji moze bez problema da se izbegne ukoliko nema dubljih ogrebotina na laku

Smirglanje se radi vodenom smirglom, I uvek se za vreme smirglanja dodaje voda. Koriste se smirgle gradacije 2000, 3000 I na kraju 4000 (bar ja tako radim). Neki automobili imaju jako tvrd lak kao npr BMW, Audi I Mercedes pa mora da se krene sa smirglom gradacije 1200. Kod vecine automobila lak I farba su debeli 150-180 mikrona (1000 mikrona je 1mm), osim na japanskim vozilima koji imaju izuzetno tanak lak 50-80 mikrona I gde je prakticno nemoguce raditi smirglanje. Smirglanjem I kasnije poliranjem se skine 10-15 mikrona tako da ostaje savim dovoljna debljina laka koji ostaje da stiti farbu. Smirglanje se radi rucno (izuzetno tesko I dugotrajno) I masinski oscilirajucom slajfericom. Rucno se najcesce radi na delovim na kojma ne moze da se pridje masinom. Kad se smirgla nikako se ne ide do ivice dela koji se radi, ostavi se bar 1-2 cm lufta jer je na tim delovima lak najtanji I lako se progori. Za masinsko smirglanje ja najcesce koristim smirgle firme MIRKA iz kolekcije Abralon, I ponekad 3M Trizact kojih takodje ima u razlicitim finocama I odlicno su se pokazali

69864483.th.jpg

mirkaabralon.th.jpg

Kada se odradi smirglanje auto je skoz mat (to je najcesce trenutak kada se ljudi uhvate za glavu I pomisle sta mi uradi ovaj od auta) I povrsina je idealno pripremljena za sledeci korak tj poliranje

duringwetsand3.th.jpg

duringwetsand14.th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Malo upristojen jedan zapusten auto

Predjen je sa Meguiars Cleaner Wax-om koji je odlican za ovako matirale boje I namazne su spoljne plastike I gume

imag0126w.th.jpg

imag0127q.th.jpg

imag0128ze.th.jpg

imag0129yp.th.jpg

imag0130zy.th.jpg

imag0141h.th.jpg

imag0143ep.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Sredjen jedan vrhunski auto. Odradjen je glaze, claying, dva sloja voska, desing spoljnih plastika i guma i voskiranje alufelni

Auto je stigao kasno uvece kad je samo pregledan i odradjen claying

audi1f.th.jpg

Lak bez sjaja sa sitnim mutnim flekama

audi2j.th.jpg

Mnogo fleka po haubi

audi3yh.th.jpg

Vrhunski sjaj posle glaze-a i voska

audi4z.th.jpg

Vrhunski sjaj

audi5v.th.jpg

Lak kao ogledalo, odlicno se vide odrazi automobila

audi6w.th.jpg

Potpuno drugacija hauba sa puno sjaja, pogledajte odraz zgrade na njoj

audi7i.th.jpg

audi8j.th.jpg

Izvoskirane alufelne i nanet dresing na gume

audi9i.th.jpg

Lak kao ogledalo, odlicno se vide odrazi automobila

audi10x.th.jpg

audi11je.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Odradjen jedan mali gradski auto. Auto je stigao u solidnom stanju, pravashodni cilj detailinga je zastita laka I vracanje sjaja. Radjen je claying, dva sloja voska, dresing spoljnih plastika i guma, ciscenje i voskiranje alufelni

smart1r.th.jpg

smart2hy.th.jpg

smart3ef.th.jpg

Korisceni su Meguiars Mild Clay i Meguiars Final Inspection lubrikant

smart4q.th.jpg

smart5y.th.jpg

Auto posle clayinga, vec je donekle povratio sjaj jer su uklonjene necistoce kontaminirane na laku

smart6m.th.jpg

Meguiars wax #26 i Meguiars aplicator pad

smart7.th.jpg

Auto posle prvog sloja voska

smart8.th.jpg

smart9i.th.jpg

smart10.th.jpg

Konacni rezultat visoki sjaj

smart11.th.jpg

Naneto sredstvo za ciscenje felni koje izjeda prjavstinu

smart12p.th.jpg

Nanet vosak za felne

smart13.th.jpg

smart14.th.jpg

Konacni izgled felni posle ciscenja I voskiranja

Link to post
Share on other sites

Sredjen jedan VW Passat.Radjen je claying, dva sloja voska, dresing spoljnih plastika I guma I ciscenje I voskiranje alu felni

passat1by.th.jpg

passat2h.th.jpg

Auto je u solidnom stanju ali je malo izgubio sjaj

passat3i.th.jpg

Glina posle predjenog krova I haube

passat4w.th.jpg

passat5n.th.jpg

Nanet prvi sloj voska koji se susi

passat6v.th.jpg

Auto posle prvog sloja voska

passat7z.th.jpg

Nanet drugi sloj voska

passat8.th.jpg

Levo ima voska a desno je prebrisan visak

passat9m.th.jpg

passat10q.th.jpg

passat11qd.th.jpg

passat12.th.jpg

passat13.th.jpg

passat14.th.jpg

passat15.th.jpg

passat16i.th.jpg

passat17u.th.jpg

passat18h.th.jpg

passat19c.th.jpg

Konacni rezultat

rfelne1.th.jpg

Felne prljave od kocione prasine

rfelne2.th.jpg

Naneto sredstvo za ciscenje

rfelne3.th.jpg

Oprana felna

rfelne4.th.jpg

Nanet vosak za felne

rfelne5.th.jpg

Konacni izgled felni

Link to post
Share on other sites

Fabia spremljena za zimu, lak je ociscen glinom, izvoskiran je I namazane su spoljne plastike I gume

fabia1.th.jpg

Auto u solidnom stanju, cilj voskiranja je zastita i vracanje sjaja

fabia2a.th.jpg

fabia3.th.jpg

Lak je izgubio na dubini, nema sjaja kakav bi trebao da bude

fabia4.th.jpg

fabia5.th.jpg

Posle clayinga vec je dosta povratio sjaj

fabia6.th.jpg

Nanet vosak koji se susi

fabia7.th.jpg

fabia8.th.jpg

fabia9.th.jpg

Konacni rezultat

fabia10.th.jpg

Savrsen odraz zgrade na haubi

fabia11.th.jpg

fabia12.th.jpg

fabia13.th.jpg

Lak kao ogledalo

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Priprema auta za zimu, odradjen je claying, voskiranje, dresing spoljnih plastika I guma I ciscenje I voskiranje alu felni

accord1t.th.jpg

accord2q.th.jpg

accord3y.th.jpg

accord4.th.jpg

accord5.th.jpg

accord6.th.jpg

accordfelne1.th.jpg

accordfelne2.th.jpg

Slike nisu bas najbolje jer je bilo mnooogo hladno a I poceo je da pada sneg

Link to post
Share on other sites

i koliko takva zastita moze da traje na automobilu?

Znas ti to dobro ali ajde da ti napisem ;)

Ukoliko se pravilno odrzava tj ako se auto ne pere na cetkama i neadekvatnim samponima tipa fairy-a i slicnim, sealant-i mogu da izdrze na kolima i do 6 meseci

Link to post
Share on other sites

Znas ti to dobro ali ajde da ti napisem ;)

Ukoliko se pravilno odrzava tj ako se auto ne pere na cetkama i neadekvatnim samponima tipa fairy-a i slicnim, sealant-i mogu da izdrze na kolima i do 6 meseci

tako je....mnogo faktora utice na postojanost zastite,pocevsi od toga ako se auto vozi svaki dan,ili vikend-auto,ako s epere recimo jednom nedeljno ili svaki drugi dan,koliko dobro je bila pripremljena podloga pre nego je zastita stavljena.....itd itd.u zadnje vreme je mnogo proizvodjaca koji su izbacili neke keramicke i nano zastite,koje ostavljau sloj nekoliko mikrona i traju bas dosta dugo,zastita od ostecenja laka/boje sa takvim premazom se povecava i 50%,sto je odlicno.ko ne zeli recimo na 3-4meseca da radi dekontaminaciju i stavlja zastitu,keramicki premazi su prava stvar,stavis 2sloja i i ne razmisljas narednih 1-2-3god(sto ce zavisiti od same pripreme i aplikacije,jer isti su jako otporni na agresivnu hemiju pa je jedini nacin da se skinu sa laka poliranje)

mogao bih nekoliko strane o tome da pisem do jutra :rolleyes: ako nekoga konkretno zanima ,ja cu rado ppostovati(ako me Dule ne pretekne)

evo koja slicica ako modovi nemaju nista protiv,u suprotnom neka obrisu nemam nista protiv

pranje,dekontaminacija,poliranje i na kraju Wolfs body wrap(nano sealant) da napomenem da je zastita na autu vec 9+meseci,auto je pran nekoliko puta u samousluznim perionicama(agresivni samponi,tkz TFR)2-3puta na cetke opet agresivna hemija koja bi vosak vec nakon 3-4pranja skinula, i ostalo pranaj su bila sa ph neutralnim samponima,zastita jos uvek sasvim dobro drzi,kao da hemija iz perionica nije ni takla ,jeidno sto se promenilo je beading(proizvodjac preporucuje nano sampon koji regenerise nano cestice)kapljice koje se zadrze na povrsini vozila su nesto vece i to je sve

DSC01959.jpg

DSC01965.jpg

DSC01963.jpg

DSC01962.jpg

DSC01960.jpg

DSC01971.jpg

DSC01969.jpg

DSC01968.jpg

DSC01966.jpg

DSC01976.jpg

DSC01974.jpg

DSC01973.jpg

DSC01981.jpg

DSC01979.jpg

DSC01977.jpg

DSC01985.jpg

DSC01984.jpg

DSC01983.jpg

DSC01982.jpg

DSC01993.jpg

DSC01991.jpg

DSC01990.jpg

DSC01988.jpg

DSC01986.jpg

DSC02002.jpg

DSC01999.jpg

DSC01997.jpg

DSC01996.jpg

DSC02008.jpg

DSC02007.jpg

DSC02004.jpg

DSC02003.jpg

DSC02032.jpg

DSC02031.jpg

DSC02025.jpg

DSC02014.jpg

DSC02012.jpg

DSC02042.jpg

DSC02040.jpg

DSC02034.jpg

DSC02033.jpg

DSC02052.jpg

DSC02051.jpg

DSC02050.jpg

DSC02044.jpg

DSC02043.jpg

DSC02064.jpg

DSC02063.jpg

DSC02062.jpg

DSC02068.jpg

DSC02067.jpg

DSC02066.jpg

DSC02065.jpg

DSC02073.jpg

DSC02072.jpg

DSC02071.jpg

DSC02070.jpg

DSC02069.jpg

DSC02076.jpg

DSC02075.jpg

DSC02074.jpg

Link to post
Share on other sites