Recommended Posts

ako neces nov karter da stavljas, ispusti i sacuvaj ulje pa zavrni sraf za nijasnu veci da napravi sam sebi navoj, onda izvuci sraf i sipaj to ulje sto si izvukao da ispadnu opiljci napolje. kad si to uradio onda zavrnes sraf i sipas novo ulje-i to je opcija ako neces da menjas karter ili da ga skidas pa da nosis na narezivanje.

imas varijantu da to sredis loctite lepkom za abnormalne temperature..tako je bal reseno kod mene i vozim tako vec 20000km, samo kad je servis na srkalicu izvucem ulje i sipam novo

Link to post
Share on other sites

za sad je stavljen onaj crveni silikon za dihtunge i drzi ali ne znam dokle ce

a jel ima mesta da se ureze navoj za m14??? jel aluminijumski karter??? i da li da se samo prodje ureznicom ili da se prvo poravna rupa???

Link to post
Share on other sites

Uzmi taj, standardni navoj za ureznicu M14 je 1.5, to je taj krupni navoj, tesko ces naci drugu ureznicu (sa tim sitnim navojem), tvoj fabricki sraf je M12x16, znaci treba ti M14x16, i nadjes bakarnu ili aluminijumsku podlosku za taj sraf :)

Link to post
Share on other sites

Uzmi taj, standardni navoj za ureznicu M14 je 1.5, to je taj krupni navoj, tesko ces naci drugu ureznicu (sa tim sitnim navojem), tvoj fabricki sraf je M12x16, znaci treba ti M14x16, i nadjes bakarnu ili aluminijumsku podlosku za taj sraf :)

hvala druze

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...