Recommended Posts

Drustvo, treba mi strucno misljenje naravno, kocka 316i,89 sve isparavno, kad vozim 120km/h po auto putu sve ok, cim krenem na 130-140km/h kao da je neko ubacio motorice od sonijevog josticka u volan i seta vibracija,levo pa desno,levo desno....,samo vibracija - volan ne mrda, dve ruke na volanu i stalno vibrira po malo levo-desno,levo-desno... E sad da li je moguce da je letva toliko propala pa seta sama i vibrira(inace ima mali luft) ili su ramena,sileni... uglavnom, u zadnjih godinu dana menjani krajevi letve i spone,i stabilizatori napred, ramena radjena pre dve godine-puni selen ,nista ne lupka na sahtama i rupama, ako neko ima iskustva sa slicnom pojavom i sta je uradio neka kaze ,ili ako neko zna,hvala

Link to post
Share on other sites

nisu gume i felne, stavio zadnje napred, pre toga proverili balans, kod vulkanizera sve, opet isto, nesto mi seta u volanu i dalje, a i kanali od kamiona na auto putu me mnogo cimaju a ranije ne. E sad, primetio sam jos jedan novi detalj, u krivini 30-40km/h, dodatno malo smotam volan brzo i vratim na izlasku iz krivine i kao da mi ceo nos tj prednji deo auta mrdne odnosno zaljulja levo desno, a oce i kad brze smotam pri ulasku da povuce na tu stranu dodatno (sam krati krivinu). Da dodam na prethodni opis-crvene hr opruge, napred novi zuti Technix amorti(ebay),lemforder spone i krajevi(nino), stabilizatori opet novi febijevi, pozadi hr i gasni monroe,motor m40 bez vibracija, ide u crveno(komplet bregaste - ebay)... Jedino sto mi nije jasno sta je problem, letva na najmanji pokret mrda tocak i ostaju jos ramena tj kugle da su skroz rikavela(jos to nisam proverio)... NEKA IDEJA?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Moze off, bejah kod majstora za trap, zajedno gledasmo, kugle, spone i krajevi, amorti,balans stangla sve ok ALI letva je toliko rikavela da radi u svim pravcima, i samo ona se cuje i samo ona vibrira i lupka, kad je auto na zemlji i ne pokazuje nesto luft ali kad smo ga podigli haos.I sa reglazom bila muka...

Pitanje ako neko vidi i zna: moja letva ima amortizer, ima li razlike izmedju mehanickih letvi na E30 i da li taj amortizer crkava uopste ili ne. I drugo pitanjce - cini mi se da je neko spominjao ranije da moze mehanicka letva za E36 na E30, vljda se srafovi ne gadjaju, pa ako je neko to uradio i ima iskustva neka kaze, i da li je ta od E36 bolja/drugacija od originalne. Hvala

Link to post
Share on other sites

Izmedju mehanickih letvi na E30 nema razlike, amortizer moze da crkne i mora se otkaciti pa da se proveri da li ima otpora

Sto se tice stavljanja mehanicke letve sa E36 na E30, trebalo bi rupe da se gadjaju, jedino drugo nesto ako ne smeta

Link to post
Share on other sites

Da li si razmisljao da stavis servo letvu kad vec menjas?

Ma jesam, ali mi nekako mi draze da bude mehanicka, ako bas naidje samo nznam kako da je proverim koliko je dobra

Link to post
Share on other sites

pozdrav. ja sam stavio sa e36 letvu na kocku i to servo i gadjaju se rupe jedino sto moras da stavis podloske u debljini od oko 10mm ili maticu i da pritegnes jer je letva od e36 malo tanja u tom delu gde naleze na sasiju inace sve ostalo je ok imaces malo manje okretaja volana nego sa e30 letvom i na vecim brzinama ce ti bit osetljiviji na volanu al ok moze da se izdrzi

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zamenjena letva, pre toga oprana i namazana necim zelenim masnim, leva spona zamenjena takodje, vracen stari amort na letvu - SVE JE KO NEKAD TJ DOBRO JE,nema vibracija, nista ne lupa, na 140-150 ne vibrira nista, ne seta levo desno, tako da je to to.

Hvala svima na pomoci i pozdrav

Link to post
Share on other sites

Amort je visak na letvi, i ne sluzi K**** ali ajde...

Bitno da nema vise vibracija!

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Opet ja, posle svega uradjenog upravljanje je super, ali, javlja se zvuk lupkanja u volanu tj kad naidje na neravnine ne lupka nista dole nego se cuje kao neki luft u unutrasnjosti odma ispod volana, da li sam ranije naisao na pricu o nekom prstenu koji se menja-plasticnom i da li je to ovo. Ako jeste gde ima da se nabavi tj kupi,novo naravno.Inace sam volan ne mrda nigde,kao da je bas ispred njega ispod table nesto...

http://static.kupindoslike.com/Letva-volana-za-BMW-316-kockicu_slika_L_3483434.jpg

p.s.izvinjavam se za mesanje kupinda ali prvi put videh ovo pa da pitam sta je to...

Link to post
Share on other sites