Recommended Posts

pomagaj te ljudi. pomjesao mi motor vodu i ulje. citav motor od emulzije. najvjerovatnije puko blok. glavu sam vec ispitivao i nije pukla. zanima me dali je isti blok kod 325ix i 325i? u utorak nosim i blok na ispitivanje, pa ako je pukao da znam na cemu sam. zna li neko gdje bi jos mogao pomjesati vodu i ulje ako nije pukao blok? glava je odlicna i ravna, nov dihtung glave stavljen prije prije pola godine. motor od tad nije presao ni 10000km. nije bas odjednom pomjesao, primjetio sam u zadnjih 15tak dana da gubi vodu za hladjenje, a nisam znao da ulazi u motor. prije dva dana odvrnem cep na poklopcu ventila i ono sve od emulzije. pomagaj te.

Link to post
Share on other sites

meni se to desilo pre par mjeseci na 320 i bila ciknula glava preko sjedista bregaste jedva vidljivo bilo ali ako je ispitivano ok onda

a blok je koliko ja znam isti samo moja preporuka kad vec blok mjenjas nadji 2.7 eta blok od nje i nabaci glavu od 2.5 pa ima da se veselis rezultatu :good:

a kod bmw se desi da cikne blok izmedju klipova ti to mi se desilo :D

Link to post
Share on other sites

meni se to desilo pre par mjeseci na 320 i bila ciknula glava preko sjedista bregaste jedva vidljivo bilo ali ako je ispitivano ok onda

a blok je koliko ja znam isti samo moja preporuka kad vec blok mjenjas nadji 2.7 eta blok od nje i nabaci glavu od 2.5 pa ima da se veselis rezultatu :angry:

a kod bmw se desi da cikne blok izmedju klipova ti to mi se desilo :pilot:

odlicna ideja za 2.7. jel mjenjam samo blok ili sve komplet blok rasilicu klipove klipnjace? i sta jos sve treba mjenjati da to ide ko ludo? koja ce snaga tu biti od prilike? hvala unapred

Link to post
Share on other sites

pa najbolje cijeli blok kompletan da prebacis moze se naci bio je ovde kod mene u selu jedan razbijen u dobrom stanju 700 maraka kompletan

a ljudi kazu da ima oko 10 do 15 ks vise od 2.5

prijatelj ima 325x sa takvim motorom i jos mu je bregasta kazu od dizela

kupio je auto kod vas u kod nekog lika sta ima BMW servis sivi 325x sa velikim branicima plavo crna koza unutra i 17' momo felge uglavnom auto ide ispod 15 sec na 402

Link to post
Share on other sites