Recommended Posts

cuje ti se sekundarna pumpa za vazduh, nije nikakav razlog za brigu...

najbolje resenje je totalno skidanje pumpe ali kad se skine trebalo bi da se auto otera kod nekoga da ti stavi novi software da bude po bmw standardu....

evo malo i dokumentacije...

http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl?1/08/53/11

to ti je ovo

OTk3MzdfcA==.png

inace pumpa sluzi, kad je auto hladan da ubacuje svez vazduh u izduvnu granu da razblazi izduv a samim tim da obezbedi bolje ekoloske karakteristike

Link to post
Share on other sites

Tolko od pomocí

Da si procitao sta pise u komentarima ispod clipa koji si postavio, sve bi ti bilo jasno. ;)

-"Something noisy there....where is your secondary air hose? Did you remove it on purpose or its just not there?"

-"It's noisy because the secondary air hose is missing. it's not there since i got the car but now it's installed. thanks"

Ukratko, lik nije imao crevo vazduha i zvuk je nestao kada ga je namestio.

Link to post
Share on other sites

ima vise vrsta pumpi zavisno od godine, neke idu sa tim crevom neke ne, razlika je samo da li pumpa ima svoj filter za vazduh ili ne...

gore na slici je model bez filtera

evo ga model sa filterom

ODQwNDRfcA==.png

n42 modeli posle 2003 godine uopste nemaju tu pumpu, znaci prelaskom na noviji software one je visak ...

Link to post
Share on other sites

Znaci da se na modelima iz 2002. godine sa N42 motorom moze izvaditi pumpa i da se posle greska i rad samog motora softverski ispegla?!

Link to post
Share on other sites

pa Bmw kaze da je cak preporucljivo...

ima jos par gresaka sto se ispravljaju novim software-om...

kao na primer ova greska...

http://www.youtube.com/watch?v=15TRrCpMbRw

mnogi imaju taj problem, desava se samo kad je motor na granici temperature, izlazi iz plavog polja...

jedini problem sto update software-a dosta traje... nekih 3 sata...

Link to post
Share on other sites

Ok. Hvala na informacijama. Jos uvek nemam ovakvih problema ali cu gledati da ih sredim pre nego sto pocnu.

Jel radio neko taj update i kakva su iskustva?

Link to post
Share on other sites

Ok. Hvala na informacijama. Jos uvek nemam ovakvih problema ali cu gledati da ih sredim pre nego sto pocnu.

Jel radio neko taj update i kakva su iskustva?

ja jos nisam radio ali planiram, to ce mi biti sledece da skinem pumpu i da stavim novi software, negde sam citao da software ako se kompletan menja donosi nesto i snage, bolji odziv na gas posebno u niskim obrtajima...

Link to post
Share on other sites

ja jos nisam radio ali planiram, to ce mi biti sledece da skinem pumpu i da stavim novi software, negde sam citao da software ako se kompletan menja donosi nesto i snage, bolji odziv na gas posebno u niskim obrtajima...

Gde si planirao to da radis, u Delti ili kod nekog drugog?

imas kablove na pumpi, iskljuci ih pa probaj da upalis, ako ti se zvuk ne javi pumpa je a ako ti se javlja onda je separator odnosno ovaj gore ventil sa slike...

Taj separator ulja je za N42 motor 3800 dinara u Delti.

Link to post
Share on other sites

Gde si planirao to da radis, u Delti ili kod nekog drugog?

Taj separator ulja je za N42 motor 3800 dinara u Delti.

onda je verovatno i za m43 oko 3-4000din. videcu sutra kako ce se ponasati kad raskacim creva

Link to post
Share on other sites

pa pitao sam Batu al nije mi nista precizno odgovorio, al je rekao da ima nov software... ne sumnjam da i u delti mogu lepo da rese problem samo da ne ispadne da auto stoji kod njih tri dana i da kosta mnogo...u sustini bi ti na zahtev trebali staviti novi software...

Link to post
Share on other sites

Cena update-a software-a u delti je prilicno povoljna, bas sam danas bio da pitam...Cena je oko 3000din, traje od 2 do 7 sati...

Mana je sto se update obavlja na odgovornost kupca. Na autu ne sme da bude aftermaket alarm, radio i slicno...

Link to post
Share on other sites

Pa to je skroz ok, narocito sto je na mom autu sve fabricko i nista nije budzeno. Zbog cega se radi update na nasu odgovornost? Jel moze nesto da se zezne?

Link to post
Share on other sites