m54 ne vuce na niskim obrtajima?


Recommended Posts

Od skoro sam postao vlasnik 320ci e46.

Autom sam generalno zadovoljan, ocuvan je perfektno , medjutim cini mi se da za taj motor ne ide kako bi trebalo. Tek kad prodje 3-3500 rpm povuce kako treba.

Pre toga sam vozio e39 523i koji je generalno tezi i povlacio je dosta bolje.

Znam da je e39 imao 2490ccm naspram 2197, medjutim ovaj je laksi i ima dupli vanos pa predpostavljam da bi trebalo da idu odprilike isto.

Citajuci po forumu, video sam da je moguc problem s vanosom, pa me interesuje gde on moze da se reparira, posto sam cuo da je nov par hilljada evra.

Link to post
Share on other sites

Nije cabrio, 320ci je coupe .

Ne kazem ja da treba da ide ludacki, ovo mi je peti bmw, znam odprilike kako treba. Ne vozim ja brzo, niti se lozim, samo mislim da bi trebalo jace da povuce u nizim obrtajima.

Link to post
Share on other sites

Uradio servis, ulje filteri i sve to plus svecice I auto vec ide kako bi trebalo . Ipak je bilo do svecica koje su bile vec dotrajale, tako mi rece majstor. Vanos sam proveravao sve je ok . Uglavnom razlika je sad evidentna :)

Link to post
Share on other sites

Jel ti puno trosi?

Uzeo sam ga pre par dana, pregledao ga sad kod majstora, nema falinku :) POtrosnja po gradu 11,9L . doduse to je bilo uz malo zustriju voznju i pre promene svecica, plus svakodnevna guzva. Izmericu opet, siguro moze da ode ispod 11L ako vozis na vrh gasa . SAd , ne verujem da je to mnogo za taj motor, pogotovo gradska voznja. Ustvari mislim da je to i vise nego ok. Bas cu pogledati sta kaze po fabrici ;)

(mada verujem i da bord laze, uvek je to malo vise :(

Link to post
Share on other sites