Motul ulje


Recommended Posts

Motul je jako dobro ulje,ja sipao u kockici 6100(10w-40)polu sintetika...e sad koliko trosi ne znam da ti kazem,posto sam od zamene(u junu,julu presao oko 1500km)Znam da jako dobro cisti motor meni je sada vec skoro prljavo ulje,tako da cu filter zameniti za par hiljada...

Link to post
Share on other sites

Motul nije u rangu ni sa jednim koje mi ovde imamo jer je na ESTER bazi (prava sintetika). Ono sto je svojstveno takvim uljima (Silkolene, RedLine, itd..) je to sto se "lepe" za metal tako da nema suvog starta a opet na niskoj temperaturi imaju slabu tecljivost. Sto se potrosnje tice sve zavisi od stanja motora. Koristio sam ga u BMW-u trosio ga je poprilicno. Sad ga imam u Toyoti (8100ex-cess), presao sam 5000km od zamene potrosio je 100gr plafon.

Link to post
Share on other sites

Odlicno ulje ali pazi gde ga kupujes.

Zasto da pazi kad Motul nema falsh. U svakom skucaju da se proveriti jer na svakoj kantici ima serijski broj i datum punjenja.

Sale uzima od uvoznika i ima dobar rabat pa samim tim i dobru cenu.

Link to post
Share on other sites

ima onaj kosijaner sa miseluka sto vozi kawasaki versys. on donosi iz madjarske i prodaje. a imas i na sajmu tamo u motulu. ja sam uzimao na oba mesta. al za motor... i trosio mi je poprilicno al jebiga kazu to tako mora.

Link to post
Share on other sites