Recommended Posts

Pomagajte ljudi! Auto mi normalno radi sve dok ga ne poteram na autoputu konstantno preko 100 na sat! Tad temperatura pocinje polako da prelazi sredinu skale i dodje nekad cak i do predzadnje crte! U gradu ga mogu voziti 3 sata neprekidno, temperatura ne predje ni pola cak! Visko mi je nov, termostat je nov, ne gubi nigde vodu, motor radi savrseno, sumnjam jedino na hladnjak da nema cirkulaciju, tj. da je zapusen negde jer kad otvorim cep dok radi motor, na onu malu rupicu unutra uopšte ne curka voda? U pitanju je e34 520 12v!

Molim svakog ko je imao slicna iskustva ili pretpostavlja sta moze biti, da ostavi komentar! Pozdrav! :)

Link to post
Share on other sites

Nemas dobar protok vode kroz hladnjak,dobro mislis!Znaci ili isperi ceo sistem nekim sredstvom ili hladnjak napolje pa pusti kroz njega vodu pod jacim pritiskom da se lepo opere! :)

Link to post
Share on other sites

Na M40 motoru poskidao sam sva creva za vodu i uzeo crevo sa jakim pritiskom vode i gurao u svaki otvor za hladjenje u motoru i hladnjaku i izaslo je katastrofa puno djubreta. Mislim da je to jednostavnije nego da skidas hladnjak, kada krene cista voda lepo vratis sva creva, ispustis vazduh iz sistema i probas, meni je to pomoglo.

Link to post
Share on other sites

Ti motori zahtjevaju kombinaciju kvalitetnog antifriza sa destilovanom vodom i "ozracenje'. Ako je ostao vazduh, moze da ti strada motor, mada radi kroz grad?...nisam siguran ali probaj sa crijevom za dotok vode dok radi, mogu se pod rukom osjetiti "mjehuri" vazduha.

Link to post
Share on other sites

Da je ostao vazduh u sistemu, zezao bi me bar malo i u gradu, medjutim, meni se temperatura dize npr. kad na auto putu vozim 130, 140 i vise na sat, cim udjem u lokal posle sve normalno, i tako u krug! Ako nekom nije tesko nek pogleda na svom M20 motoru da li voda curka uvek na onu rupicu malu sto se vidi kad se odvrne cep hladnjaka!

Link to post
Share on other sites

eeeeee ja imam isti problem!

ali meni se to manifestuje na otvorenom samo leti...

predpostavljam da je to to

a danas sam bash gledao i kroz tu rupicu vida kao ide nekako dok je na leru a chim mu se da malo gasa prska ko ludo

jel dovoljan pritisak iz creva obichnog (bashtenskog) ili da jurim perache ulica i da ih iscimam da mi pozajme shmrk na 20 sec? :wink2:

Link to post
Share on other sites

Prekontrolisi crijeva za vodu i ako imas klimu, moras razdvojiti hladnjake klime i glave pa ih dobro ocistiti jer ces izmedju njih svasta naci. Prvi je hladnjak od klime, sto je vrlo nezgodno jer pri vecim brzinama je potrebno motoru kvalitetnije hladjenje, a on ga nema.

Link to post
Share on other sites
Prvo isperi sitem,posle ga obavezno ozraci,kod petice zna da se zacepi mali hladnjak u kabini za grejanje i da pravi probleme...Ne verujem da je ,ali mozda i vodena pumpa nije 100% o.k...

Mislim da ne moze biti hladanjak za grejanje.Pri iskjucivanju grejanja ti samim tim zatvaras protok vode kroz hladnjak grejanja!

Moze i bez skidanja,kako drugari kazu,odvoji ulazno i izlazno crevo za hladnjak,ubudzi bastensko da voda projuri kroz hladnjak a i kroz ova creva koja vode u motor,sacekaj da procuri bistra isteraj na otvoreno!

Obavezno obavesti o promenama kad budes nesto probao!!! :rolleyes: :wink2:

Link to post
Share on other sites

E vidis, pa i ja imam taj problem samo leti na otvorenom, tj. kad spoljna temperatura predje 20 stepeni otprilike! Hladnjak sam vec ispirao svim i svacim, kamenca je izaslo dosta ali i dalje nema cirkulacije na onu malu rupicu, neide voda na nju nikako! Medjutim, kod tebe ide tako da je u tvom slucaju zacepljeno nesto drugo izgleda a ne hladnjak! Ne gine mi zamena hladnjaka...

Link to post
Share on other sites
E vidis, pa i ja imam taj problem samo leti na otvorenom, tj. kad spoljna temperatura predje 20 stepeni otprilike! Hladnjak sam vec ispirao svim i svacim, kamenca je izaslo dosta ali i dalje nema cirkulacije na onu malu rupicu, neide voda na nju nikako! Medjutim, kod tebe ide tako da je u tvom slucaju zacepljeno nesto drugo izgleda a ne hladnjak! Ne gine mi zamena hladnjaka...

Na tu malu rupicu nemas nikada na leru mlaz, ali na 1500rpm mora da baci. Ako nije to slucaj, odveni mali plasticni sraf za ozracivanje pored onoga gde sipas vodu.

Upravo sam sklopio svoj hladnjak koji sam morao da varim jer mi je gubio vodu, pa povuko vazduh u sistem i na leru mi bukvalno provalio hladnjak, tj rascepao plastiku.

Kada sam rasklopio hladnjak, video sam kako mesac vode funkcionise, i taj mali mlaz da bi se napravio mora da pocne da se dize pritisak vode u hladnjaku.

Dobro obrati paznju na sledece:

Kada ga dobro, ali dobro ozracis, a to je kada na taj mali sraf za ozracivanje ne izadje ni jedan baloncic, ali pazi prvo ozracujes bez srafa, pa ga stavis i pomalo stezes dok ne dobijes efekat da samo vlazi a nema baloncica. Kad to napravis, stegni ga i nalij do vrha. pusti neka radi jos 5-6min i onda ugasi motor, ali ne zatvaraj cep. Pusti ga da se skroz, ali skroz oladi, pa ces videti da je malo nizi nivo vode. E onda uzmi veliki spric, sa crevom da izvuces vodu do one crte gde pise COLD, a to ti je mera visine vode kada je hladan, zbog pritiska.

AKO, dok ozracujes, nikako nece da prestane da peni na srafu za ozracivanje imas problem, a to moze da bude i razlog te temperature na otvorenom.

Problem je tada najmanje u dihtungu glave. U tom slucaju moras da to nosis na ravnanje i da zamenis dihtung ako glava nije pukla.

Nadam se da nisi maler toliki, nego da samo imas zaostao vazduh u sistemu.

Nadam se da sam ti pomogao bar malo.

Link to post
Share on other sites

Kakva crna zamena hladnjaka?

Ako imas 100 e viska, ajmo u kafanu.

Sad sam ja sredio svoj hladnjak, a svi su mi rekli da nema sanse da se spase.

Ako hoces napisacu ti sta sam uradio, a kostalo me 10e, a mozda i okacim topic u uradi sam, ako se pokaze ujutru da ne vlazi nigde.

Drugo, mislim da je tebi hladnjak dobar, da nije tek u gradu bi bilo sranje.

Logicno razmisli, koji bi ga k***c rashladjivao.

Pre je pumpa ili ono sto sam nedaj boze naslutio.

Link to post
Share on other sites

Gurni obicno bastensko crevo samo cesmu odvrni do kraja i udri gde god mozes da gurnes crevo i videces kakva ce sve stroka izaci, probaj prvo to mislim da je najjednostavnije za pocetak, i obavezno javi sta si uradio.

Link to post
Share on other sites

Visko mi je nov, uji kao mlazni motor, termostat takodje nov! Skidao sam hladnjak i ispirao ga cak i sonom kiselinom kod nekog nazovi majstora, kamenca izaslo dosta ali i dalje mala rupica nikako da se odcepi a majstor kaze da ako rasklopi hladnjak, bog otac nemože da ga sastavi! A sto se tice motora, on je kao nov i ide kao lud da kucnem u drvo, to sam prvo proverio za nedaj boze! Vratim hladnjak, ozracim 2 puta i ocepim po gasu i nikako da krene mlaz na onu rupicu, j... joj pas mater! Napisi kako si ti rasturio tvoj pa sastavio, mozda pomogne, 100 jevreja nije malo za drugi hladnjak...

Link to post
Share on other sites

Kakav hladnjak? On nema veze sa tim.

Kesiras ti fino za novu metalnu vodenu pumpu, dihtung i miran si.

Naravno da ide antifriz i dest. voda 50/50 i odracivanje sistema nekoliko puta posle.

Link to post
Share on other sites
Visko mi je nov, uji kao mlazni motor, termostat takodje nov! Skidao sam hladnjak i ispirao ga cak i sonom kiselinom kod nekog nazovi majstora, kamenca izaslo dosta ali i dalje mala rupica nikako da se odcepi a majstor kaze da ako rasklopi hladnjak, bog otac nemože da ga sastavi! A sto se tice motora, on je kao nov i ide kao lud da kucnem u drvo, to sam prvo proverio za nedaj boze! Vratim hladnjak, ozracim 2 puta i ocepim po gasu i nikako da krene mlaz na onu rupicu, j... joj pas mater! Napisi kako si ti rasturio tvoj pa sastavio, mozda pomogne, 100 jevreja nije malo za drugi hladnjak...

Prvo: visko ne sme da huji kao mlazni avion kada je auto hladan jer visko ima 2 brzine.

U drugoj huji kao avion.

Ako ti je zaglavljen u 2 brzini (npr kupio si polovan, a rekli ti da je kao nov, a samo ga zaglavili u 2 brzini) ima logike da se to manifestuje kao kod tebe, znaci u 2 brzini je uvek, a kada bi trebala bas 2 brzina on ne uspeva da ga rashladi, ali tu nije problem do njega nego do hladnjaka verovatno.

Okacio sam post na uradi sam o spasavanju hladnjaka, a majstor kenja kao trudna foka. Jebe se njemu za tvoju temperaturu i da se cima oko hladnjaka jer mozes da kupis novi.

Ej pa ni 50e ne bi bacio.

Ako ti je ispravna glava nema sanse da krpljeni hladnjak pukne jer nece nikada nabiti toliki pritisak u sistemu!

Kakve su to gluposti...

Kazem samo da se mora dobro izvariti i ne brini. Napisao sam da se vari sa strane gde je voda jer ako se vari od spolja pritisak vode moze da otvori sav ponovo.

A tamo gde stavis pomenutu abro diht masu nisi zalepio super lepkom, to je mekano i kasnije, kao gumeni ditung. Bitno je dobro stegnuti presama i polako zapertlavati nazad, jer te pertle i drze pritisnutu plastiku na aluminijum.

Ej a kad skines jednu plastiku, drugi kraj hladnjaka okreni na gore i puni ga vodom, da vidis da li sve komore imaju protok.

Dole mora da curi svugde. Ako je neka zapusena, tebi je logicno smanjena povrsina hladnjaka...

Samo razmisljaj, u svemu postoji jednostavna logika. Ima ovde kretena koji ne znaju nos da obrisu i nemaju 4 razreda osnovne, a vidim da ih nerviraju moji postovi pa pocinju da me prozivaju. Ne znaju sto kaze Dire na koju se stranu sraf odvija...

Ako ti treba pomoc oko hladnjaka, kontaktiraj me na pm, a ovo ostalo mislim da je miki s38 u pravu, samo te hladnjak jebe, a visko ti je vrlo moguce zaglavljen u 2 brzini.

Link to post
Share on other sites

Za mlazni avion je bilo samo simpaticno poredjenje,naravno da se primecuje kad promeni brzinu, kupio sam ga stvarno novog kod drugara koji drzi radnju sa bmw delovima! Imam u planu samo da stavim i probam drugi polovan hladnjak da bi bio siguran da je do njega! Ako se utvrdi da je on problem, ili cu ga ocistiti po tvom upustvu ili cu uzeti drugi, otom potom...U svakom slucaju hvala na velikoj pomoci! Pozdrav!

Link to post
Share on other sites