Recommended Posts

Ovako,moj problem je sledeci,vec neko vreme sam primetio da kad vozim u 3 brzini i dam pun gas,kada predje 3.5 hiljade obrtaja kao da posustane i slabije vuce? Da napomenem da auto do 3.5 hiljade vuce extra,ima miran ler,ociscen EGR,bio sam juce na dijagnostici nista ne pokazuje,osim da je potrebno ciscenje DPF filtera i da se treba voziti 20 minuta na 3-3500 obrtaja da se postigne temperatura da sagori onu cadj,to sam danas uradio,25 minuta sam ga vozio tako i opet nista,ne verujem ni da je turbina jer bi dijagnostika pokazala...Zna li neko mozda nesto o ovome?

Link to post
Share on other sites

DPF filter ces naj bolje ocistiti na sledeci nacin .

Isteraj auto negde na auto put i drzi ga na nekih 4-4500 obrtaja u trecoj ili cetvrtoj brzini , zavisno od km/h i drzi ga tako nekih 15-20 min.

Kada to odradis opali ga punim gasom neko vreme da se dobro izduva i bice to to . To se desava zato sto se auta dave i onda se brzo zacadji .

Imao sam Astru sa DPF-om i upalila mi lampicu tj gresku , kada sam to radio pocela je da trza , dimi nekih 5 min i kad se smirila sama je ugasila lampicu , od onda sam joj jebao mamicu i nikad vise se to nije ponovilo .

PS. Na 3-3500 obrtaja ne moze da se dovoljno ugreje da sagori to . Moze auto to i sam da radi na leru , preko dijagnostike se ukljuci ( ne znam za BMW dali moze )ali to nije bas pametno jer u tom slucaju ima znatno slabije hladjenje motora .

Link to post
Share on other sites

DPF filter ces naj bolje ocistiti na sledeci nacin .

Isteraj auto negde na auto put i drzi ga na nekih 4-4500 obrtaja u trecoj ili cetvrtoj brzini , zavisno od km/h i drzi ga tako nekih 15-20 min.

Kada to odradis opali ga punim gasom neko vreme da se dobro izduva i bice to to . To se desava zato sto se auta dave i onda se brzo zacadji .

Imao sam Astru sa DPF-om i upalila mi lampicu tj gresku , kada sam to radio pocela je da trza , dimi nekih 5 min i kad se smirila sama je ugasila lampicu , od onda sam joj jebao mamicu i nikad vise se to nije ponovilo .

PS. Na 3-3500 obrtaja ne moze da se dovoljno ugreje da sagori to . Moze auto to i sam da radi na leru , preko dijagnostike se ukljuci ( ne znam za BMW dali moze )ali to nije bas pametno jer u tom slucaju ima znatno slabije hladjenje motora .

A jesi li i ti imao ovaj problem da se pocne gusiti posle 3.5000 obrtaja? Kod mene se nije upalila nikakva lampica jos,ali dijagnostika pokazuje da gresku na tom filteru. A posto nemam u blizini auto-put,mogu li na normalan put,posto imam prema jednom mestu gde nema bas puno saobracaja,da ga ubacim u drugu i polako na 4-4500 obrataja? a to za puni gas,do koliko obrtaja da idem npr.2 pa 3 brzina?

Link to post
Share on other sites

Danas sam isao na jedan pravac,tj.na zaobilazni put oko Loznice,radio sam sledece,1,2,3 brzina,sve do crvenog i onda vozim u trecoj 120 nekih 500 metara pa stanem,i tako mozda 5-6 puta,stao sam i nabio mu gas i drzao mozda minut,ostavio da se ohladi malo,ugasio-upalio i auto mnogo bolje ide,ne kuje vise u trecoj na 3.5 000 obrtaja,nisam primetio nikakav dim iza sebe dok sam to radio,ili mi je promaklo to a nije se nista od lampica ni palilo,sad cekam ponedeljak da odem kod druga na dijagnostiku da vidim hoce li opet pokazivati gresku na DPF...Valjda je upalilo :/

Link to post
Share on other sites

Resio si problem! Jel! tako Bato? :D

A sta se onda desava? Samo fik i gotovo!

decko je uradio sta sam mu napisao mada nije shvatio sve do kraja a ako ni to ne pomogne onda 1680 evra ili fik

Link to post
Share on other sites

Nadam se da si ga ostavio u leru da radi 3-4min posle ove zajebancije pa ga onda ugasio..

Radio je 2-3 minuta posle ovoga pa sam ga ugasio...A sutra cu na dijagnostiku da vidim ima li greske,auto sada ne kuje na 3.500 hiljade u trecoj sto se pre desavalo,videcemo sutra.Pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Pozz nov sam na foruu nadam se da sam pitanje postavio na pravom mestu.  kupio sam pre nekih mesec dana bmw320d e90 163ks.. auto je 2006god i super je isao prvih 5dana ima je polet na vrh gasa dok nije oodjednm to izgubio.. Nema taj prvi gas i slabije mi vuce.. desavalo mi se kad ga upalim i hocu da krenem samo na kvacilo on hoce da se ugasi dodam mu malo gasa on izbaci crn dim na auspuhu i kao da probije posle sve normano ali i dalje nece da vuce.. bio ssam kod majstora pokrenuo mi je regeneraciju dpfa i auto sam provozao malo brze jedno 20km.. malo je bolje ali samo dok se auto ne zagreje. majstor sumnja na protokomer. sta vi mislite dali je dooo dpfa i katalizatora i dali da skidam to.hvala unapred :)

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Filipovski said:

Pozz nov sam na foruu nadam se da sam pitanje postavio na pravom mestu.  kupio sam pre nekih mesec dana bmw320d e90 163ks.. auto je 2006god i super je isao prvih 5dana ima je polet na vrh gasa dok nije oodjednm to izgubio.. Nema taj prvi gas i slabije mi vuce.. desavalo mi se kad ga upalim i hocu da krenem samo na kvacilo on hoce da se ugasi dodam mu malo gasa on izbaci crn dim na auspuhu i kao da probije posle sve normano ali i dalje nece da vuce.. bio ssam kod majstora pokrenuo mi je regeneraciju dpfa i auto sam provozao malo brze jedno 20km.. malo je bolje ali samo dok se auto ne zagreje. majstor sumnja na protokomer. sta vi mislite dali je dooo dpfa i katalizatora i dali da skidam to.hvala unapred :)

nijdan savet? :/

Link to post
Share on other sites
On 2.5.2017. at 8:47 PM, Filipovski said:

 

Pozz nov sam na foruu nadam se da sam pitanje postavio na pravom mestu.  kupio sam pre nekih mesec dana bmw320d e90 163ks.. auto je 2006god i super je isao prvih 5dana ima je polet na vrh gasa dok nije oodjednm to izgubio.. Nema taj prvi gas i slabije mi vuce.. desavalo mi se kad ga upalim i hocu da krenem samo na kvacilo on hoce da se ugasi dodam mu malo gasa on izbaci crn dim na auspuhu i kao da probije posle sve normano ali i dalje nece da vuce.. bio ssam kod majstora pokrenuo mi je regeneraciju dpfa i auto sam provozao malo brze jedno 20km.. malo je bolje ali samo dok se auto ne zagreje. majstor sumnja na protokomer. sta vi mislite dali je dooo dpfa i katalizatora i dali da skidam to.hvala unapred :)

Link to post
Share on other sites