Recommended Posts

Mozda nekom pomogne moje iskustvo sa DSC. Podjem do Skadra kupim dvije gume 16,205,55, zimske michelin alpina auto ne mrda ludilo. Dan posle pali se DSC, gore dvije lampice na instrument tabli. Podjem u jedan servis nisa, taj me salje na dijagnostiku jer nema program za moj bmw. Podjem kod drugog servisera njegova dijagnostika kaze posao senzor ugla volana nabavi taj dio. Uzmem polovni dio ponesm majstoru nedje oko dva sata posle podne i radi ga do pet pa kaze sutra dodji. Dodjem sutra oko cetri cekam do pet opet nista nije uradio, kaze da polovni ne valja pa je vratio stari naplati dijagnostiku i savjetuje da nabavim drugi ili on da naruci novi 200 eurica a tako se i krecu, zahvalim i odem a ubio se od rabote dan ipo. Sreca sto ne nosim nesto bijelo auto unutra crno kao barut, nisam ni ja neki cistunac ali ovi nervoza do jaja. Odem kod tipa 25km. dalje u Bar koji navodno radi bmw, prikopca ga na laptop uradi kolabraciju probamo ga par krugova sve ok sa moji senzorom ugla volana koji je "neispravan". Rece da uradim reglazu trapa i to sam uradio, prosao nekih 200km i sve radi ok. Sve je ovo moglo da prodje za 50E a ja sam prosao za 320E. Dvije caure i dvije jabucice koje se nisu morale mjenjat a imam i senzor ugla volana u gepek viska.

Senzor ugla volana

13912767_Slika0062.jpg

Link to post
Share on other sites

Slicno iskustvo sam imao ja prosle zime, ali sam detektovao problem i sam izvrsio kalibraciju. Ima postupak na netu.

Evo sta sam ja uradio i resio problem

Kalibracija volana

Kalibriranje ESP senzora se moze uraditi i ovako.Skini auto sa kontakta i namesti da ti volan stoji ravno,onda daj auto na kontakt i okreci volan skroz u levo do kraja pa skroz u desno do kraja.sacekaj 10 sekundi.Onda upali auto i proveri da li je kalibriranje uspelo.

Ako nije, dijagnosticki ponistiti gresku.

Link to post
Share on other sites