Recommended Posts

1. Pitanje; Da li neki sper ide serijski na e34 m50b20 i m20b20 u oba slucaja automatski menjac i koji idu, znam za otvorene difove, ali za sper ne znam.

2. Pitanje; Da li su iste dimenzije i kacenje kardana na diferencijalu za obican menjac i za automatik ili treba da se menja nesto?

Link to post
Share on other sites

Sper diferencijali uglavnom su ugradjivani na jace modele, od 2.5 pa navise.. Kuciste sper diferencijala je isto kao kod obicnog, razlikuje se samo srce diferencijala, za 2.0 manuelni bi trebao da ide dif prenosa 4.44, ali mislim da ces sper sa tim prenosom teze naci.. dok je kod modela sa automatskim menjacem obicno kraci prenos diferencijala nego kod manuelnog iste kubikaze

Sto se tice menjaca i kardana, automatski menjac je duzi tako da bi ti trebao kraci kardan a kacenje kardana na diferencijal je isto za sve

Nije mi bilo bas najjasnije sta hoces da pitas :)

Link to post
Share on other sites

Sper diferencijali uglavnom su ugradjivani na jace modele, od 2.5 pa navise.. Kuciste sper diferencijala je isto kao kod obicnog, razlikuje se samo srce diferencijala, za 2.0 manuelni bi trebao da ide dif prenosa 4.44, ali mislim da ces sper sa tim prenosom teze naci.. dok je kod modela sa automatskim menjacem obicno kraci prenos diferencijala nego kod manuelnog iste kubikaze

Sto se tice menjaca i kardana, automatski menjac je duzi tako da bi ti trebao kraci kardan a kacenje kardana na diferencijal je isto za sve

Nije mi bilo bas najjasnije sta hoces da pitas :)

Moj drugar je na m43 318IS imao sper dig. Ne znam kako ali je imao i bio je mnogo startniji od sestaka e36 150KS. :)

Inace, sper diferencijal nije toliko tesko napraviti.. Nije ni lako, ali hocu da kazem da je izvodljivo i da se malo raspitas i da ti taj tvoj dif pretvore u sper-izvodljivo je :)

Link to post
Share on other sites

Pa hocu da pitam sledece da li mogu bez nekih prepravki i zamene kardana da stavim sper dif od automatika na manuelni menjac. Druga stvar koja me interesovala koji prenos difa je na automatiku b20 ne znam dal je m20 ili m50, jer decko koji hoce da proda ne zna dal je m50 ili m20 niti zna kako da sracuna prenosni odnos, samo zna da je serijski, nije posle ugradjivan i da je sa automatika. Pitanje je koji sper na m50b20 a koji na m20b20(ako uopste ima u seriji). Znam da tu moz` da se ubuta bilo sta, nego ne bi bas da bacam pare ako to nece da odgovara, pa da posle jos moram da bacam.

Link to post
Share on other sites

Moj drugar je na m43 318IS imao sper dig. Ne znam kako ali je imao i bio je mnogo startniji od sestaka e36 150KS. :)

Inace, sper diferencijal nije toliko tesko napraviti.. Nije ni lako, ali hocu da kazem da je izvodljivo i da se malo raspitas i da ti taj tvoj dif pretvore u sper-izvodljivo je :)

Jedino sta bi moglo "lako" da se napravi na otvorenom difu je da se zavari i da se uvek isto kotrljaju obe strane. Dobra fora za drift, al to nije za svakodnevnu voznju.

Link to post
Share on other sites