Kupovina automobila


Recommended Posts

Cao ljudi. Planiram da uzmem bmw u skorije vreme. O bmw-u prakticno ne znam nista sto bi mi pomoglo prilikom kupovine. Jesam se vozio u raznim modelima ali nikad nisam vozio bmw. I to sto sam se samo vozio bilo je dovoljno da zakljucim da je auto savrsen i da zelim nesto takvo za sebe :) ! Trenutno vozim stila 1.9 jtd 115 konja i to kazem jer naredni bmw mora biti jaci od toga. Gde imam dilemu? Dvoumim se izmedju 320d 2006/7 godiste 150 konja, 525d 2004 godiste 180 konja, 530 2004 godiste 220 konja. Ovi automobili prakticno imaju slicne cene, trojka ih prati sa cenom jer je mladja par godina. Trojka mi je poslednja u listi, istina manje trosi, novija je, manja registracija, ali posle voznje u petici trojka mi se cini mnogo mala i puno siromasnija kad je u pitanju interijer i udobnost. Petice su mi obe super. Tu me zanima koliko zaista trose ovi automobili, 99% moje voznje je gradska pa mi je to jako bitno. Koliko 530 je bolja od 525 kad su performanse u pitanju i da li to vredi 40.000 vece registracije? I naravno koja je razlika u potrosnji, kao sto vidite odlucio sam se na diesel-a jer je moj sadasnji auto diesel i zadovoljan sam kako ide. Takodje me zanima koji su najbolji servisi u Beogradu i koliko kostaju isti. Sve u svemu ne znam mnogo toga i potrebna mi je pomoc da pravilno izaberem auto. Hvala unapred na svakom savetu, pozdrav ;)

Link to post
Share on other sites

Pozdrav druze

tkdj, gledam da se ponovim dobrom e60icom (to je 5ica koju si pomenuo).

Koji god da uzmes, dakle trojku ili peticu bice AVION u poredjenju sa fiatom. Po mom ukusu je serija 5, verovatno zato sto sam veliki covek :rolleyes: i sve pohvale za nju.

525d je solidan auto ima dovoljno snage i vrlo lepo podleze cipovanju, redni sestak je kao i 530d samo sa smanjenom radnom zapreminom. 530d je najcesci kod nas i stvarno se vodi kao jedan od najkvalitetnijih motora (ako ti nije problem registracija, preporucujem njega). Oba trose slicno, znaci normalne gradske voznje (po bg) nekih 9-10l, na otvorenom manje. Sto se servisa tice, ako ne fusaris, a nebi trebao, prolazices MNOGO skuplje nego za fijata. Npr, mali servis oko 3 glave i sl.. :preved: ali dobijas stvarno OZBILJAN prevoz.

Ako ima neki iskusniji clan nesto da doda ili da me ispravi, cekam sugestiju otvorenih ruku :)

P.S 525d je skroz dobar ;) nadam se da sam bar malo pomogao

Link to post
Share on other sites

da dodam, promuvaj se malo po forumu, pogledaj sta su "umniji" ljudi napisali o e60, a dobre i lose servise odnosno iskustva forumasa pogledaj u servisima za pohvalu\izbegavanje.. procackaj malo, to su cesta pitanja..

Link to post
Share on other sites

Djapedjape hvala na sugestijama. Sada definitivno vise ne razmisljam o trojci :). Inace se vodim nekim licnim utiskom da ako je BMW onda neka je veiliki auto. Barem mene BMW asocira na vecu limuzinu i zato je 5-ica preovladala u odnosu na trojku. Zanimljivo mi je ovo sto kazes da 525 i 530 trose istu kolicinu goriva. Ako je to tako onda bez dileme bih uzeo 530, ipak 40 konja vise nije malo, sigurno dosta doprinosi peroformansama( registraciju bih preboleo :) )?!

Posto kako kazes takodje zelis da se castis jednom ovakvim autom zanima me sta mislis koja je realna cena za dobro ocuvan 530 2004/5 godiste?

Kako ja vidim krecu se od 10-12 hiljada eura?

http://polovniautomobili.com/oglas2622995/bmw_530_30d_full/

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

10-12k je neka baš minimalna cifra za solidan E60 dizelaš.

Pri kupovini se ne zaleći previše, dobro ga odmeri i spolja i iznutra. Naravno isprobaj ga, a pošto nemaš iskustva sa BMW-ovima obavezno povedi nekog sa sobom ko se bolje razume i ko će biti nepristrastan.

Obavezno ga nakačite i na dijagnostiku, a takođe i kod nekog majstora na kanal, da se vidi odozdo.

Naravno, ne može biti sve kao kod novog auta, ali neke nedostatke možeš iskoristi u svoju korist (u obaranju cene).

Puno sreće i uživanja.

Link to post
Share on other sites

Slazem se sa Miroslavom, oprez, majstori, sigurno, nemoj po svaku cenu da se natezes, budi spreman u startu da stavis jos bar 1000e na servise. Polovno nikad nije novo, ali ako je polovno ne znaci da ne valja i da ne moze da se nadje solidan..

Sto se tice ovog 10 i kusur, na oko izgleda dobro, ali ponovo se vracamo na gore receno, izgled vara ;)

sada mogu da se uzmu i za manje od 12-13, narod prodaje bud zasto zbog registracije i sl.. budi pazljiv

p.s ako naletis na nesto, pusti link u inbox,

veliki pozz, valjda se vozimo zajedno, uskoro :D

+525d + revo chip= 215ks, a 530d =218ks- nije ni ovo losa kombina

Link to post
Share on other sites

Svestan sam cinjenice da treba uloziti. Secam se kad sam uzimao Stila u "dobrom stanju" dao sam jos 500e na servisiranje nakon kupovine. Kapiram da za BMW-a ne mogu proci bez za jos duplo :).

Kada gledam polovne automobile zakljucio sam sledece:

2004 g. 10.000 <-> 11.500

2005 g. 11.500 <-> 12.500

2006+ g. 12.500 -->

To je neki prosek koji sam izvukao na o snovu dosadasnjeg razgledanja. Po godini je cena jaca za po 1000e.

Naravno godine prati i manja ili veca kilometraza.

Ja gledam nase sajtove ali verovatno cu da ga uvezem posto rodjak drzi plac sa polovnim automobilima. Ne znam da li je neko od vas uzimao auto od naseg coveka ovde ili je uvozio? Kakva su vam iskustva sa tim, ja sam do sad uzimao samo auto koji je vozen u Srbiji.

Djapedjape ako bi mogao obo detaljnije da mi objasnis, za revo chip: " +525d + revo chip= 215ks, a 530d =218ks- nije ni ovo losa kombina "?

Hvala svima na sugestijama, pozdrav!

Link to post
Share on other sites

pozdrav,

Par starijih kolega sa foruma me je, jos kad sam uzimao stari auto, savetovalo da gledam preko, tacnije u na nekom proverenom placu u Nemackoj. Kad kazem proveren mislim na to da ga ne drzi Siptar, Srbin, Turcin ili neki od mnogobrojnih Kurda. Izadje skuplje autic, ali bar mislim da si sigurniji nego ovde da "nabadas" a da ne govorimo o vecem izboru.

Sto se tice ovog ispod, REVOCHIP je firma koja se bavi chip tuningom, iz Pozege su (izmedju Cacka i Uzica), svi ih hvale, svi su prezadovoljni i mnogi forumasi sa mnogo skupljim kolima su radili tamo remapiranje. Po njihovom katalogu e60 525d sa fabrickih 177ks i 400nm cipovanjem dobija 215ks i 480nm, dok fabricki 530d ima 218ks i 500nm.. tako da, dodje priblizno, nije isto da se razumemo ali eto.. :)

toliko...

Link to post
Share on other sites