problem sa 520i e39


Recommended Posts

Pozdrav svima.Potrebna mi je pomoc u vidu saveta.

1.problem- U maju mesecu ove 2012.sam kupio bmw 520i e39 2000 godiste.posle nekoliko hiljada km predjenih sa njim, pri kocenju mi se tresao volan.Tada sam odlucio da zamenim prednje diskove, i sa novi diskovima je sve bilo u redu oko 1000 predjenih km da bi se posle tih otprilike predjenih 1000 km poceo opet volan da trese pri kocenju.

Negde sam cuo da sam trebao ocistiti dobro od rdje povrsinu na koju diskovi nalezu,pa sam ponovo kupio par "brembo"diskova i dobro sam sve ocistio,ali evo, opet posle predjenih 1000-1500 km pocinje opet da se volan tresucka.sada vec pomisljam da mi nesto drugo ne valja a to uzrokuje da mi sa diskovi krive.Sta bi to moglo biti?

2.problem-Desilo mi se do sada da mi se brisaci dok su ukljuceni u voznji ugase sami od sebe i dok ih probavam iskljuciti ukljuciti ponovo, nista se nedesava,onda se moram parkirati sa strane ugasiti automobil i iskljuciti kontakt ,i ponovo kad ukljucim kontakt brisaci mi rade normalno????

3.problem-Konstantno gubim antifriz iz hladnjaka.Promenio sam hladnjak i ugradio novi ali opet mi gubi vodu mada nema nikakvog curenja ispod auta sve je suvo.Svakih 100tinjak km moram dosuti 2-3 decilitra.

Pomozite ako znate kako da resim probleme ili bar jedan od njih

Hvala svim dobronamernim komentarima.

Pozdrav svima od novog clana

Link to post
Share on other sites

1. Pretpostavljam da si sve lepo očistio i stavio i nove diskove i nove paknove. Obavezno i centriraj trap, ume da trese i od toga. Nadam se samo da nije ranije imao neki veći sudar pa da je onda "ispravljan"...

2. Moraš na detaljnu BMW dijagnostiku, mada je i to pitanje da li će nešto da pokaže ako se problem samo povremeno javlja.

3. 2-3dl na 100km nije baš malo. Ako nema ispod auta, možda nema jer imaš šuspleh. Takođe je moguće da pomalo curka/isparava pošto je motor vreo, pa zato nema barice. Moraš ovo da istražiš kod majstora, da se pregledaju sva creva i spojevi.

Link to post
Share on other sites

1. Pretpostavljam da si sve lepo očistio i stavio i nove diskove i nove paknove. Obavezno i centriraj trap, ume da trese i od toga. Nadam se samo da nije ranije imao neki veći sudar pa da je onda "ispravljan"...

2. Moraš na detaljnu BMW dijagnostiku, mada je i to pitanje da li će nešto da pokaže ako se problem samo povremeno javlja.

3. 2-3dl na 100km nije baš malo. Ako nema ispod auta, možda nema jer imaš šuspleh. Takođe je moguće da pomalo curka/isparava pošto je motor vreo, pa zato nema barice. Moraš ovo da istražiš kod majstora, da se pregledaju sva creva i spojevi.

Hvala Sigtran.

1.Da, sve sam detaljno ocistio i promenuo nove diskove i paknove,ali sumnjam da je do trapa,jer mi nije tresao kad sam ga kupio,i nije mi tresao kad sam promenio diskove prvih 1000 km uopste.Nisam siguran dali je udaran ranije ali imam utisak da nije.

Hvala jos jednom i pozdrav

Link to post
Share on other sites

1, vrlo verovatno da su kocione celjusti u problemu i ona uzrokuju "krivljenje" diskova

2.proveri relej od brisaca

3.ako mu dosipas vodu onda nije nista cudno sto je gubi,jer taj motor radi na temperaturi koja je visa od temperature kuvanja vode i zato ispari,a ako mu dolivas antifriz onda moze svata da bude ,od nekog creva pa do malog hladnjaka

Link to post
Share on other sites

1, vrlo verovatno da su kocione celjusti u problemu i ona uzrokuju "krivljenje" diskova

2.proveri relej od brisaca

3.ako mu dosipas vodu onda nije nista cudno sto je gubi,jer taj motor radi na temperaturi koja je visa od temperature kuvanja vode i zato ispari,a ako mu dolivas antifriz onda moze svata da bude ,od nekog creva pa do malog hladnjaka

Hvala Miki na savetima!

1.Ako su kocione celjusti ,kako da znam da su one pokvarene,i ima li tu popravka ili moram nove da ugradim?

2.Gde se nalazi relej brisaca?

3.Da,antifriz je u hladnjaku i antifriz mu dolivam.

Pozderav i hvala

Link to post
Share on other sites