Recommended Posts

Ja sam Vlada dragi clanovi,skoro sam kupio bmw e34 520i sa M50 motorom 1991 god i nisam neki veliki poznavalac BMW automehanike,u mehaniku se razmem dovoljno za mene pocevsi od sitnica do krupnijih stvari ali uglavnom za svoje svrhe.Inace radeo neko krako vreme odnosno nekoliko meseci u Austriji u autoservisu,medjutim da ne duzim kao sto sam reko skoro sam kupio auto i hteo bih da mu zamenim ulje i jos neke sitnice odnosno creva za gorivo vakum itd cak i dizne kod prijatelja na aparat da cistim clinerom,medjutim zanima me sad prilikom zamene ulja da li mogu da stavim i ono sredstvo za ispiranje motora i koje bi mi ulje preporucili,dobio sam preporuku od prodavca Castrol magnatec 10W-40 pa da cujem i vase misljenje. Upoznat sam sa kolicinom ulja jer imam i Auto-datu program,zatim imam i jedan problemcic kad radi auto u leru te digne obrtaje te oadnu na 500,inace varira od 500-1000 obrtaja i prilikom voznje u nizim obrtajima hoce i da zastuca pa preko 3 000 obrtaja pokupi se i onda ide zadovoljavajuce i sto sam zapazio dok sam ga dovozio odnosno na voznji od 200 km relacije sam zapazio da kad mu oduzmem gas potrosnju ne vraca na nulu kao ni obrtaje nego drzi na 17 pa ode preko 30,ali je normalno da se vraca na nulu prilikom oduzimanja gasa? Izvinjavam se na malo duzem pisanju ali se unapred zahvaljujem na pomoci od nekog iskusnijeg clana! Pozdrav

Ubacicu sad i slike auta,eh da i danas kad sam brisao motor i zamenio gumicu na senzoru radilice posto je uopste nije bilo vec neki "pametnjakovic" je stavio dvokomponentni metal-plastelin i time "zadihtovao" ali je to sredjeno, a primetio sam na usisnoj grani pored otvora od dizni ima neke srafove za koje ja smatram da ne trebaju biti tu sto je moguce da je auto imao pre ugradjen plin pa onda zatvorene rupe jer sam kupio bez plinskog uredjaja,sto je moguce i da vuce falsh vazduh tu u grani. Postavicu i fotografije slikane danas

img2102zj.th.jpg

Inace sam ga prebrisao odnosno usis i plastike jer je bio uzasno prljav od prasine

Link to post
Share on other sites

Ocisti dizne kao sto si naumio, trebalo bi pregledati usis i ocistiti step motor, pa da se onda vidi sta se desava, da li i dalje ima problema sa variranjem obrtaja.. Sto se tice sredstava za ispiranje motora mozes uzeti neki liqui moly aditiv, a castrol magnatec 10w-40 je u redu za taj motor, pozdrav

Link to post
Share on other sites

Ocisti dizne kao sto si naumio, trebalo bi pregledati usis i ocistiti step motor, pa da se onda vidi sta se desava, da li i dalje ima problema sa variranjem obrtaja.. Sto se tice sredstava za ispiranje motora mozes uzeti neki liqui moly aditiv, a castrol magnatec 10w-40 je u redu za taj motor, pozdrav

Ok hvala na pomoci,samo da se osiguram step motor on dodje ispod usisne grane ima jedan dzek na njemu nisam ga danas slikao ali pretpostavljam da je on,a sto se dizna tice imam kod jednog prijatelja u ultrazvucnu kadicu da ih cistim a kod drugog prijatelja na aparatu, da li preporucujete obe varijante i koju prvu da uradim? pozdrav

Link to post
Share on other sites

Danas sam pregledao sve sva creva i video da na ovim srafovima nema nikakve dihtmase i lako su se odvili sto je moguce da je vuko vazduh na njima stavio viktor reinz silikon i usrafio ih i ustanovio da gumice na usisu trebam da menjam:) a pogledao i step motor i deluje mi uredno ako sam uopste njega i gledao.zamolio bih nekog od clanova da mi potvrde da je to on sad cu ubaciti slike i ne znam dal moze on da se otvori i ocisti jer vidim da se otvara al za to trazim misljenje nekog iskusnijeg da li da ga otvaram ili ne?

Gde je busen usis mislio sam da stavim popnitne ali sam se bojao jer su aluminijumske pa da ih vakum ne usisa jer rupe su za M6 pa sam se odlucio ponovo za srafove za privremeno plus silikon.

img2132gx.th.jpg

img2131j.th.jpg

img2130ew.th.jpg

img2129ae.th.jpg

img2126qt.th.jpg

img2124c.th.jpg

img2123dyc.th.jpg

51918280.th.jpg

img2128uz.th.jpg

Link to post
Share on other sites

To je step motor, uzmes wd-40 ili neki carb-cleaner zatvoris prstom sa jedne strane, naprskas dosta unutra, zatvoris sa druge i izmuckas, i tako par puta

Izmenjaj dihtunge usisne grane, sklopi sve, i ocisti dizne pa da vidimo kako ce onda da radi :)

Link to post
Share on other sites

To je step motor, uzmes wd-40 ili neki carb-cleaner zatvoris prstom sa jedne strane, naprskas dosta unutra, zatvoris sa druge i izmuckas, i tako par puta

Izmenjaj dihtunge usisne grane, sklopi sve, i ocisti dizne pa da vidimo kako ce onda da radi :)

Ok hvala na savetu probacu tako samo da nadjem gumice da kupim. :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Probao sam sve ocistio,imalo je prljavstine u motorcicu lehr gasa i sad se delimicno stabilizovao ispirao sam ga carb cleanerom a zatim i wd-sprejom,ali i dalje imam problem da nema svu snagu pa hoce da zatrokira i dok je dzek od MAF senzora prikljucen obrtaji variraju kad ga skinem rad se stabilizuje,zatim sa cistacom kocnica-bremse reinigerom sam prskao na creva kako bi otkrio dal vuce negde vakum neko crevo od spolja i nije motor imao promene u radu. Da li moze da se cisti MAF senzor? i da li smem carburator clinerom ili da nadjem Mass air flow sensor sprej pa da kupim,mada ovaj cleaner imam vec pozdrav i hvala na odgovoru

Link to post
Share on other sites