Recommended Posts

Ovako.Kada upalim auto posle nekih 7-8 sec.upali se zuta lampica za ulje koja svetli takodje nekih 7-8 sec neznam da li je to u redu ili ne ali ipak zasvetli zuto a ne crveno,da li neko zna da mi objasni.U pitanju je e46 320 d

Link to post
Share on other sites

Ima ulja i to je na maximumu,medjutim posto sam auto skoro kupio jos ga nisam zamenio tako da cu ovih dana to da uradim a nameran sam da sipam castrol 5W-30 (Edge)nadam se da necu da pogresim.

Link to post
Share on other sites

neces pogresiti,to je odlicno ulje.kada budes ispustio staro,skini senzor(drzi se sa 3 imbusa na dnu kartera) i ocisti ga benzinom i izduvaj kompresorom,vrati nazad,sipaj novo ulje i filter pa vidi jel ce da pali zutu,ako bude palio opet,ne gine mu zamena...

Link to post
Share on other sites

ili zamena senzora ili softversko iskljuci

mada ima slucajeva kada je cackana kilometraza na tabli pa nije lepo uradjena

Zna gradivo i prenosi na ucenike. PROSVETITELJ... Ucitelj koji zna sta prica...

Link to post
Share on other sites

ili zamena senzora ili softversko iskljuci

mada ima slucajeva kada je cackana kilometraza na tabli pa nije lepo uradjena

pretpostavljam da ako se softverski iskljuci, da ce crvena produziti da radi ????

mada ne daj boze da se nekad upali ;)

Link to post
Share on other sites

Ne razumem sta ima veze cackanje kilometraze sa lampicom za ulje koja svetli zuto desetak sekundi nije mi jasno.

i mene to interesuje posto pretpostavljam da moja kilometraza nije prava, pa mislim da moze da se iscita prava ako ga nije dobro odradio.

Link to post
Share on other sites