landa sonda ,fals vazduh sta dalje?


Recommended Posts

ovako

Kupim ti ja auto 316i e46 99 1,9 motor pre nego sto sam se odlucio da ga uzmem osetio sam da ne radi stabilno

i proteram ga ja i ono upali lampicu za check ! ja kazem ovo on kaze vidice sta je za dva dana pa mi javi

nista tako i bilo zove on mene posle 2 dana i kaze e otisla ladna sonda pormenio je stavio novu i pokaza mi racun! reko ok

ali i dalje nije radio kako treba jako malo je mrdao skazaljku od obrtaja,ali reko ok sigurno je nesto sitno ja se

zagreo za auto i bog hocu da ga uzmem do dose lepo izgleda i nije puno prosao pistalo je nesto kod motora al reko to tako treba

jer nikad nisam imao bmw pre! vozi ga ja malo sutredan opet lampica se upali ja poludeo check odem na diagnozu ono naravno tamo

zabudu ga u kom i zabole ih kazu landa sonda opet! ova pre katalaizatora ja reko u pm ko koga ovde ebe! ja narucim novu ,i odem kod drugog

majstora da mi promeni kao ostavio auto vidicu ja sta je zove me sutredan i kaze nije landa sonda neke se zice tamo raskacile sta je neznam.

kao on je to trazi puno tamo vamo i naplati on meni debelo! al sta ces aj reko vise nece se paliti lamppica kad ja dosao kuci i u grad krenem

Ono ljudi moja lampica opet chek! u boze sta je sad ja nazovem ovog majstora kaze dodji za 2,3 dana i nikom nista ,zvaga ja on se ne javlja na

tel. ja se iznrviram i pravo u bmw servis na diagnostiku! ovaj mi kaze opet landa sonda da ga dignemo kad ono stvarno jeste nova landa. spusti ga

on i gleda nesto oko motora kaze motor ti ne radi umireno prsnu tamo nekim sprejem kad ono fals vazduh ulazi na crevo cilindra valjda sto pravi

smesu sa benzinom. on prepostavlja da se zobg toga pali lampicu valjda ide veca smesa vozduga pa udara na landa sondu! nista kupim ja novo crevo i

i dodatni krug neznam kako se zove sto je za vazdhuh neki isto i promenim to sam i ono ljudi moji motor radi neverovatno bolje! e sad on je meni

1

bio ponistio greeske na kompjuteru ali kad sam upalio auto upali mi se opet check lampica! E sad mi nije jasno ,opet moram na dignozu da ponistim

ili je opet neki drug kvar nemam pojma ! motor radi jako dobro sad sta li je opet neznam pojede me ta lampica ! i tako ti ja najebem malo i moracu

opet na dignozu. Milslite da je neki opet kvar ili treba samo da se ponisti gresk predhodna zato sto je pre imao vise fals vazduha ili ?? :)

Link to post
Share on other sites

sigurno je "ladna" sonda opet!!!!

Nije landa brate,evo posle malo muke konacno sam isao ponovo da izbrisem gresku i da zlo necuje ne pali lampicu vise,

problem je bio taj jedan plastican deo ,koji je prolazi vozduh kroz njega i prepostavljam on regulis koliko vazduha

treba da prodje u cilndar,stari taj deo mi je bio zamascen uljem i trosio mi ulje isto zbog njega zato sto je primao fals vazduh.

i naravo ako ima fals vazduha on zagoreva vise benzina i izbaciva vece gasove napolje i udara prava na landa sondu.te zbog

toga mi se prepostavljam palila lampica kao sto je i sam uzorok na krarju prikazao! Evo slike i video kako lose radio motor i skazaljku obrtaja kako lose rad

http://imageshack.us/photo/my-images/18/photo21212161409.jpg/

Link to post
Share on other sites